Prezent dla siebie i swojej duszy


Właśnie nastał czas przed Mikołajem, więc wątek o św. prezentach.

Zasada dotycząca się duszy i prezentów.

Jeśli masz coś, co chciałbyś/chciałabyś mieć, i jest to coś, co istotnie bardzo pragnie mieć Twoja dusza, to warto na to wydać sporą sumę pieniędzy, ponieważ będzie to wspierało całe Twoje życie.

To nie ważne, że sam/a sobie to kupisz. Nawet lepiej. Jednak jest bardzo istotne, że to coś jest wymarzone przez twoją duszę. Jeśli się zwodzisz i próbujesz kupić podróbkę, czy też coś w zamian, albo tańszego, to nie oszukuj się i nie trać pieniędzy – nie warto ich w ogóle w to pakować. Jeśli zaś jest coś, czego bardzo bardzo pragniesz, to pomyśl o tym nie w horyzoncie miesiąca, a raczej w horyzoncie dwóch – trzech lat, albo nawet dziesięciu lat i pomyśl ile w takim horyzoncie jesteś w stanie na to przeznaczyć. Bo mogą to być właśnie bardzo dobrze ulokowane pieniądze, których dusza Ci nigdy nie zapomni.

Reklamy

2 Komentarze (+add yours?)

 1. Marek
  Gru 10, 2009 @ 02:57:39

  Ale jak rozpoznać czego pragnie moja dusza? pragnę tyle rzeczy że w życiu nie rozpoznam co pragnie ego pobudozne reklamami i modami a co dusza :))

 2. akwroclaw
  Gru 10, 2009 @ 15:44:34

  Dobre pytanie. A jakbyś spróbował pochodzić sobie z takim pragnieniem i zapamiętać, czy jest ono nagłe i przejściowe, czy też długotrwałe i gdzieś takie „podskórne”, że się nie daje wywabić byle inną emocją. I że nie daje spokoju, nie zapomina się o nim..

  No jak tak z 2 tygodnie się utrzymuje takie pragnienie i jak czujesz upór przemożny, to można powiedzieć, że od Duszy.
  Oczywiście chodzi o ogólną sprawę – jeśli Dusza chce aparat fotograficzny, to zarówno wejście nowego modelu, jak i reklama jakiegoś innego nie zmienią tego pragnienia, napędu.

  Ale i czasami się zdarzają sprawy, że ktoś chce jakiś przedmiot konkretny, czy też nie tyle kocha kobiety, co tylko jedną, konkretną 🙂 I to też może być długotrwałe, i uporne. I pochodzić od Duszy.

Komentarze

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Follow Opowieści o duchowości on WordPress.com
%d blogerów lubi to: