Wzorce zachowania gatunku


Dzisiaj wklejam cytat z kwejk.pl, cały, nieruszony. Sprawa do przemedytowania [przemyślenia, świadomości, przeżucia, czy co tam chcecie].

Na koniec, żeby nie było tak grobowo smutno, będzie humor! 🙂

Trzeba kliknąć na  [link], bo tekst jest dłuższy

Ja to nazywam wzorcami ewolucyjnymi związków ew. wzorcami prokreacji czy zachowania gatunku.

Póki się z nich nie oswobodzisz – będziesz jak zaprogramowana laleczka zawieszona na sznurkach, płodząc [albo wzbraniając się od płodzenia] kolejnego pokolenia ludków, które chodzą jak trybiki w mechaniźmie. Same są toczone tam, gdzie mechanizm chce, natomiast one nie mają ani pojęcia ani większej możliwości zmiany swojego postępowania, swojej postawy, czy nawet swoich przekonań. To oczywiście na pierwszy rzut oka wygląda [i czuje się] bardzo pociągająco! Jakaż ta kobieta jest ponętna! Jakiż ten mężczyzna jest pociągający! Natomiast efekty – a to o nich mowa – są korzystne dla mechanizmu, nie dla niego ani dla niej.

Czy myślałeś/aś o związku, który by był korzystny dla ciebie i twojego partnera? A nie dla kolejnego pokolenia, czy też wielu kolejnych pokoleń odtwarzających się w tłumnym przechodzeniu przez bardzo pierwotne instynkty?

Oczywiście miliony to przerabiały, miliony będą odnajdywać się w tym bagnie problemów, ale tu masz okazję otrzeźwieć. Popatrzeć na siebie i zobaczyć czy istotnie chcesz tak kończyć? Wybór oczywiście zależy jak zawsze do ciebie.

Naukowcy odkryli już wiele wzorców ewolucyjnych [http://www.infoniac.com] :

Samotne kobiety bardziej pociągają zamężni mężczyźni.
[The results of the study showed that men were more attracted to a woman when being told she was single, while the opposite was found in women, who seemed to be more attracted to married men.]

Plotki [plotkowanie] powoduje, że kobiety są zdrowsze i szczęśliwsze.
[Gossip Makes Women Healthier and Happier]

It is worth mentioning that when choosing possible partners for lasting relationships, women are less attracted to dominance, instead they show more interest in prestige.

Women With Greater Emotional Intelligence Enjoy Sex More

Women Happiness Wears off with the Age

Women Become More Beautiful Over Generations

Women talk three times as much as men, says study

Może nazwiesz, że wtykam kij w mrowisko:

z pewnością nie wszyscy sobie z tym tematem poradzą.. [to jeszcze nie ten humor]

..o, teraz [też metaforycznie związany z tematem :)] [link]

Fantazji prokreacyjnej mężczyzn nie wstawię, ponieważ zwykle jest to niemile widziane.. ale mogę wstawić fantazję prokreacyjną kobiecą, bardzo mile widzianą społecznie.. [link, jakby się nie otwierało]

Proszę pamiętać, moje panie, to jest fantazja.. może mile łechtać odczucia. Co z tego zaś wychodzi, to niektóre wiedzą po iluś latach.. zwłaszcza w naszych czasach.

A tutaj z kolei wiadać masowe przełączenie  z roli społecznej na naturę, płynącą od Duszy:

Reklamy