Przykład karmy narodu


cytuję:

 

Agresywna 34-latka obrzuciła rasistowskimi obelgami pasażerów w londyńskim tramwaju:

„Co się stało z tym krajem? Pełno tu czarnych i pełno pier*** Polaków!” – głośno narzekała jedna z pasażerek londyńskiego tramwaju. Potem było jeszcze gorzej. Ksenofobiczną tyradę Brytyjki nagrał jeden z pasażerów i zamieścił film w internecie. Kobieta została wkrótce aresztowana.

Do incydentu doszło w zatłoczonym tramwaju w Londynie, jadącym pomiędzy Croydon a Wimbledonem. Kobieta trzymająca na kolanach małe dziecko zaczęła obrzucać obelgami innych pasażerów.

 

 

Opis jest prosty: Anglia przez wiele lat podbijała inne kraje, teraz ta fala się cofnęła: owi przyjezdni właśnie stamtąd pochodzą. No, może z wyjątkiem Polaków [co prawda Anglia się nie wywiązała z obietnic pomocy składanych przed II wojną].  Także niestety – siła złego na jednego. Czytałem też, że na prowincji niechęć do przyjezdnych jest również bardzo znaczna.

 

Reklamy

11 Komentarzy (+add yours?)

 1. omena33
  List 29, 2011 @ 15:53:55

  Uuuuhuhuuuu włos się jeży na głowie !!!!!
  Nie mogę zrozumieć takiej ekspresji .Podobnie jak nie mogę zrozumieć tego, że ludzie załatwiają sprawy między sobą poprzez przemoc fizyczną i werbalną zamiast dojść do porozumienia .

 2. Mi...
  List 29, 2011 @ 18:52:16

  Z tym tematem kojarzy mi się coś… otóż współcześnie niektórzy chrześcijanie rozpuszczają wieści jak to są bardzo prześladowani, jak cały świat uwziął się i chce zniszczyć kulturę chrześcijańską itd. Widzą w tym szatana pałającego nienawiścią.
  Szkoda, że nie biorą pod rozwagę tego, że może to być właśnie nagromadzona karma z czasów gdy „jedyna właściwa wiara” ogniem i mieczem krzewiła swoją prawdę.

 3. omena33
  List 29, 2011 @ 19:01:14

  Mi, myślę że takowe jednostki i im podobne muszą być jakoś specjalnie naznaczone aby mieć uwarunkowanie do tak głębokiego identyfikowania się /wczuwania w karmę „większości” niż z indywidualną .Prawdopodobnie wiąże się to z potrzebą bycia i odczuwania w skupisku – czy to dobrze dla jednostki czy nie , nie umiem stwierdzić .

 4. Hawa
  List 29, 2011 @ 19:51:02

  Napisze tak,trzeba byc i zyc tam.
  Co chodzi o karme ; to bardziej z Irlandia mam skojarzenia.

 5. Hayatam
  List 30, 2011 @ 00:49:25

  To dotyczy wiekszosci panstw Europy Zach.
  Np.Niemcy-„Biedny „Hitler-tyle pracy wlozyl,a tutaj wszystko odwrotnie do zamiamiarow i planow;)…Przyjezdni ze wszystkich stron swiata(zyjacy najczesciej na garnuszku panstwa),otacza sie opieka i pomoca na wysokim poziomie osoby niepelnosprawne,panuje wielka tolerancja dla odmiennosci seksualnej itd.Czyli dokladnie to wszystko,czego probowal sie pozbyc…

 6. SwiatDucha
  List 30, 2011 @ 18:30:52

  to tak, jak mówią: „z czym walczysz, to wzrasta”.

 7. SwiatDucha
  List 30, 2011 @ 18:32:09

  to istotnie, trzeba znać lokalne realia, ja tak to napisałem z dalekiej perspektywy.

 8. SwiatDucha
  List 30, 2011 @ 19:29:12

  to akurat jest atakujący krokodyl [wypowiedzi typu „jestem ponad prawem”] plus włączone ciało bolesne [tu z kolei wypowiedzi typu „o, jak mi źle”]

 9. omena33
  List 30, 2011 @ 19:50:22

  Czy to znaczy że człowiek może być w takim stanie gdzie kontrolę na nim samym zawłaszcza pasożyt , że taki ktoś obciążony nie traci własną osobowość- w szerokim tego słowa znaczeniu – i zatraca własną „wolę ”
  A może człowiek jednak daje ciche przyzwolenie na to aby użyczać siebie dodatkowemu mieszkańcowi , ponieważ czerpie z tego jakieś korzyści , które są mu na rękę ?
  Jak to jest , zakładając że osoba nie jest psychicznie chora i przejawia jakieś „niezdrowe” zachowania?

 10. Hawa
  List 30, 2011 @ 20:42:34

  I tak to odczytalam.

 11. Davvidia
  Gru 02, 2011 @ 13:14:34

  Co do zachowania tej angielskiej kobiety, to niestety zauważam pewną „normalność” tamtych obszarów. Puby, fucki, krytyka.. ostatnia agresja na ulicach Londynu. Karma, a może też jakaś centralna energia pochodząca od rodu królowej? Dużo informacji jest odnośnie jaszczurzych wpływów w tym rejonie. Jak to Prezes wnosi, wystarczy nam problemów na naszym podwórku/”dworze” 🙂

Komentarze

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Follow Opowieści o duchowości on WordPress.com
%d blogerów lubi to: