Prostota i czystość


Można spytać się, dlaczego ta witryna ma tyle zaawansowanych, wręcz ciężkich tekstów, jak duchowość tak naprawdę jest prosta i nie trzeba do niej jakiegoś zaawansowanego poznania?

Otóż w stosunku do duchowości samej to jest prawda. Prostota, miłość, czystość – to każdy człowiek czuje w swoim sercu bez potrzeby jakiegoś mądrego wykładu.


I rzeczywiście na tych energiach bazuje duchowość. I warto się tego trzymać, jak najbardziej.

Problem pojawia się wtedy, kiedy ludzie mają obciążenia duchowe. Znam pewną panią, która ma dziecko. Dobrali się do siebie Duszami – jedno do drugiego przyszło i.. każdego życie przez to stało się ciężkie. Jednak też jedno drugiemu pokazuje mocno co drugie ma jeszcze do zrobienia w życiu, co ma jeszcze oczyścić. Jak to się mówi: wtykają sobie palec w oko, nawzajem.
Czy możliwe jest w takim momencie realnie aby cieszyli się prostotą, miłością, radością? Jak duchowo są poobciążani i w prostych zajęciach dnia codziennego to im wychodzi i nie daje się żyć? Nawet duże pragnienie tej pani aby żyć duchowo nie daje się zrealizować, bo sama obciążona, a i dziecko też swoje ciężkie lekcje dodaje.

I teraz, gdyby zacząć do tego podchodzić bez znajomości duchowości, ezoteryki, to możnaby powiedzieć, że niewiele daje się zrobić. Można się oszukiwać, że właściwie, to duchowość jest taka nie za specjalna, bo i to życie też nie za specjalne. Jednakże takie „trudności w duchowości” nie wynikają z samej duchowości, nie są spowodowane „złym Bogiem”, tylko nieoczyszczonymi postawami Duszy tej pani, która liczy, że „cudem” jej życie jakoś się naprawi, byle tylko ona się zwracała do Boga.

Ale tak zwraca się do Boga już ponad 10 lat i wcale jej się nie poprawia, rzekłbym nawet że nawet nieco się pogarsza i jej życie i samopoczucie. Mimo bardzo dużego zawierzenia Bogu!

Jednakże, gdy mamy na podorędziu ezoteryczne rozpoznanie duchowych zawiłości, sprawa wydaje się „do ruszenia”. Jakbym się zastanowił, jakbym został spytany, to bym mógł wybadać, co i jak tam nie jest w porządku. Co u pani, a co u jej dziecka jest to oczyszczenia, albo przepracowania. Jak nie samodzielnie, to przy pomocy tego, albo tamtego terapeuty.

Jest nadzieja, bo ktoś zobaczył, co jest nie tak jak być powinno.

I dlatego, jeśliby ta pani tego chciała, mogłaby uzyskać realną pomoc.
I po to jest ta wiedza. Aby pomagać.

To, że ta wiedza jest ku konkretnej pomocy duchowej, to jedno.

A drugie: warto wiedzieć, że rozwój duchowy, ten prawdziwy, to już nie jest „ratownicza” duchowość, która ma uleczyć duchowo. Rozwój duchowy to prawdziwe przebywanie w czystych krainach i rozwijanie się w radości i czystości.

Do tej duchowości ta tak złożona wiedza nie jest potrzebna. Wystarczy tu o wiele prostsza wiedza, a właściwie nawet wystarczy odczuwanie swojego serca, prostoty, miłości, czystości. I daje się iść z nimi we właściwym kierunku.

Potrzeba jednak już wstępnego oczyszczenia. Może nie bardzo, bardzo mocnego, ale chociaż do pewnego momentu. Potrzeba np. oczyścić Ciało Bolesne do tego stopnia, aby się samo co raz nie aktywowało, aby było można np. spokojnie medytować i modlić się.
Takie potrzeby wskazał konkretnie pierwszy (w moim doświadczeniu) Leszek Żądło. I może ileś osób go nie za bardzo lubi, ale te słowa są bardzo mocno prawdziwe: przed zabieraniem się za praktyki duchowe potrzeba się samemu/samej sporo oczyścić. Dlatego Leszka Regresing jest aż do tego stopnia po pierwsze nastawiony na oczyszczanie.

Moje teksty podobnie, jeśli zobaczymy siebie w co nasza Dusza „wdepnęła”, to póki będziemy w stanie spokojnie praktykować duchowość, warto popracować nad osobistym oczyszczeniem. Pracować nad sobą, aby łatwo było później żyć prostotą i miłością.

Reklamy

1 komentarz (+add yours?)

  1. Marc
    Czer 07, 2017 @ 23:01:54

    Dzięki za kolejny tekst.

Komentarze

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Follow Opowieści o duchowości on WordPress.com
%d blogerów lubi to: