Przykład długowieczności


250 Year Old Devraha Baba of Vrindavan 

250-letni jogin Devraha Baba z Wrindawanu.

Powahałem go, okazuje się, że – zgodnie z naszymi [Łukasz, Czarek] ustaleniami, to ludzie na Wschodzie mogą mieć niedużo rozwiniętych ciał a duże urzeczywistnienie [wysokie wibracje na tych ciałach, które mają]

Więcej o tym, w ważnym, moim zdaniem tekście i na audio: [link]

A więc najwyższe ciało subtelne u tego pana to przyczynowe.

Podobnie jest w Polsce u studentów – u nich dojrzewa ciało przyczynowe. Wiele osób ma też ciało buddialne dojrzałe, a niekiedy są ludzie tacy, którym atmaniczne dojrzewa. Do buddialnego nie trzeba się specjalnie zajmować duchowością [co prawda wartości są istotne – np. wartości chrześcijańskie]. Natomiast gdy dojrzewa ciało atmaniczne, to zwykle jest „strzał duchowy” 🙂 . Na szczęście potem przechodzi. Wiele osób świadomie zajmujących się rozwojem duchowym np. w obrębie regresingu ma też rozwinięte mniej lub bardziej ciało anupadaka. Chociaż nie jest to jeszcze ciało dojrzałe, to już mają na nim osobiste poruszenia, dokonując osobistych, pozakarmicznych decyzji [anupadaka to ciało wolnego wyboru]. Dojrzałość na ciele anupadaka [a więc też pewna swoboda w tym obszarze] upatruję jako równe ERD=36 wg Leszka Żądły.

Dla osób nie znających się na ciałach subtelnych jest ściąga [link]

A tutaj w Indiach pan jogin sobie siedzi na drewnie i macha ręką do przychodzących. Nie martwi się, że nie ma wykształcenia [wysokich ciał], i sobie działa w obszarach duchowych. I kto wie, czy jego niewielkie czakry są spowodowane wejściem w świat Ducha [obszar bezwymiarowy, bezczasowy]? Działania [w tym i Duszy] odbywają się w czasie, w wymiarach, stąd są eksponowane za pomocą czakr, wielkość czakr świadczy o poziomie działania.

Oto wyniki badania:

Z moich wahań wynika: za życia [a już nie żyje] bardzo słabo działające czakry [niewiele aktywności, siedzi na tym samym miejscu, mało działa],

większa czakra 3 oka. wiek duszy 11,5

brak obciążeń duchowych typu krok., wejścia czy pogryzienia.

Na pytanie o specjalne umiejętności, siły duchowe [siddhi], pokazuje się odczyt na czakramie podstawy i na ciele witalnym. I rzeczywiście, można to zinterpretować w taki sposób, że specjane siły duchowe trzymały go przy życiu w ciele,  bazując na specjalnych przebiegach energii eterycznych.

Ogólnie – bardzo słabo atrakcyjna postać jak na nasze warunki cywilizacyjne. Malutkie czakry, co zupełnie nie przekonuje, nie inspiruje ludzi, którzy chcieliby „coś osiągać” [dla przyszłego wyższego menadżera jakże może być atrakcyjne przesiadywanie latami na platformie z drewna??]. A jednak urzeczywistnienie długowieczności duże. Tyle, że na zupełnie innych zasadach, niż w naszym kręgu kulturowym, nie poprzez lekarzy, badania, lekarstwa, a poprzez działania na energiach subtelnych.

Reklamy

3 Komentarze (+add yours?)

 1. Marek
  List 04, 2011 @ 01:03:58

  No to wiek duszy ładny ma 🙂

 2. Aloha
  List 13, 2011 @ 02:08:56

  Could someone translate the dialog to English please?

 3. SwiatDucha
  List 14, 2011 @ 00:13:01

  Translation of the interview is below the film, when it is opened in youtube.

  Click here:  [and click „show more” under the picture in YouTube]:

  other films on Devraha Baba

  http://www.youtube.com/results?search_query=devraha+baba&aq=f

Komentarze

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Follow Opowieści o duchowości on WordPress.com
%d blogerów lubi to: