Relacje w Human Design


Ten skrótowy poradnik pokazuje, że każdy może wzmocnić swoje relacje, używając najprostszych poziomów wiedzy systemu Human Design.

„Jeśli pozwolisz komuś być sobą i on/a pozwoli być tobie sobą, to jest Miłość. Inne przypadki są formą tortury.”

~ Ra Uru Hu

Fundator HD, pan Ra Uru Hu był trochę samotnikiem, stąd taki cytat, niemniej wiele osób w Human Design podkreśla wagę relacji między ludźmi.
Brak dobrych relacji między ludźmi może kosztować ich brak szczęścia w życiu.

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jakim typem jesteś, wpisz swoje dane do formularza. Otrzymasz wykres wraz z opisem twojego typu.

Generator

Większość ludzi albo sami są Generatorami, Manifestującymi Generatorami albo mają codzienne kontakty z Generatorami.

Jeśli jesteś Generatorem, to najszczęśliwszy jesteś gdy jesteś zaangażowany. Im mniej myślisz o pracy i więcej się jej poświęcasz, tym jesteś szczęśliwszy/a.
Gdy twoja praca cię satysfakcjonuje, wszystko inne wchodzi na swoje miejsce.

Gdy utknąłeś, gdy nie wiesz dokąd albo ku czemu skierować swoje źródło energii, albo gdy przeżywasz jakieś zakłócenia w swojej pracy, wtedy życie staje się bardzo niekomfortowe.

Gdy strumień pracy jest przerwany, jak większość Generatorów, w umyśle rozważasz
CO MOŻESZ ZROBIĆ – teraz?  Ten proces może trwać kilka minut albo kilka lat.

Gdy masz takie kłopoty poproś osoby wokoło ciebie, aby ci pomogły. Generatorzy najwartościowszą pomoc mogą otrzymywać od Projektorów (tych bez centrum sakralnego). O ILE zechcą ich docenić i zapytać.

Manifestujący Generator

Nie wiesz czego chcesz, o ile nie spróbujesz tego. A masz wiele, wiele napędu do działania i nowych spraw! To dotyczy Manifestujących Generatorów. Ich centrum mocy w czakrze sakralnej (czyli właśnie Generator) potrafi uruchamiać się szybko i lecieć na wysokich obrotach!

Jeśli przychodzi coś zrobić, to dla MG nie ma pytania „czy”, tylko „kiedy?!”
i to z wykrzyknikiem.

MG są trochę narwani i nie usiedzą spokojnie na miejscu, muszą wypróbować sprawę, sytuację. Wtedy wiedzą, czy chcą w niej przebywać, działać. Ważne, aby potrafili się „wymiksowywać” z takich sytuacji, które im nie odpowiadają, aby nie utknęli, bo poczują frustrację.
Niestety.. trochę tu cierpi jakość wykonywanych w takiej szybkości działań.. jakoś nie jest ich najwyższym priorytetem.

Czysty Generator

to typ fascynata. Tu jakość działań jest mocno doceniana. O wiele spokojniejszy od MG, poszukuje „swojego tematu” spokojnie i nieraz systematycznie. Gdy „załapie”, to uruchamia się jego Generator i taki ktoś może działać i działać i działać, mając ogromne ilości osobistej energii życiowej do dyspozycji w tym temacie. Wtedy pojawia się prawdziwe zaspokojenie. Jak dojść do swojego tematu? Spytać siebie, spytać ciała, a dokładniej trzewi. Odgłos „mhm” to oznaka, że ciało chce, a niechętne mruknięcie „e-e” to oznaka braku zgody na zaangażowanie się w temat. Pytania potrzebujesz proste: tak/nie.  Czego chcesz odkryjesz poprzez taki pytania stawiane sobie/tobie albo przez coś, wobec czegoś będziesz musiał się określić, opowiedzieć się.

Gdy masz coś, wobec czego odpowiadasz, i czujesz, że wewnątrz ciebie uruchamia się pasja, energia, to wiesz co robić, dokąd iść. Ta aktywność, która cię poruszyła może być krótka albo długa, może trwać minuty albo lata, najważniejsze, że cię uruchomiła.

Gdy jednak się skończy, będziesz potrzebować powtórzenia tych samych kroków, aby znaleźć coś, wobec czego będziesz się mógł opowiedzieć i zobaczyć, czy coś w tobie „zaskoczyło”, czy też nie.

Jeśli masz kontakt z Generatorem, bądź świadomy/a kiedy masz z nim kontakt intelektualny. Zauważ, że rozmowa z nim może być przyjemna dla ciebie, ale nie dla niego/niej. Możesz uprościć rozmowę do pytań typu tak/nie, np.: „Czy to jest to, co chcesz robić?”, „Czy podoba ci się, gdy_________?”, „Czy mógłbyś mi w tym pomóc?”, „Czy podoba ci się _______?”, „Czy jesteś gotowy/a na _________?”, „Czy jest coś, co byś chciał wypróbować?”
W odpowiedzi dostaniesz albo „mhm” – to oznaka, że chce, albo niechętne mruknięcie „e-e” czyli oznakę braku zgody. Tak prosto.

Te pytania ułatwiają Generatorowi przejść w tryb ODPOWIADANIA, co umożliwia im odczytanie, czy są zgodni ze swoimi odczuciami płynącymi z trzewi, ze swojego ośrodka mocy.

Jeśli chciałbyś zacieśnić i pogłębić relację z Generatorem, także wtedy, gdy sam/a jesteś Generatorem, zadawaj mu/jej takie pytania więcej niż jeden raz, jedno po drugim, albo za jakiś czas. Niechybnie Generator doceni cię mocno, jeśli pomożesz mu/jej połączyć się z własnym centrum energii i prawdziwości mieszczącym się w trzewiach. Życie Generatora mocno jest oparte na odpowiadaniu na bodźce, na opowiedzeniu się wobec sygnału z zewnątrz.

Projektor

Jest cztery centra mocy (tzw. motory – poglądowy obrazek poniżej). Generatorzy i MG mają uruchomione to centrum (pełne, kolorowe, zdefioniowane sakralne – Sacral).

motors

Projektorzy mają centrum sakralne puste (niezdefiniowane, otwarte, białe) – nie mają tam osobistego dostępu do energii życiowej.

Jeśli jesteś Projektorem, to jesteś najszczęśliwszy/a, gdy możesz mieć relacje z ludźmi, którzy doceniają twój wpływ i umiejętności. Kochasz przebywać z innymi ponieważ tak dużo się uczysz o sobie i o tym, jak ulepszyć nasz świat. Jeśli zostaniesz postawiony w pozycji podwładnego, twoje światło przygaśnie. Jakiekolwiek twoje próby, aby zdobyć uznanie, używając mówienia, przekonywania, pouczania, a które nie są poprzedzone zaproszeniem ciebie płynącym z zewnątrz mają niewielki efekt. W twoich przemowach uruchamianych z wnętrza ciebie nie ma mocy. Dopiero odpowiedzi na pytania mogą nieść odpowieni przekaz i moc, którą ktoś ci dostarczy, pytając cię o coś.

Twoje samo-promocyjne działanie nie ma odpowiedniej energii, zarówno wobec ciebie samego/ej, a także wobec osób wokoło.  Możesz przez takie dział wpaść w stan wycieńczenia, albo przeżywać jakąś formę pretensji, oburzenia, zgorzknienia czy urazy. Nie masz bowiem osobistego dostępu do życiodajnej energii w czakrze sakralnej i nikogo mową bez energii nie przekonasz.

Nie oceniaj pochopnie sytuacji. To niedotarcie do innych z twoim przekazem może być dla ciebie sygnałem, aby powrócić do swojego centrum zarządzania życiem. Przemyśl swoje zainteresowania, poziom wykształcenia. W głębi Duszy możesz dopracować swoją postawę w relacjach z ludźmi tak, aby odpowiadała twojemu typowi Projektora.
Buduj, pielęgnuj głębię w spojrzeniu w konkretnym obszarze czy służbie dla innych, docenienie cię – tak bardzo ci potrzebne – niechybnie przyjdzie.

Jeśli jesteś w relacji z Projektorem, pozwól mu mówić, wyjaśniać, nawet jeśli robi to nadmiernie. Możesz wzmocnić swoją relację z nim/nią poprzez potwierdzanie jego/jej własnej potrzeby aby być zaproszonym/ą przez kogoś z zewnątrz.

Jeśli to naprawdę ci pasuje, doceń i zaproś ją/jego do jakiegoś działania. Jeśli zaś nie potrzebujesz ich opinii, jasno to powiedz, że chcesz sam/a to sobie wyjaśnić, rozważyć, sam/a odpowiedzieć na to pytanie w sobie.

Jeśli jednak chciałbyś zobaczyć coś, czego może nie dostrzegasz – zapytaj Projektora. Potem możesz rozważać to, co powiedział, ponieważ zwykle dobrze widzi sprawy.

Jeśli chciałbyś mieć lepsze i głębsze relacje z Projektorem, zachęcaj go/ją aby miał/a więcej czasu dla siebie i na odpoczynek. Oni są o wiele szczęśliwsi, gdy odpoczywają odpowiednio długo. Najważniejsze – konkretnie zaproś go/ją do uczestniczenia w swoim życiu. Są oni utalentowani intelektualnie i mają wielką uważność w obserwacji. Możesz spożytkować te umiejętności do wzmocnienia swojego związku albo w relacjach w pracy.

Manifestor

Jeśli jesteś Manifestorem, jesteś najszczęśliwszy/a, gdy masz możliwość działań inowacyjnych i kreacji na swoich własnych zasadach. Gdy wyrażasz swoją własną siłę, możesz zainspirować wielu ludzi, aby sami wzrastali. Jeśli zaś zagłębisz się w zbytnie detale, albo rozdajesz swój dar, to tak, jakbyś wchodził na ruchome piaski, które moga pochłonąć.
Twój głos wyraża wibrację aktywności i wpływu. Zanim zaczniesz mówić albo przejdziesz do kolejnej aktywności, rozważ dwie sprawy.

Czy jesteś w zgodzie ze swoją wewnętrzną wiedzą?

I drugie: czy poinformowałeś swoich najbliższych czy otoczenie w pracy, co zamierzasz robić dalej?

Jeśli tak, to uwalniasz się z możliwych u ciebie do przewidzenia: irytacji, czy wręcz furii.

Jeśli jesteś w relacji z Manifestorem:

Zrozum jego/jej potrzebę autonomii.
Nie kontroluj ani nie manipuluj nim/nią aby ZROBILI coś.
To by spowodowało poważną kłótnię i chaos.

Jeśli chcesz, aby Manifestor pomógł ci coś ZROBIĆ, w prosty sposób poinformuj go o zaistniałej sytuacji, bez proszenia o pomoc. Jeśli będzie miał energię na to, zrobi to bardzo szybko.

Jeśli chcesz głębszych i wartościowych relacji z Manifestorem, zastosuj to co przy Projektorze. Potrzebują oni więcej odpoczynku, którego nie dają sobie sami. Ponadto wesprzyj ich w tym, aby mieli swoją przestrzeń, aby mogli wypowiedzieć swój przekaz do świata na swoich warunkach. Najbardziej będą ci wdzięczni, gdy wesprzesz lub rozszerzysz dalej ich działania.

Reflektor

Jeśli jesteś Reflektorem, jesteś najszczęśliwszy/a, gdy możesz wchodzić i wychodzić z życia ludzi bez dużych oczekiwań z ich strony. Lubisz przebywać w różnorodnych środowiskach, obserwując refleksje swoje i innych. Aby wesprzeć siebie i swoją unikalną zdolność, daj sobie dodatkowy czas, około 30 dni, aby zdecydować się, które zaproszenia od losu czy ludzi są najlepsze dla ciebie. Jesteś elastyczna/y, ale jeśli zaakceptujesz czyjeś zaproszenie zbyt szybko, albo wejdziesz w otoczenie zbyt wielu osób, możesz czuć siś zagubiony lub rozczarowany. Twoja harmonizacja zachodzi gdy swoje działania poprzedzisz oczekiwaniem o długości całego cyklu księżycowego.

Jeśli jesteś w relacji z Reflektorem wiedz, że wymaga on/a czasu na bycie samemu każdego dnia i czasu na podjęcie decyzji, więc biorąc to pod uwagę, planuj z zapasem.
Wesprzesz ją/go, jeśli będziesz mówić o tym, że wiesz iż potrzeba jej/mu zaproszenia z zewnątrz. Potrzeba zaakceptować też elastyczność i wszechstronność Reflektora.

No i bądź przygotowany, że od Reflektora dostaniesz opis swoich własnych cech i charakteru. Tych, które lubisz, i tych, których nie lubisz.

Reflektor potrzebuje oddanych przyjaciół, aby słuchali go i umieli rozważać wszelkie możliwości i opcje, które podaje, bez obaw.

Jeśli chcesz głębszej relacji z Reflektorem, doceń jakość duchową jego istoty. Spróbuj podążyć z jego prądem i pozwól przejawić się jego/jej mądrości. Bo w większości przypadków Reflektorzy dodają od siebie coś wartościowego dla wszystkich.

Na podstawie tekstu ReGina Concotelli
http://alignwithyourdesign.com/

 

Reklamy

45 Komentarzy (+add yours?)

 1. Alicjaa
  Czer 04, 2015 @ 22:56:25

  O co chodzi w tym Human Design?
  Jak czytać te dziwne wykresy narysowane na ludziku?

 2. SwiatDucha
  Czer 05, 2015 @ 19:48:21

  Alicjaa
  H.D. jest to system „odczytywania projektu” wg. którego działa Dusza człowieka.
  Jest to system, który powstał 25lat temu [a my o nim nic nie wiemy!!! 🙂 ]
  i jest połączeniem iluś ziemskich systemów ezoterycznych: astrologii, bramińskiego [wedyjskiego] systemu czakr, heksagramów I-ching oraz trochę kabały żydowskiej.
  Jak tak sprawdzamy go na konkretnych przykładach, to się to zgadza z człowiekiem w dużym stopniu.
  Wykazuje jakie mamy predyspozycje, a jakich mieć nie będziemy i nie ma co się napinać [to też jest wartościowa informacja].
  I co ciekawe, pokazuje jak w relacjach z innymi ludźmi możemy funkcjonować, jak dwoje ludzi już współdziała lub ewentualnie będzie. Takim wstępem jest powyższy tekst, z jednej strony prosty, zrozumiały, a z drugiej od razu pomocny.
  Jest to system amerykański, więc musi być prosty 🙂 nie tak, jak europejska astrologia gdzie może coś jest, ale nie do końca, a poza tym jest jeszcze coś innego itd.
  W H.D. takich dylematów nie ma – są konkretne wskazania, chociaż, jak widzisz na wykresie [tzw. Rave chart] jest tego sporo.

  Tutaj Henryk jest dobry w tym, można się do niego zgłaszać 🙂

 3. Alicjaa
  Czer 06, 2015 @ 18:23:02

  Dzięki za wyjaśnienie.
  Próbuję znaleźć jakieś materiały do samodzielnej interpretacji, ale nie mogę… Może za mało się staram. Jesteś w stanie je podrzucić, albo podać linki?

 4. SwiatDucha
  Czer 06, 2015 @ 22:33:46

  materiałów po polsku nie ma, wszystko w językach obcych. Jest szansa, że tutaj coś przetłumaczę albo opiszę.

 5. Alicjaa
  Sier 13, 2015 @ 11:16:00

  Jest szansa na to, że opublikujesz jakieś swoje przemyślenia jeszcze nt. Human Design?
  Trochę zgłębiłam temat i HD bardzo mnie zainteresowało. Co więcej, widzę, że się faktycznie sprawdza… Mnie ciekawi najbardziej – jak to bywa – mój własny typ. Jestem manifestorem. Mało o nim w necie. Prawdą jest,  że mam specyficzną aurę, że ludzie na początku mają do mnie dziwne nastawienie, boją się chyba mojej energii. Jest dość silna i dzika (mimo, że z poziomu osobowości jestem zakompleksiona i niepewna swoich umiejętności). I faktycznie jest tak, że jak działam sama z siebie, jak biorę sprawy we własne ręce (a robię to tylko kiedy sytuacja mnie zmusi, albo naprawdę coś mnie „jara”, a to zdarza się sporadycznie) to cuda się dzieją, takie, że ludzie oczy przecierają z wrażenia (mówią, że jestem w czepku urodzona… a ja czuję, że to mój spontaniczny talent kreacji rzeczywistości). I największy problem to faktycznie „ANGER” czyli złość. Wpadam w ataki furii do tego stopnia, że rozwala mnie od środka i mam wrażenie, że umrę. Jest to mój wielki problem psychologiczny, którego się wstydzę… mój były był przerażony takim atakiem i uciekł ode mnie (czego nie żałuję akurat).
  Jednak nie mogę zrozumieć tego, że jedyne co musi robić manifestor to infomowanie otoczenia o własnych działaniach. Uważam, że to pierdoła i nigdy nie zwracałam na to uwagi. I wcale nie uważam, że nie informuję nikogo o swoich planach, działaniach… choć uchodzę za nieobliczalną i spontaniczną to nie sądzę by moje decyzje wpływały w jakiś sposób na życie innych osób. Inne typy mają konkretnie wypisane strategie działania, a manifestor ma jakąś niejasną, mglistą… bo co to za strategia: informowanie innych o własnych działaniach? To brzmi jak jakiś mały podpunkt w aneksie.

  Masz jakieś przemyślenia może o tym typie? Albo znasz kogoś, kto jest Manifestorem?

  Pozdrawiam Ciebie serdecznie 🙂

 6. SwiatDucha
  Sier 14, 2015 @ 08:23:21

  Alicjaa

  Piszę art. o motywacjach w HD

  Jak sądzę z tego co piszesz, to dużo o sobie wiesz.

  Wygląda na to, że owe dosyć rzadkie momenty w których coś cię wciąga to są te obszary na których warto się skupić. A z innymi [jeśli można] dać sobie spokój.

  Miałaś dobrego nauczyciela [jakby to Łazariew określił] w osobie męża ale nie wytrzymało to czegoś.

  Informowanie innych wydaje się być mało ważne, miałkie, bardzo skromne.

  Natomiast gdy masz aurę napierającą jako Manifestor [a i dużo Manifestujących Generatorów MG ma podobną], to ta aura napiera na otoczenie i to otoczenie ma różne doznania, nie ty. Dlatego tobie się wydaje, że jest to drobnostka..

  Twoja strategia nie jest przeznaczona w większości dla ciebie samej, a dla dobrostanu otoczenia. Aby otoczenie sprostało temu, co się dzieje, gdy działasz. Ty sama już jesteś wystarczająco wyposażona i dopracowywanie strategii u ciebie samej nie jest potrzebne. Może oprócz tego, żebyś wszystkiego sama nie robiła.

  Twój typ osobowości jest najbardziej yang, najbardziej samodzielny wśród wszystkich. Dlatego nie stawia się tobie tak dużych ograniczeń [może tylko to, żeby nie dać się zdominować i podążać za własnymi celami].

  Jednak nie żyjesz w pustce, i potrzeba uszanować innych, wśród których twoje działania zachodzą [MG też potrzebują uszanować innych]. A o to nie jest łatwo, ponieważ, i M, i MG mają ogrom energii i lecą robić to co chcą. A często znajdują się ludzie na ich drodze i są presjowani, czy wręcz uderzani tą energią.

  I stąd, aby także nie robić sobie karmy, jest to wskazanie.

  Gdy osoby wokoło ciebie będą wiedzieć, co zamierzasz zrobić, mogą się poczuć swobodniej, ponieważ:
  – słyszą, że to TY będziesz robić, i mogą się rozluźnić. Bo twoja [i MG] energia mogła im sugerować, że ty chcesz, aby to oni zrobili. W takim przypadku by czuli się przymuszani, a to jest nie dobrze.

  – słyszą, co zamierzasz zrobić, więc mogą się odpowiednio nastawić, przygotować do tego, co będziesz robić. I w dużej części przypadków równa się to zejściu tobie z drogi. To ci też ułatwi życie, bo taki ktoś nie będzie ci stał na drodze [chociażby energetycznie].

  – różne osoby słysząc o twoich planach mogą przyjąć to jako inspirację [dotyczy to Generatorów], albo nawet zaproszenie do działania [dot. Projektorów] i mogą wtedy wobec tego się odnieść, odpowiedzieć: „czy chcę się w to zaangażować?” Wtedy jest to dla nich samych prezentem na ich drodze. A i dla ciebie może być początkiem wsparcia dla ciebie, bo jak taki Generator uruchomi się w temacie, który prowadzisz, to od razu masz duże wsparcie od niego. I tak ma być, abyś sama wszystkiego nie ciągnęła, bo się nadwątlisz z czasem.

  Również pozdrawiam.

 7. Elżbieta Laur
  Sier 14, 2015 @ 16:13:03

  Ponieważ bliska mi osoba jest MG , ja jako G nauczyłam się tego ;
  -pozwolić na swobodną ekspresję nawet gdy to oznacza wzniecanie „tumanów kurzu”
  -nie pytać : „Po co ?”
  -nie pytać :”Jaki masz plan ?”
  -nie pytać: „Co ma z tego wyniknąć ? ”
  -nie lecieć od razu za pomysłami MG, tylko przypatrywać się z boku jak rozwija się sytuacja
  -czekać cierpliwie na odpowiedni sygnał do pomocy
  -być przygotowanym na to , że lada moment MG zmieni pomysł lub strategię
  -niczemu się nie dziwić
  Ogólnie ,obcowanie z MG dostarcza wielu wspaniałych wrażeń , inspiracji, ekspresji. Trzeba jednak mieć baczenie na to, aby nie dać wciągnąć się za mocno w wir wydarzeń ,który może spowodować dalekie odchylenie od równowagi i harmonii. A tego nie lubi Generator 🙂

 8. sensible sensitive
  Sier 15, 2015 @ 16:47:44

  Super, Elżbieta, jako MG potwierdzam: bardzo słuszna strategia, oby wszyscy tak potrafili postępować z MG 🙂 Ja dla odmiany mam córkę Generatora i muszę uczyć się ograniczania zbytniego „wzniecania kurzu”, nawet jeśli entuzjazm pcha do dzielenia się każdym pomysłem. Dla niej to po prostu zbyt wiele… Lepiej np. po cichu wypróbować różne rozwiązania i podzielić się już tylko tym ostatecznym, wypróbowanym, które ona nawet całkiem chętnie zaakceptuje z zadowoleniem, że sama nie musi już się wysilać z eksperymentowaniem 🙂

 9. Elżbieta Laur
  Sier 15, 2015 @ 18:07:26

  Dzięki, dodam jeszcze, że ta bliska mi osoba MG nauczyła się dzięki własnej obserwacji tego, że sama ponosi odpowiedzialność za swoje pomysły i nie działa zwalanie winy na otoczenie, co nieraz czyniła.
  Ja także czasami wolę kiedy MG dostarcza mi „gotowca” (nie preferuję mozolnej pracy), no i pochwały lecą 🙂

 10. Ola
  Kwi 22, 2016 @ 20:41:18

  Hej Andrzej, tu Ola (jasna). Od jakiegos czasu zglebiam HD i ciagle mnie zaskakuje glebia i pelnia wgladu. Niesamowity system. Ja jestem projektorem emocjonalnym, 3/5. Jak dotad wszystko czego sie dowiedzialam badajac swoj wykres potwierdza moja wewnetrzna prawde – i jednoczesnie wnosi ogrom rozluznienia w te wszystkie miejsca gdzie wczesniej wydawalo mi sie, ze cos jest ‚nie tak’. Juz samo poznanie strategii wlasciwej dla tego typu wnosi wiedze, a z nia ulge, zgode. Ciekawa jestem czym jestes ty wg HD, jesli zechcesz sie podzielic.
  Pozdrawiam po latach 🙂

 11. SwiatDucha
  Kwi 24, 2016 @ 18:05:20

  Cześć Olu!
  Witam po czasie. Tak podobnie jak ty to odbieram.
  Ja jestem Projektorem 1/3 autorytet self bez motorów.

  Zarówno Projektor jak i 1 mi dużo ciągną do HD, a wyjaśnienia dają spełnienie mojego krzyżą wcielenia „cross of explanation”. Wiem już teraz skąd te moje rozwodzenie się nad szczegółami, analizy i próby zrozumienia. To istotnie dużo mi zawsze dawało – nie wiem czy bezpieczeństwa? ale chyba poczucia odnalezienia się w tym dziwnym, mało zrozumiałym dla mnie świecie.
  Mimo, iż jak powtarzam, nie jest to system ostateczny, to jednak wiele osób może sporo skorzystać na bieżąco.
  Pozdrawiam!

 12. Niftu
  Wrz 04, 2016 @ 11:24:47

  Witam. Ostatnio zdobyłem książkę Chetan Parkyn w oryginale i zacząłem zgłębiać ten system. Dość łatwo mi to przyszło, bo mam do tego predyspozycje i po dwóch dniach zrobiłem sobie wykres, zobaczyłem które centra mam zdefiniowane, a które niezdefiniowane, oraz jak to wygląda w połączeniach między poszczególnymi bramami. Wyszły mi ciekawe rzeczy. Niektóre z nich otworzyły mi umysł na inne aspekty mnie i pozwoliły spojrzeć z prostszej perspektywy na to, co robię nie tak. Moja postawa znacząco się zmieniła. Zaraz postanowiłem odezwać się do takiego mojego znajomego astrologa z pytaniem, czy nie spotkał się z tym systemem kiedykolwiek. Nie mógł sobie przypomnieć, ale zaoferowałem mu swoją interpretację jego wykresu, którą mi podesłał mailem. Zajęło mi trzy godziny, żeby to wszystko zinterpretować, także jest nad tym trochę siedzenia, a z uwagi na to, że jestem jeszcze zielony, toteż na pewno wykonałem analizę tylko w jakimś procencie. Mój znajomy odpowiedział, że moja analiza była stricte analityczna i zabrakło w niej syntezy przedstawionej wiedzy. No właśnie, w książce nie ma takiego przykładu syntezy. Ktoś ma jakiś pomysł?

 13. SwiatDucha
  Wrz 04, 2016 @ 14:06:32

  No i fajnie, Niftu.
  Pytanie, czy p. astrolog nie wymaga czegoś, czego HD nie daje?
  Co to ma być ta synteza?
  HD w odróżnieniu od astrologii daje konkretne wskazania co dany człowiek ma robić, na jakich zasadach ma podejmować decyzje, jaki ma być jego autorytet (które centrum ma za to odpowiadać), jaka ma być strategia?
  I to wprowadzenie tego w życie i sukcesy z tego płynące mają być efektem działania HD.
  Czy to nie jest dobre podsumowanie, osobista synteza?
  Ale do tego trzeba pracy nad sobą. A w astrologii to nie pamiętam, aby takich wskazań się udzielało.
  Ten a ten jest taki i taki i .. kropka.

 14. Niftu
  Wrz 04, 2016 @ 15:05:08

  Myślę, że dla astrologii synteza jest spojrzeniem całościowym na tego danego człowieka, którego diagnozujemy i przekazaniem mu określonych porad. Chyba prawie dekadę temu skorzystałem raz z usług astrologicznych i po dowiedzeniu się jakim jestem typem otrzymałem zalecenia na terminarzu, które dni przede mną będą sprzyjające, a które nie. W HD nie ma czegoś takiego, bo ten system nie bierze pod uwagę prawdopodobieństw i prognoz, tylko od razu określa predyspozycje danej osoby. To mi się właśnie podoba, w przeciwieństwie do wróżenia z fusów. U mnie wyszło, że mam tylko koronę i śledzionę nieaktywne oraz, że mam profil 5/1, który jest rzadki i dość problematyczny. To jest ciekawe, że np. widzę u siebie aktywną bramę 45. Osoby, które mają połączenie kanału 45-21 mają duże predyspozycje do zarabiania duży pieniędzy, jak np. Bill Gates czy Donald Trump. U mnie aktywna jest tylko brama 45, a więc potrzebuję aktywności reprezentowanej przez bramę 21 z zewnątrz do tego, by zarabiać kasę. Z kolei mój profil 5/1 określa, że wymagam od otoczenia bardzo dokładnych warunków i jeśli te wymagania nie zostaną spełnione dokładnie tak, „jak to mam zapisane w genach”, to ze wszystkiego nici :/ I weź tu osiągnij coś z takim profilem… Ale przynajmniej teraz wiem na czym stoję.

 15. BasBoys
  Paźdź 04, 2016 @ 21:59:20

  a co jesli moj chart nie zgadza sie z moja osobowoscia?

 16. BasBoys
  Paźdź 05, 2016 @ 18:32:25

  Bardzo prosze o pomoc.

 17. SwiatDucha
  Paźdź 05, 2016 @ 21:18:13

  Bas,
  to może opowiedz coś o sobie, wklej link do obrazka – swojego wykresu HD
  wtedy może coś ci odpowiemy, bo tak, to przecież nawet nie ma pytania.
  A jak nie ma pytania – to nie ma odpowiedzi.

 18. BasBoys
  Paźdź 05, 2016 @ 21:33:37

  To moj chart:
  http://scr.hu/0q2cw/uy2vo

  A to moja osobowosc:

  Ja lubie sobie pojsc np sam na spacer i jakies sprawy przemyslec,mam tak codziennie co by wskazywalo na Pustelnika.W dzien nigdy nie spie no moze od czasu do czasu sobie drzemke utne ale jak jestem nie wyspanym,co by wskazywalo ze nie jestem Projektorem .W dodatku lubie na sobie testowac rozne rzeczy,jestem typem co lubi wyzwania i ufam doswiadczeniu co by wskazywalo na Wzor .To by bylo na tyle tak.To mniej wiecej wyglada ,sr za bledy ale pisane na szybko 😀

 19. SwiatDucha
  Paźdź 05, 2016 @ 22:08:24

  to co piszesz, to jest ledwie kilka uwag,
  a spróbuj opisać, czym dla ciebie są poszczególne zdefiniowane i niezdefiniowane centra, jak je odbierasz, jak widzisz to w swojej codzienności. Myślę, że centra są bardzo ważne.

  Dodatkowo – nie sformułowałeś konkretnego pytania. Czyli rozumiem, że na razie rozpoznajesz temat.

  No i kwestie istotne, strategia i autorytet – jak je odczytujesz, jakie masz refleksje nad dotychczasowym swoim życiem, czy je stosowałeś, co HD mówi o tym stosowaniu i niestosowaniu?

 20. BasBoys
  Paźdź 05, 2016 @ 23:11:22

  Jutro postaram sie nie co wiecej opowiedziec a teraz ide spac:D

 21. Patryk Domański
  Paźdź 06, 2016 @ 23:55:13

  Teraz inne pytanie jak sie uwolnic spod czyich energi?

 22. SwiatDucha
  Paźdź 07, 2016 @ 10:41:18

  http://lubimyczytac.pl/ksiazka/18309/czyje-to-wlasciwie-zycie

  N. Brown proponuje techniki, które pozwalają uchronić się przed zarażaniem się emocjami innych i zapanować nad własnymi, stworzyć silne granice psychologiczne, wzmocnić niektóre części swojego ja, żeby pohamować skłonność do nadmiernej empatii i unikać związków opartych na dominacji i manipulacji.

  plus ileś filmów na YT

 23. Ali Devi
  Paźdź 07, 2016 @ 11:02:52

  BasBoys,
  Uznanie, ze sie nie jest Projektorem bo sie nie spi w dzien to dosc zabawna uwaga, z ktorej wynikaloby, ze drzemki to jakas charakterystyczna cecha Projektora, a to przeciez kompletnie nie tak. Warto wglebic sie bardziej.

  Pokrotce, Projektor to ktos kto nie generuje wlasnej energii i nie ma do niej stalego, rownego dostepu. Dostep do energii pojawia sie gdy Projektor zostaje we wlasciwy sposob rozpoznany (doceniony) za to jaki jest (jakie sa jego indywidualne dary, cechy, talenty, mozliwosci) a nie za to jaki nie jest (to wazne rozroznienie) i zaproszony do dzialania, dzielenia sie jego wgladem, udzielenia porady itd itp. Gdy ten proces zachodzi we wlasciwy sposob + sam Projektor czuje wewnetrzne TAK (zgodnie z wlasciwym mu wewn autorytetem) cala jego aura sie rozjasnia i obie strony na tym korzystaja. Wtedy plynie energia. Natomiast gdy rozpoznania i zaproszenia nie ma, a Projektor decyduje i tak zadzialac, czesto okazuje sie, ze napotyka na opor, ktory prowadzi ostatecznie do goryczy. Gorycz jest oznaka ze zignorowalismy nasza strategie i autorytet – czyli, ze nie dzialamy zgodnie z tym, czym jestesmy. Strategia nie dzialania bez zaproszenia jest szczegolnie wazna w takich aspektach zycia jak wchodzenie w przyjazn, zwiazek, malzenstwo, to gdzie pracujemy, to gdzie mieszkamy itp – generalnie chodzi o DUZE zyciowe decyzje. W przypadku drobniejszych codziennych decyzji wystarczy zeby Projektor robil to to co kocha i kierowal sie swoim wewn autorytetem wg HD.

  Projektorzy z uwagi na brak rownego dostepu do energii i duza potrzebe regeneracji (np w naturze, albo poswiecajac sie czemus co kochaja robic, zglebiac, poznawac) sa bardzo rozni od dominujacego typu Generatorow. Roznic jest o wiele wiecej, i o wiele wiecej cech konstytuuje Projektorow, ale to co napisalam to jest podstawa, ktora warto poznac i pozwolic sie jej kierowac.

  A jak juz sie wglebisz i nadal sie okaze, ze to za kogo sie uwazasz nie jest zgodne z tym co pokazuje wykres HD, to mozliwosci sa dwie: albo masz mocno zle dane urodzeniowe, albo zyjesz tak gleboko ze swojego not self ze widzisz siebie w sposob zaburzony (np jako Generatora albo Manifestora).

 24. SwiatDucha
  Paźdź 07, 2016 @ 15:30:58

  Ali Devi
  Witamy Egipcjankę!!
  Dzięki za opowieści. A ty jakim jesteś typem?

 25. Miś
  Paźdź 08, 2016 @ 13:23:58

  Tu jest moj czart HD :).

  Jesli mozecie mi cos powiedziec na temat poszczegolnych kanalow tak ,,po swojsku”, to bede wdzieczny ;).

 26. Patryk Domański
  Paźdź 08, 2016 @ 17:58:26

  64-47-Myslenie abstrakcyjne 63-4 Myslenie-logiczne reszty nie znam 😀

 27. Ali Devi
  Paźdź 09, 2016 @ 02:31:35

  Andrzej, a skad ta Egipcjanka? Tu Ola jasna z nowym imieniem i witryna, a dla przypomnienia: emocjonalny projektor 3/5, RAC of contagion – usciski 🙂

 28. BasBoys
  Paźdź 09, 2016 @ 17:42:54

  Moze jest tu ktos kto ma profil heretyka? Bo chce sie troche o nim dowiedziec bo z heretyka jakies tam cechy tez mam

 29. SwiatDucha
  Paźdź 09, 2016 @ 22:52:09

  Dzięki za dane, Ola,
  skąd Egipcjanka?
  Pamiętam twoje sprawozdanie z pobytu w Egipcie i opis, że pojawiły ci się takie wspomnienia 🙂
  Pozdrówka!

 30. Miś
  Paźdź 10, 2016 @ 10:17:09

  Czy ktos z Was posiada adres do jakiejs strony www, gdzie opisane sa doslownie wszystkie kanaly w HD? Ja dotarlem jedynie do dwoch, moze trzech polaczen a do reszty nigdzie nie moglem znalezc.

 31. BasBoys
  Paźdź 10, 2016 @ 10:58:37

  https://www.mybodygraph.com/free-bodygraph/

  Klikasz na kanal gdzie masz np zakolorowanego go na kolor czarny i tam masz krotki opis tego kanalu.

 32. Miś
  Paźdź 10, 2016 @ 11:01:25

  O! 🙂 A czy pomoglby ktos przelozyc ten jezyk na mowe szarego zjadacza chleba? 🙂 Angielski znam nawet niezle ale nie rozumiem sensu tych opisow, taki na maxa ezoteryczny jezyk jest to :P.

 33. SwiatDucha
  Paźdź 10, 2016 @ 11:51:23

  Chetan Parkyn napisał książkę o tych sprawach, można tam znaleźć też kanały, linie. I chyba jest dla ludzi 🙂

 34. Miś
  Paźdź 10, 2016 @ 12:03:36

  Pamietasz tytul ksiazki moze?

 35. Miś
  Paźdź 10, 2016 @ 17:03:56

  Mam na pewno jedna ceche charakterystyczna i chcialbym to wybadac w HD. Chodzi o to, ze ja nie potrafie samemu sie w cos zaangazowac, wykonac pierwszego kroku. Np. nie potrafilem zdecydowac sie na jakikolwiek kierunek studiow, bo nie wiedzialem, jak tam jest. Opisy, wysuniecie wlasnej inicjatywy nie znajac czegos lub samodzielne dzialanie na samym poczatku blokuja mnie. Dopiero, kiedy ktos pokaze mi co i jak i ja bede w tym czul sie dobrze, jestem w stanie za tym pojsc. Podejrzewam, ze to jest ta cecha, ktora powoduje u mnie czesto brak dzialania, apatie.

 36. BasBoys
  Paźdź 10, 2016 @ 18:14:13

  To ja mam trzy cechy charakterystyczne przewaznie nie oceniam ludzi znaczy sie to nie jest w moim stylu,jestem uniwersalny.Np: gdy slucham muzki to nie mam ulubionego stylu myzycznego,slucham kazdego gatunku po trochu.W dodatku sam wiem jakie mniej wiecej bledy popelniam,i przewaznie z tego powodu nie slucham sie innych.Dodam jeszcze ze Najlepiej to chcialbym wszystko sam robic po swojemu. Teraz pytanie o jakim profilu/lach,kanale/ach,czakrze/rach tu mowa?

 37. SwiatDucha
  Paźdź 10, 2016 @ 22:04:05

  Miś,
  posłałem ci info o tych książkach na maila.

  Ten „brak inicjatywy” jest u ciebie świetnie, choć nieświadomie zidentyfikowaną cechą Generatora – jego strategia mówi, że ma czekać na „swój temat”. I ty to robisz! Czyli robisz tak jak powinieneś, a więc nie robisz błędu, a raczej wspomagasz siebie, nie stajesz na drodze energiom.

 38. BasBoys
  Paźdź 11, 2016 @ 15:11:51

  A co u mnie?

 39. Miś
  Paźdź 11, 2016 @ 17:19:40

  Amdrzej, wielkie dzieki za wiadomosc na prive’a ;). Powoli sie przebijam.

  No wlasnie, tez doszedlem do tego, ze to jest cecha Generatora. Z tym, ze taka biernosc tutaj, na planie ziemskim dosyc kiepsko komponuje sie z tym, jak sie tu zyje :). A ze mam ogromny opor przed robieniem czegokolwiek, co by choc troche bylo zwiazane z tym ,,zaproszeniem”, zastanawia mnie fakt, dlaczego tak jest. Z pewnoscia nie beda mi wyplacac skladek emerytalnych z tytulu bycia Generatorem, a o zaproszeniu to juz bede mogl pomazyc chyba ze do sadu, w sprawie ja -> komornik 😉 🙂 :P. Zartuje teraz, ale wiadomo, o co idzie….cos robic trzeba a ta biernosc mnie juz mocno meczy, nawet masakrycznie mocno.

 40. Patryk Domański
  Paźdź 22, 2016 @ 19:23:53

  Przerabialem tematy o Profilach sa nawet filmy na yt po polsku o HD i Profilach

  i z mojego punktu widzienia wyglda to tak ze najbardziej mojej osobowosci opowiada Profil 6 https://www.youtube.com/watch?v=kWI7hWXot40 od 30:00 (mowa o wzorze ) i jeszcze tu https://www.youtube.com/watch?v=HWrkKPKIwG8 od( 1:13:12)

 41. SwiatDucha
  Paźdź 23, 2016 @ 23:09:20

  Patryk
  dziękuję ci za linki do YT, to są filmy z Matriksowcami, miłe, i pouczające,
  co prawda długie, ale dobrze, takie mają być!! 🙂

 42. Patryk Domański
  Paźdź 24, 2016 @ 21:51:11

  Dzis sobie pewna kolezanke z trollowalem dla jaj napisalem o niej negatywna ocene usunolem to i bylo mi glupio dostalem w dupe ale ja sie ucze na bledach.

 43. Patryk Domański
  Paźdź 24, 2016 @ 21:53:15

  Jeszcze zrobilem test czy nie jestem Heretykiem ale raczej nim nie jestem bo Heretyk lubi byc oceniany negatywnie a ja sie troszke zestresowalem jak napisalo o mnie negatywny komentarz.

 44. Haruka
  Lip 23, 2017 @ 15:27:34

  Jestem Manifestorem, ale w ogóle nie czuję tego typu. Jakby opisy dotyczyły kogoś innego. Nie mam w sobie żadnej energii do działania, żadnej siły kreatywnej.

 45. Aneta D Falkiewicz
  Sty 09, 2018 @ 20:42:38

  Andrzej, mówisz, że Henryk też się zajmuje HD? Jestem Manifestującym Generatorem z profilem 5/1, ale już ze środkami leżę i chciałabym czegoś więcej się dowiedzieć już tak na serio…

Komentarze

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Follow Opowieści o duchowości on WordPress.com
%d blogerów lubi to: