Lanckorona


Znajomi pytają, czemu nie ma postów :)? Co robisz?

Byłem razem z Łukaszem w lipcu w Lanckoronie w aszramie Babaji’ego z Herakanu [babaji.pl]

Bardzo pouczająca podróż, pobyt. Zobaczyliśmy na bieżąco jak może wyglądać aktywność hinduistów i mogliśmy z nimi uczestniczyć w rytuałach. Nie wszystkich, raczej tylko w ceremonii ognia o 6 rano. Na więcej nie mieliśmy ideologicznej siły 🙂 Działaliśmy tam aktywnie na zasadzie wolontariatu. Zresztą tam bardzo potrzebują wolontariuszy do pomocy, bo im się ten aszram trochę w szwach rozchodzi, nie z powodu przeludnienia [bo w tym roku mają bardzo mało warsztatów, grup nocujących, a by bardzo chcieli, tyle, że nie zadbali – siadła im energia ku temu.] Budynek duży, trójkondygnacyjny, głównie zrobiony z drewna. Wymaga kapitalnego remontu [przemaka od spodu i taras cieknie], albo – co pomyślałem – wyburzenia i zbudowania nowego od podstaw, czasami tak jest taniej i lepiej. Niemniej gospodarze nie są menadżerami, raczej są wielbicielami Babaji’ego. Rozmawialiśmy o możliwych opcjach, co zrobić. Jednakże odczucia energii są słabe – oni na to nie są raczej gotowi, kiedyś na początku mieli duże zaangażowanie, dużą energię, to wszystko się dobrze układało, dużo aktywnych osób przyjeżdżało. Podobne przyciągało podobne. Na dziś przyciągnęli nas – mnie, szukającego jakiegoś mniej lub więcej odosobnienia.

Pochodziliśmy trochę po Lanckoronie, jest to wioska – niegdyś miasto średniowieczne, ze starymi parterowymi sporymi domami, zabytkowe założenie, rynek przypomina dawne czasy i dawne porządki. Bardzo ciekawe.

W aszramie pooglądaliśmy sobie jak może wyglądać życie w Indiach [dokąd ew. chcieliśmy się wybrać zimą]. Zastanawialiśmy się nad tym, co moglibyśmy zastać tam w indiach i co mogliby tamtejsi ludzie nam zaoferować. Czy mogliby nam zaoferować jakąś wiedzę, której nie znamy? [dotyczy zwłaszcza długowieczności, bo Łukasz chciał do długowiecznych joginów jechać]. A może mogliby nam zaoferować inspirację dużym urzeczywistnieniem na poziomie, który dla zachodniej cywilizacji wydaje się prymitywny?

I tak sobie rozmawialiśmy, głośno wypowiadając spostrzeżenia i refleksje. Opieraliśmy się na systemie czakr i ciał subtelnych, w których mogłyby się owe doświadczenia nasze rozgrywać. Przemyśliwaliśmy jak to jest, co daje Zachód, co Wschód. I bardzo ciekawe wnioski wyszły, które zresztą są już utrwalone w nagraniach [+Czarek też opowiadał od siebie]. Będę chciał je wstawić na witrynę w postaci plików audio do słuchania, natomiast największym kłopotem jest zrobienie dobrego wstępu na piśmie, aby jakoś wprowadzić czytelnika w temat. Potrzeba zrobić kilka rysunków.

A tu pojawiają się pytania do mnie na maila, prośby o analizy. W domu też ciężko mi przebywać, bo z jakiejś instalacji słyszę wysoki ton [pisk], co mi robi kłopot w życiu w czasie spokoju, gdy nie ma hałasów.

20 sierpnia jedziemy prawdopodobnie z Łukaszem i Czarkiem nad morze pod Gdynię, do znajomych, mam nadzieję, że będzie świetnie.

 

Reklamy

8 Komentarzy (+add yours?)

 1. omena33
  Sier 06, 2011 @ 14:22:51

  Będzie świetnie 😉
  Miłego wypoczynku 😉

 2. SwiatDucha
  Sier 06, 2011 @ 21:35:47

  Dzięki!

 3. Hawa
  Sier 07, 2011 @ 10:10:36

  Jak My sie cieszymy brawo 🙂

 4. dagmaria
  Sier 07, 2011 @ 11:58:32

  Zapraszam tez na Kaszuby:)Kartuzy…ladnie tu:)Pozdrowienia:)

 5. SwiatDucha
  Sier 07, 2011 @ 18:53:20

  Moi znajomi z Gdyni pasjami lubią jeździć na Kaszuby! 🙂 Także kto wie, może się okaże, że przyjedziemy .

 6. omena33
  Sier 07, 2011 @ 21:16:36

  Faktem jest że na Kaszubach jest ładnie i jest Szymbark z krzywym domkiem ;)))))
  Szymbark to naprawdę pocieszne miejsce

 7. dagmaria
  Sier 10, 2011 @ 20:41:53

  Zapraszam…moge porobic za przewodnika:)Sluze tez radami jak?gdzie? i po co? (oczywiscie subiektywnymi)- zawsze sie moga przydac:)Jesli ktos chce tu przyjechac moge zalatwic tez tanie noclegi itc.Pozdrowienia:)

 8. SwiatDucha
  Sier 10, 2011 @ 21:33:53

  Będę pamiętać, wyjeżdżamy najprawdopodobniej 20 sierpnia, dziękuję bardzo!

Komentarze

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Follow Opowieści o duchowości on WordPress.com
%d blogerów lubi to: