Ukryta realność w TV


To, co widzimy w telewizji, odbiega od życia, które widzimy na codzień.

Na ekranie widzimy o wiele więcej agresji, wściekłości niż w realności, widzimy wojny, zabójstwa. Gniew, niechęć, i inne takie. Nie chodzi o to, aby je aż tak bardzo opisywać. Pewnie wiesz, o co chodzi.

I ludzie to oglądają, a stacje puszczają, bo jest popyt.

Z punktu widzenia psychologii można roztaczać wiele teorii dlaczego tak się dzieje.

A to, że ludzie mają niewyrażone emocje, i pragną je wyrazić. A telewizja jest medium w którym następuje zastępcze odreagowanie emocji.

A to, że w przeszłości ktoś im robił krzywdę, a teraz oni chcą oddać, a nie mają za bardzo jak i telewizja daje możliwość przeżycia tego, jakby się to komuś robiło. Następuje utożsamienie z bohaterem na ekranie.

Z drugiej strony są ludzie, którzy się boją i przeżywając obawę łączą się z bohaterami. Przeżywając ich lęki, ich przeżycia, sami mają wsparcie dla swoich doznań.

Dobrze, można więc na różne sposoby tłumaczyć takie zachowania.

Jednakże jest pewien sens w przekazach telewizyjnych, który może być tłumaczony z punktu ezoterycznego, rozpatrując światy niewidzialne.

Otóż to, co widzimy na ekranie jest dla nas jak metafora zdarzeń, których jesteśmy świadkami w świecie niewidzialnym. [niewidzialny nie oznacza niepostrzegalny, zwłaszcza dla duszy]

Przekazy telewizyjne, razem ze swoim poziomem agresji, gniewu, bezwzględności dobrze oddają to, co się dzieje między duszami i duchami. Mnie to zdumiewa, jak dobrze poziom agresji w telewizji odpowiada poziomowi agresji psychologicznej i w świecie eterycznym.

Bądźmy dobrej myśli, pielęgnujmy dobre wibracje, oczyszczajmy emocje. To bardzo pomaga. Łączmy się z Wyższą Siłą, Bogiem, prośmy i otrzymujmy błogosławieństwa. To wspiera.

Warto jednak także zdawać sobie sprawę z tego, że są siły nieprzyjazne, które mogą do nas przychodzić, i które chcą abyśmy weszli w orbitę ich działań i agresji.

Po pierwsze trzeba wiedzieć, że można zawsze odmówić i poprzez czyste serce podziękować.

Po drugie warto wiedzieć, że możemy już być wiele razy uwikłani w przeszłe takie konszachty [nawet ze szczytnych pobudek] z siłami przeciwnymi. Nawet jeśli chcieliśmy kiedyś atakować zło, to najprawdopodobniej weszliśmy w jego obszar oddziaływań. W takich przypadkach, aby odejść, trzeba zerwać z nim połączenia.

Zrywanie połączeń może być związane z pracą nad sobą. Nawiązaliśmy połączenie bowiem na jakiejś podstawie, nie bez przyczyny. Albo, żeby skorzystać na wsparciu takich sił, albo aby się im przeciwstawić, albo z pomieszania umysłowego. Dlatego Budda mówił o sobie, iż nie ma pragnień, ani antypatii, ani nie jest pomieszany na umyśle.

Najczystszą formą jest niekontaktowanie się z siłami przeciwnymi [złymi, ciemnymi]. Wtedy nie ma niebezpieczeństwa. Warto również odwoływać się do Boga, Opiekunów Duchowych, Przewodników Duchowych, Aniołów Opiekuńczych.

Reklamy

2 Komentarze (+add yours?)

 1. Pierzasty
  Gru 23, 2008 @ 00:37:51

  Hehe, to poczytaj sobie, co się dzieje na forach internetowych. Przy tym brutalność w telewizji i grach komputerowych razem wysiada od razu. Ale za to jaka kupa zabawy – negatywnej lub pozytywnej, zależnie od intencji. Można się bawić wyżywając swe emocje na innych, można też mieć mnóstwo satysfakcji z obserwowania zachodzących procesów (także w sobie samym) i coraz większego rozumienia tych mechanizmów. Każdy dostaje to, czego chciał. A ja się uodpornię na takie klimaty, samemu ich nie powielając 🙂

 2. swiatducha
  Gru 30, 2008 @ 11:06:13

  Pierzasty,
  dobrze, że wspomniałeś internet i fora.

  Jeśli w tv jest metafora świata niewidzialnego, to można powiedzieć, że na forach internetowych już jest działanie ze sfer niewidzialnych bez przenośni, w całej swojej „krasie”. I istotnie, dla dusz jest to zabawa, no, może doświadczenie. Bo przecież ileś cierpienia też jest.

  Potwierdza to z jednej strony wirtualizację naszej kultury, a z drugiej mocne poszerzenie możliwości przeżywania. Podobnie jak komórki dały zadzieżgnięcie o wiele silniejszych łączy pomiędzy ludźmi, w tym i łączy eterycznych i astralnych.

Komentarze

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Follow Opowieści o duchowości on WordPress.com
%d blogerów lubi to: