Medytacja z czakrą podstawy przy radze


Jeśli macie kłopoty z czakrą podstawy, np. poczucie zablokowania albo braku energii, to mam dla was propozycję.

Ćwiczenie medytacyjne z ragą. Mówi się niekiedy, że Indie nie mają muzyki ludowej, tylko religijną, rzec by można „świątynną”. Chodzi o to, że część tej muzyki (rag, badźanów, kirtanów itd) prowadzi prostą drogą do pracy z energiami, jako, że dźwięk potrafi być bardzo energetycznym medium.

I tu właśnie mamy taką śpiewaną ragę przez pandita V.Kumara. Pandit to pozycja duchowa podobna do guru, obaj są duchowo rozwinięci, tylko że pandit nie bierze (tylu) uczniów co guru i generalnie nie daje darszanów.

Tu pt. V.K. daje nam piękną lekcję na medytację czakry podstawy, bo tak wibruje ta mantra, doenergetyzowuje, uruchamia energie w tych niskich obszarach.

Mistrzostwo polega na uruchomieniu, utrzymaniu i rozwijaniu wibracji duchowych w czasie tego śpiewu. Nie trzeba np. udawać się na czakram mocy, wystarcza taki śpiew i „samo się dzieje”.
Mogą się pojawiać różne odczucia, nie jest to standardem jakie, nie ma tu też oczekiwania że akurat to coś się pojawi. Ważne, że jest energia, i że są odczucia.
(domyślam się, że nie wszyscy stolerują tą śpiewaną ragę, ale taki rodzaj śpiewu nie przeznaczony jest do zachwycenia słuchaczy, jest raczej ku rozwojowi energii duchowych u nich)

Co robić?
Najpierw się pomodlić do Boga i WJ i ochronę i prowadzenie.

Kontynuować obserwację, rozluźniać się w trakcie, w wibracjach, bo to też jest ćwiczenie na przywykanie do wibracji. Ciało nawykowo może chcieć się blokować, kręcić. Ale praktyką jest utrzymywanie rozluźnienia, mimo rozwibrowania.

 

 

Zapraszam do ćwiczeń i wpisywania poniżej w komentarzach swoich przeżyć.

Reklamy

17 Komentarzy (+add yours?)

 1. Marc
  List 13, 2016 @ 22:06:20

  Dzięki Dzięki.

 2. Marc
  List 13, 2016 @ 22:22:53

  Super się tego słucha.

 3. Urszula
  List 13, 2016 @ 22:27:14

  Bardzo miła i ciepła wibracja. Odczucie powrotu do korzeni, do domu duszy, gdziekolwiek on jest. 🙂

 4. Tomek
  List 13, 2016 @ 22:33:58

  może się przyda…
  mieć intencję, powtarzać i uwaga skupiona na obszarach dolnych…
  odczuwanie, zauważenie procesów w ciele…

 5. Edyta
  List 18, 2016 @ 16:06:58

  Wykonałam ćwiczenie dwa razy. W odstępie czasu po prostu poczułam że chce pomedytowac. W trakcie pierwszego czułam takie ciepłe wibracje. Dzisiaj natomiast spokojnie, rozluźnienie ale nie dotrwalam do końca Nawet nie wiem w którym momencie zasnelam w trakcie medytacji.

 6. Swiat Ducha
  List 18, 2016 @ 20:18:14

  Edyta, fajnie, miałaś osobiste doświadczenie.
  A zaśnięcie oznacza rozluźnienie.

 7. Julianna
  Gru 09, 2016 @ 20:06:25

  Najpierw się zrelaksowałam, poczułam wibrację w całym ciele. Potem skupiłam uwagę na czakrze podstawy i moje stopy zrobiły się takie ogromne i ciężkie. Przyjemna medytacja, chociaż po pewnym czasie wydawało mi się, że ,,zastygłam” jakby skamieniałam i powoli odpływałam w sen. Miałam też dziwne wrażenie (przez chwilę) jakby tylko połowa mojego ciała (idąc w pion) zastygła. Dziękuję za tę medytację 🙂

 8. Marc
  Gru 10, 2016 @ 12:42:43

  Chciałbym zapytać o kilka rzeczy. Czy są różne utwory (czy rodzaje muzyki) dla różnych czakr? Czy ten wykonawca też je gra? Czy są inni, których byś polecił?

 9. Swiat Ducha
  Gru 11, 2016 @ 19:09:30

  Julianna:
  dzięki za twoje sprawozdanie z medytacji! Każdy może mieć coś trochę innego.
  Z jednej strony te odczucia wypływają za sprawą „inwokacji” muzyką, mantrą (czyli z uruchomienia zewnętrznym bodźcem). A z drugiej jest coś w każdym z nas, co na to odpowiada (potencjały energetyczne, postawy Duszy, a też i obciążenia), i to się także wyraża w odczuciach, przeżyciach.

  Marc:
  ten pan jak przeglądałem jego utwory to ma kilka, które stymulują różne czakry. I powiem, że stymulacja taka energetyczna czakr jest jakby dosyć rzadkim zjawiskiem nawet w obszarze rag czy badżanów hinduskich. Słuchałem ich dużo, ale relatywnie bardzo rzadko cokolwiek się tam pojawiało takiego stricte energetycznego.

  Nawet ci najbardziej znani: Ravi Shankar czy Chaurasia nie są jakimiś wybitnymi grającymi świadomie energetycznie. Owszem, potrafią tworzyć doskonałą muzykę, ale w obszarze inspiracji energetycznych nie mają wiele do zaoferowania. Można sobie przy tym medytować, ale powiem, że może nawet rozpraszać, bo jest to takie „światowe granie”, a nie świątynne granie. Takie świeckie, dla słuchaczy, tak jak u nas w filharmonii, nie w kościele.

 10. Marc
  Gru 12, 2016 @ 12:18:22

  Właśnie o to mi chodziło, dzięki.

 11. Marc
  Gru 13, 2016 @ 14:01:56

  Da się jakoś rozpoznać, jaka muzyka działa na jaką czakrę?

 12. Swiat Ducha
  Gru 13, 2016 @ 17:42:37

  Ja to czuję na sobie, w swoich energiach. Ciało mi tam wibruje, gdzie wibruje, a ja to odczuwam, i wiem, o co chodzi. „Koń jaki jest każdy widzi”.

  Chyba powinienem robić szkolenia z jasnowidzenia. I mówić ludziom, że już „to czują”, bo jest to w jakimś stopniu prawdziwe. Najczęściej tylko potrzeba świadomości.
  Podobnie z oświeceniem, nie ma potrzeby „dochodzenia do oświecenia”, bo ono już tu jest, potrzeba jedynie zorientować się na czym ono polega i być świadomym, że właśnie tego doświadczamy.
  I żadna droga nie jest potrzebna wtedy.

 13. Marc
  Gru 13, 2016 @ 18:28:11

  To sobie posłucham. U mnie raczej fajne emocje-uczucia się pojawiają.

 14. Marc
  Gru 13, 2016 @ 18:28:55

  A może chciałoby Ci się polecić coś na konkretne czakry w wolnej chwili? 🙂

 15. Wanda
  Sty 18, 2017 @ 09:59:31

  Medytowałam o północy i poczułam chłód na twarzy,zakończyłam medytację i lekko przestraszona poszłam spać.Kiedy się obudziłam czułam wibracje, najbardziej w podstawie,wiedziałam już,że moja dusza jest „podminowana”.
  Przypomniałam sobie,że na Twoim blogu jest „ta” muzyka,włączyłam i moja dusza uspokoiła się całkowicie.Ona bardzo boi się duchów.Dzięki za muzykę.

 16. Swiat Ducha
  Sty 20, 2017 @ 20:53:12

  Wanda 🙂
  trzeba właśnie pamiętać, że my, z punktu widzenia osobowości, intelektu inaczej postrzegamy świat i to, co w nim jest. A ty dostrzegłaś że Dusza odebrała obecność duchów, w.. godzinie duchów. Tak, potrafią przychodzić a Dusza może nie wiedzieć co z nimi począć.

  W medytacji także warto na początku pomodlić się (i połączyć) z WJ, Opiekunami Duchowymi i Bogiem. I trzymać to połączenie cały czas, bo to nie przeszkadza w pozytywnych działaniach. Dopiero gdy sami się gdzieś zapędzamy w tereny poza światłością Boga, to wtedy to połączenie samo zanika – z powodu odejścia z pola światłości Boga.

  To także może być dobra diagnostyka, co jest poprawne, a co nie.

  Jak więc trzymamy to połączenie, to od razu mamy inny status duchowy, więc i byty, które przychodzą, spotykają się nie tylko z nami, ale też z WJ, Opiekunami Duchowymi i Bogiem przez nas. To jest też bardzo korzystne dla wszystkich.

  Pozdrawiam!

 17. Wanda
  Sty 20, 2017 @ 23:53:01

  Spróbuję zrobić tak jak podpowiadasz.Podoba mi się to uzasadnienie,jest uspokajające,pisałam,że mam Duszę strachliwą przy takich spotkaniach.
  Moja medytacja jest prosta,niekiedy zadaję pytanie i czasami,nie zawsze, odpowiedź otrzymuję.
  Pozdrawiam

Komentarze

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Follow Opowieści o duchowości on WordPress.com
%d blogerów lubi to: