Relacje w Human Design


Ten skrótowy poradnik pokazuje, że każdy może wzmocnić swoje relacje, używając najprostszych poziomów wiedzy systemu Human Design.

„Jeśli pozwolisz komuś być sobą i on/a pozwoli być tobie sobą, to jest Miłość. Inne przypadki są formą tortury.”

~ Ra Uru Hu

Fundator HD, pan Ra Uru Hu był trochę samotnikiem, stąd taki cytat, niemniej wiele osób w Human Design podkreśla wagę relacji między ludźmi.
Brak dobrych relacji między ludźmi może kosztować ich brak szczęścia w życiu.

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jakim typem jesteś, wpisz swoje dane do formularza. Otrzymasz wykres wraz z opisem twojego typu.

Generator

Większość ludzi albo sami są Generatorami, Manifestującymi Generatorami albo mają codzienne kontakty z Generatorami.

Jeśli jesteś Generatorem, to najszczęśliwszy jesteś gdy jesteś zaangażowany. Im mniej myślisz o pracy i więcej się jej poświęcasz, tym jesteś szczęśliwszy/a.
Gdy twoja praca cię satysfakcjonuje, wszystko inne wchodzi na swoje miejsce.

Gdy utknąłeś, gdy nie wiesz dokąd albo ku czemu skierować swoje źródło energii, albo gdy przeżywasz jakieś zakłócenia w swojej pracy, wtedy życie staje się bardzo niekomfortowe.

Gdy strumień pracy jest przerwany, jak większość Generatorów, w umyśle rozważasz
CO MOŻESZ ZROBIĆ – teraz?  Ten proces może trwać kilka minut albo kilka lat.

Gdy masz takie kłopoty poproś osoby wokoło ciebie, aby ci pomogły. Generatorzy najwartościowszą pomoc mogą otrzymywać od Projektorów (tych bez centrum sakralnego). O ILE zechcą ich docenić i zapytać.

Manifestujący Generator

Nie wiesz czego chcesz, o ile nie spróbujesz tego. A masz wiele, wiele napędu do działania i nowych spraw! To dotyczy Manifestujących Generatorów. Ich centrum mocy w czakrze sakralnej (czyli właśnie Generator) potrafi uruchamiać się szybko i lecieć na wysokich obrotach!

Jeśli przychodzi coś zrobić, to dla MG nie ma pytania „czy”, tylko „kiedy?!”
i to z wykrzyknikiem.

MG są trochę narwani i nie usiedzą spokojnie na miejscu, muszą wypróbować sprawę, sytuację. Wtedy wiedzą, czy chcą w niej przebywać, działać. Ważne, aby potrafili się „wymiksowywać” z takich sytuacji, które im nie odpowiadają, aby nie utknęli, bo poczują frustrację.
Niestety.. trochę tu cierpi jakość wykonywanych w takiej szybkości działań.. jakoś nie jest ich najwyższym priorytetem.

Czysty Generator

to typ fascynata. Tu jakość działań jest mocno doceniana. O wiele spokojniejszy od MG, poszukuje „swojego tematu” spokojnie i nieraz systematycznie. Gdy „załapie”, to uruchamia się jego Generator i taki ktoś może działać i działać i działać, mając ogromne ilości osobistej energii życiowej do dyspozycji w tym temacie. Wtedy pojawia się prawdziwe zaspokojenie. Jak dojść do swojego tematu? Spytać siebie, spytać ciała, a dokładniej trzewi. Odgłos „mhm” to oznaka, że ciało chce, a niechętne mruknięcie „e-e” to oznaka braku zgody na zaangażowanie się w temat. Pytania potrzebujesz proste: tak/nie.  Czego chcesz odkryjesz poprzez taki pytania stawiane sobie/tobie albo przez coś, wobec czegoś będziesz musiał się określić, opowiedzieć się.

Gdy masz coś, wobec czego odpowiadasz, i czujesz, że wewnątrz ciebie uruchamia się pasja, energia, to wiesz co robić, dokąd iść. Ta aktywność, która cię poruszyła może być krótka albo długa, może trwać minuty albo lata, najważniejsze, że cię uruchomiła.

Gdy jednak się skończy, będziesz potrzebować powtórzenia tych samych kroków, aby znaleźć coś, wobec czego będziesz się mógł opowiedzieć i zobaczyć, czy coś w tobie „zaskoczyło”, czy też nie.

Jeśli masz kontakt z Generatorem, bądź świadomy/a kiedy masz z nim kontakt intelektualny. Zauważ, że rozmowa z nim może być przyjemna dla ciebie, ale nie dla niego/niej. Możesz uprościć rozmowę do pytań typu tak/nie, np.: „Czy to jest to, co chcesz robić?”, „Czy podoba ci się, gdy_________?”, „Czy mógłbyś mi w tym pomóc?”, „Czy podoba ci się _______?”, „Czy jesteś gotowy/a na _________?”, „Czy jest coś, co byś chciał wypróbować?”
W odpowiedzi dostaniesz albo „mhm” – to oznaka, że chce, albo niechętne mruknięcie „e-e” czyli oznakę braku zgody. Tak prosto.

Te pytania ułatwiają Generatorowi przejść w tryb ODPOWIADANIA, co umożliwia im odczytanie, czy są zgodni ze swoimi odczuciami płynącymi z trzewi, ze swojego ośrodka mocy.

Jeśli chciałbyś zacieśnić i pogłębić relację z Generatorem, także wtedy, gdy sam/a jesteś Generatorem, zadawaj mu/jej takie pytania więcej niż jeden raz, jedno po drugim, albo za jakiś czas. Niechybnie Generator doceni cię mocno, jeśli pomożesz mu/jej połączyć się z własnym centrum energii i prawdziwości mieszczącym się w trzewiach. Życie Generatora mocno jest oparte na odpowiadaniu na bodźce, na opowiedzeniu się wobec sygnału z zewnątrz.

Projektor

Jest cztery centra mocy (tzw. motory – poglądowy obrazek poniżej). Generatorzy i MG mają uruchomione to centrum (pełne, kolorowe, zdefioniowane sakralne – Sacral).

motors

Projektorzy mają centrum sakralne puste (niezdefiniowane, otwarte, białe) – nie mają tam osobistego dostępu do energii życiowej.

Jeśli jesteś Projektorem, to jesteś najszczęśliwszy/a, gdy możesz mieć relacje z ludźmi, którzy doceniają twój wpływ i umiejętności. Kochasz przebywać z innymi ponieważ tak dużo się uczysz o sobie i o tym, jak ulepszyć nasz świat. Jeśli zostaniesz postawiony w pozycji podwładnego, twoje światło przygaśnie. Jakiekolwiek twoje próby, aby zdobyć uznanie, używając mówienia, przekonywania, pouczania, a które nie są poprzedzone zaproszeniem ciebie płynącym z zewnątrz mają niewielki efekt. W twoich przemowach uruchamianych z wnętrza ciebie nie ma mocy. Dopiero odpowiedzi na pytania mogą nieść odpowieni przekaz i moc, którą ktoś ci dostarczy, pytając cię o coś.

Twoje samo-promocyjne działanie nie ma odpowiedniej energii, zarówno wobec ciebie samego/ej, a także wobec osób wokoło.  Możesz przez takie dział wpaść w stan wycieńczenia, albo przeżywać jakąś formę pretensji, oburzenia, zgorzknienia czy urazy. Nie masz bowiem osobistego dostępu do życiodajnej energii w czakrze sakralnej i nikogo mową bez energii nie przekonasz.

Nie oceniaj pochopnie sytuacji. To niedotarcie do innych z twoim przekazem może być dla ciebie sygnałem, aby powrócić do swojego centrum zarządzania życiem. Przemyśl swoje zainteresowania, poziom wykształcenia. W głębi Duszy możesz dopracować swoją postawę w relacjach z ludźmi tak, aby odpowiadała twojemu typowi Projektora.
Buduj, pielęgnuj głębię w spojrzeniu w konkretnym obszarze czy służbie dla innych, docenienie cię – tak bardzo ci potrzebne – niechybnie przyjdzie.

Jeśli jesteś w relacji z Projektorem, pozwól mu mówić, wyjaśniać, nawet jeśli robi to nadmiernie. Możesz wzmocnić swoją relację z nim/nią poprzez potwierdzanie jego/jej własnej potrzeby aby być zaproszonym/ą przez kogoś z zewnątrz.

Jeśli to naprawdę ci pasuje, doceń i zaproś ją/jego do jakiegoś działania. Jeśli zaś nie potrzebujesz ich opinii, jasno to powiedz, że chcesz sam/a to sobie wyjaśnić, rozważyć, sam/a odpowiedzieć na to pytanie w sobie.

Jeśli jednak chciałbyś zobaczyć coś, czego może nie dostrzegasz – zapytaj Projektora. Potem możesz rozważać to, co powiedział, ponieważ zwykle dobrze widzi sprawy.

Jeśli chciałbyś mieć lepsze i głębsze relacje z Projektorem, zachęcaj go/ją aby miał/a więcej czasu dla siebie i na odpoczynek. Oni są o wiele szczęśliwsi, gdy odpoczywają odpowiednio długo. Najważniejsze – konkretnie zaproś go/ją do uczestniczenia w swoim życiu. Są oni utalentowani intelektualnie i mają wielką uważność w obserwacji. Możesz spożytkować te umiejętności do wzmocnienia swojego związku albo w relacjach w pracy.

Manifestor

Jeśli jesteś Manifestorem, jesteś najszczęśliwszy/a, gdy masz możliwość działań inowacyjnych i kreacji na swoich własnych zasadach. Gdy wyrażasz swoją własną siłę, możesz zainspirować wielu ludzi, aby sami wzrastali. Jeśli zaś zagłębisz się w zbytnie detale, albo rozdajesz swój dar, to tak, jakbyś wchodził na ruchome piaski, które moga pochłonąć.
Twój głos wyraża wibrację aktywności i wpływu. Zanim zaczniesz mówić albo przejdziesz do kolejnej aktywności, rozważ dwie sprawy.

Czy jesteś w zgodzie ze swoją wewnętrzną wiedzą?

I drugie: czy poinformowałeś swoich najbliższych czy otoczenie w pracy, co zamierzasz robić dalej?

Jeśli tak, to uwalniasz się z możliwych u ciebie do przewidzenia: irytacji, czy wręcz furii.

Jeśli jesteś w relacji z Manifestorem:

Zrozum jego/jej potrzebę autonomii.
Nie kontroluj ani nie manipuluj nim/nią aby ZROBILI coś.
To by spowodowało poważną kłótnię i chaos.

Jeśli chcesz, aby Manifestor pomógł ci coś ZROBIĆ, w prosty sposób poinformuj go o zaistniałej sytuacji, bez proszenia o pomoc. Jeśli będzie miał energię na to, zrobi to bardzo szybko.

Jeśli chcesz głębszych i wartościowych relacji z Manifestorem, zastosuj to co przy Projektorze. Potrzebują oni więcej odpoczynku, którego nie dają sobie sami. Ponadto wesprzyj ich w tym, aby mieli swoją przestrzeń, aby mogli wypowiedzieć swój przekaz do świata na swoich warunkach. Najbardziej będą ci wdzięczni, gdy wesprzesz lub rozszerzysz dalej ich działania.

Reflektor

Jeśli jesteś Reflektorem, jesteś najszczęśliwszy/a, gdy możesz wchodzić i wychodzić z życia ludzi bez dużych oczekiwań z ich strony. Lubisz przebywać w różnorodnych środowiskach, obserwując refleksje swoje i innych. Aby wesprzeć siebie i swoją unikalną zdolność, daj sobie dodatkowy czas, około 30 dni, aby zdecydować się, które zaproszenia od losu czy ludzi są najlepsze dla ciebie. Jesteś elastyczna/y, ale jeśli zaakceptujesz czyjeś zaproszenie zbyt szybko, albo wejdziesz w otoczenie zbyt wielu osób, możesz czuć siś zagubiony lub rozczarowany. Twoja harmonizacja zachodzi gdy swoje działania poprzedzisz oczekiwaniem o długości całego cyklu księżycowego.

Jeśli jesteś w relacji z Reflektorem wiedz, że wymaga on/a czasu na bycie samemu każdego dnia i czasu na podjęcie decyzji, więc biorąc to pod uwagę, planuj z zapasem.
Wesprzesz ją/go, jeśli będziesz mówić o tym, że wiesz iż potrzeba jej/mu zaproszenia z zewnątrz. Potrzeba zaakceptować też elastyczność i wszechstronność Reflektora.

No i bądź przygotowany, że od Reflektora dostaniesz opis swoich własnych cech i charakteru. Tych, które lubisz, i tych, których nie lubisz.

Reflektor potrzebuje oddanych przyjaciół, aby słuchali go i umieli rozważać wszelkie możliwości i opcje, które podaje, bez obaw.

Jeśli chcesz głębszej relacji z Reflektorem, doceń jakość duchową jego istoty. Spróbuj podążyć z jego prądem i pozwól przejawić się jego/jej mądrości. Bo w większości przypadków Reflektorzy dodają od siebie coś wartościowego dla wszystkich.

Na podstawie tekstu ReGina Concotelli
http://alignwithyourdesign.com/

 

Reklamy