gdy Dusza mówi: „piłeczka po Twojej stronie”


gdy Dusza mówi: „piłeczka po Twojej stronie”

 

Niekiedy zdarza się sytuacja, jak pogadamy i posesjujemy ze swoją duszą odpowiednio długo, to ona już orientuje się, że ma czego chciała. Że porozrabiała mocno i już jej wystarczy, że miała pragnienia, ale je zaspokoiła. To częściej zdarza się starym duszom i osobom medytującym.

I co wtedy?

Czy to może się zdarzać? bezbrzeżna pustka?

słyszałem ostatnio:
„Generalnie duszy się już nie chce, jest zmęczona tym wojowaniem”

Warto skojarzyć wtedy własny stan, samopoczucie z tym, jakie Dusza podjęła decyzje. Jeśli przestała się rzucać, jeśli przestała wywierać mocne presje na otoczenie i na nas samych [!], to wtedy przychodzić może poczucie pustki. Zwykle bowiem wiele lat jesteśmy poddawani presji własnej duszy:

zrób to!, jakie to pociągające!

zaangażuj się w tamto!, to jest coś właśnie dla Ciebie!

ożeń się z tą!, zobacz jak wspaniale wygląda, to jest wspaniała okazja być z taką kobietą!

wyjdź za mąż za tamtego! jakaż to piękna przygoda żyć z nim i mieć z nim dzieci!

Możemy nie zdawać sobie sprawy, że to nie my, nie Świadome Ja tego chce, tylko motywacja, napęd pochodzi od Duszy. Często jest to napęd, który mamy od iluś wcieleń i Dusza chce kontynuować dawną działalność. Zwykle jest to tak silne, że trudno nam jest opanować wchodzenie w takie przeżycia.

To oczywiście ciekawe pomysły i można dziesięciolecia być w nie uwikłaną/ym. Jednak gdy pracujemy ze sobą, z duszą, to i to przechodzi.

Gdy to się kończy, to możemy się czuć .. lekko zdziwieni własnym stanem wewnętrznym.

Duszy się przestaje chcieć – tzn. teraz kolej na Ciebie, na decyzje. Dotychczas miałaś motywacje wynikające z pragnień duszy. Teraz dusza już daje za wygrane i daje Ci – Świadomemu Ja spokój, już nie presjuje swoimi pragnieniami. I wychodzi na to, że to Ty [nie jedna jedyna, nie martw się], sama z siebie nie masz za bardzo pomysłów, co tu robić w życiu..

Brak przymusu od duszy to z jednej strony plus ale z drugiej strony trzeba czymś życie zapełnić, jak się już żyje  :))

Teraz piłeczka po Twojej stronie. 🙂

Reklamy