Bogacze


Dzisiaj sprawozdanie z mojego badania wahadłem dwóch panów, zrobionego z ciekawości.
Badanie z przejściem informacji poprzez Wyższe Jaźnie.

Pytania były dwa:
1. Jakie mają symbionty? (bo widziałem, że „coś jest”)
2. Ile pieniędzy by zgromadzili do dzisiaj przy takiej samej intensywności pracy, jeśliby nie mieli owego wspomagacza symbionciego?

(Na tym obrazku macie istoty „kokopelli” – „trickster”. Ów „trickster” to w tradycji anglosaskiej „żartowniś”, czyli diabełek, czyli symbiont. A może diabeł proponujący układ z Duszą to Opiekun, który potem przysyła swoją wtyczkę – symbionta? Brak dobrego rozeznania w kulturach ludzkich powoduje nazywanie całego zjawiska „diabłem”.)

Chodzi o to, aby pokazać jak na filmach ładnie się prezentuje sprawę, która ma w środku „duchowy, acz ciemny dodatek”. Oczywiście opis jest tylko powierzchowny. O żadnym dodatku się nie mówi. I mogę się założyć, że sami panowie o tym nie wiedzą nic. Ich Dusze, to już co innego, na sesji by się pewnie wygadały.

Panów jest dwóch na filmie.

Zasobność, zarabianie, bogactwo – to są ich tematy.

Pan starszy jest o wiele bogatszy, prawdziwy bogacz.
Pan młodszy jest na dorobku, ale się stara i wymiata.

Wyniki.

Pan starszy ma symbionta przyczynowego małego i średniego symbionta anupadaka. To już naprawdę arystokracja.

Pan młodszy ma symb. przyczynowego małego i średniego buddialnego.

Ile by zarobili?

Pan starszy bez symb. by zarobił 4 do 5% tego co zarobił z pomocą symb.
Pan młodszy bez symb. by zarobił od 6 do 7% tego co do tej pory.

Jeśli pan starszy ma majątek ok 15 milionów, to bez symb. by miał majątek ok 750 tysięcy zł.

Młodszy jeśli ma majątek ok. 1,5 mln, to bez symb by miał 90 tysięcy zł.

To takie oszacowanie. Nie biorę oczywiście pod uwagę tego, że obaj maja zdefiniowane centra Generatora. Bez tego, można powiedzieć, ani rusz w jakichś aktywnych osobistych biznesach.

Jakby się nie wiedziało o ich wsparciu z ciemnej strony, możnaby powiedzieć, że dobrze sobie radzą w życiu.
Bardzo dobrze!

Bogactwo bardzo ich zachęca, przyciąga – jak widzę. Jest dla nich istotną częścią życia. Będąc z nim związani, pytanie, czy też są związani z ciemnymi pomocnymi siłami?
Jeśliby bowiem nie mieli tych wspomagaczy, to majątek byłby ok 20 razy mniejszy.
A to już chyba by ich ruszyło, że jest tak mało a nie pełnia zasobności, którą „można osiągnąć”.

Piszę to, ponieważ jest wiele nauk zarówno z rozwoju osobistego, jak i rozwoju duchowego, które często pokazują przykłady osób, które się mocno dorobiły. I pokazywane są te przykłady jako efekty czystej kreacji, czystej pracy, zaangażowania, celowości działania itd. Pisane są książki, które wychwalają możliwości „czystego zarabiania”, a pisane są często przez tych, którzy tak właśnie nie robią, bo mają „za pazuchą” pomagacza.

Nie bierze się jednak pod uwagę, że wiele osób mających tak duże osiągnięcia już nie jest we własnych orbitach energetycznych. Nie mówię, że cierpią. Ale też i sobą już tak do końca nie są.

Plus jeszcze skutki karmiczne tego, co robią, bo to nie odbywa się bez kosztów duchowych. Te koszty to ja nie pamiętam, żeby w Polsce ktoś wskazywał, że w ogóle są. Bo jak iluś samych nauczycieli i terapeutów ma symbionta.. to co, mają mówić, że go mają? i dodatkowo nie chcą się go pozbyć? Przecież nie będą się pozbawiali tak dobrych efektów swojego działania. Swojego? E, chyba nie do końca swojego.

Reklamy

147 Komentarzy (+add yours?)

 1. awentais
  Sty 09, 2018 @ 21:09:36

  Dziękuję bardzo za ten wpis. Ostatnio temat pieniędzy, radzenia sobie w życiu zajmuje mnie dosyć mocno. Zawsze się zastanawiałam, czy można faktycznie osiągnąć super efekty po przeczytaniu jakiejś tam książki w stylu „jak zostać milionerem”. Nigdy mnie to nie przekonywało, miałam wrażenie, że tu trzeba „czegoś więcej”. I chyba tym czymś więcej jest właśnie symbiont.

  W sumie wychodzi na to, że „bez symbionta ani rusz”. Czy w ogóle można dorobić się majątku nie mając żadnego wspomagania z ciemnej strony, mając tylko swoje ludzkie moce? Czy w dzisiejszym świecie w ogóle opłaca się być czystym duchowo?

 2. Gandalf
  Sty 09, 2018 @ 21:53:48

  Potwierdza to tylko moje osobiste doświadczenia z osobami tego typu. Ta ich pewność, zaradność odbierana jest przez mnie jako coś sztucznego, często odnoszę wrażenie, że takie osoby mówią ,,nie swoim językiem”, jakby stała za nimi jakaś siła. Brak im tej subtelnej energii, którą mają ludzie ,,bez pomocników”, są to wtedy osoby spokojne, głębokie w wyrazie, nie presjujące otoczenia swoim ,,rozmachem:,

  Ludzie z ,,pomocnikami” wydają się być pozbawieni uczuć, maja mocne parcie na pozyskanie materii a że przy okazji kogoś skrzywdzą, o tym nie myślą (bo i nie czują tych subtelnych poziomów, które są blokowane przez symbionty, tak mi się wydaje z tego, o czym piszesz).

  Ja wielokrotnie się zastanawiałem, jak wejść w posiadanie większej ilości gotówki i za każdym razem czułem, jak przede mną jest taka energetyczna granica, która oddziela subtelność od drapieżności. Bo przecież aby mieć więcej od innych, dużo więcej, trzeba być drapieżnikiem, wykazać się sprytem, aby wziąć coś sprzed przysłowiowej lady zanim zauważą to inni. I wydaje mi się, że bez symbiontów takie działania nie są możliwe, bo są regulowane przez naturalne procesy we Wszechświecie, aby każdy miał ,,po równo”. Stąd od zawsze czułem niechęć do tych energii ale w rezultacie nie zarabiam tez wiele.

  Btw, Andrzej, jak wygląda na wykresie zdefiniowane centrum Generatora? Pokażesz jakieś zdjęcie dla przykładu?

 3. Marc
  Sty 09, 2018 @ 22:25:18

  To jacyś znani panowie, jacyś „coache”?

 4. Gandalf
  Sty 09, 2018 @ 23:13:02

  Zauważyłem też, że ludzie bogaci niechętnie się dzielą tym, co mają. Argumentują to, że na wszystko trzeba sobie zasłużyć, wypracować. Mam w rodzinie kilku takich ludzi. Są lekarzami a jeden z nich zajmuje się prawem. Radzą sobie w materii doskonale, maja nowe samochody, wille, jeżdżą na wakacje po całym świecie ale jeśli idzie o stronę emocjonalną, o oddawanie uczuć, o emocjonalną inteligencję, wypadają kiepsko. Od dziecka nie czułem z nimi połączenia. Wydawali mi się sztywni, zasadniczy, zimni (wyrachowani dziś to nazywam).

  Inaczej ma się sprawa z innymi członkami mojej rodziny Nie doszli oni do wielkich pieniędzy ale z nich bije serdeczność, wdzięczność, miłość. Nie mówię, że są idealni, że nie maja obciążeń bo pewnie mają. Ale u nich strona materialna nie jest tak ważna, dbają o podstawowe potrzeby, nie wyrzekają się pieniędzy .. ale nie są one w centrum ich zainteresowania. Mają pasje, sporo czytają, czasami podróżują, i przede wszystkim nigdy nie odmówią pomocy, chęci bycia razem.

  Takie odczucia mam również w stosunku do innych osób z poza mojej rodziny, którzy bądź duże pieniądze zarabiają, bądź nie są na nich zbytnio skoncentrowani.

  Jest to tylko moja subiektywna ocena, ale czuję, że za dużymi pieniędzmi stoi inna energia, nie do końca przychylna człowiekowi w sensie energii miłości, współodczuwania, braterstwa. Pieniądze kojarzą mi się z rywalizacją a ona kłóci się z prawem rozwoju duchowego, gdzie wysuwa się odejście od typowo odzwierzęcych instynktów (gadzich zachowań).

  No dobra Andrzej, teraz pokazuj ten obrazek Generatora z zamanifestowanym centrum mocy, o którym piszesz wyżej :).

 5. Marc
  Sty 10, 2018 @ 07:25:43

  Obejrzałem kilka filmików tego pana:
  – tutaj mówi o kreacji

  Można tak bez wspomagania?

 6. Gandalf
  Sty 10, 2018 @ 09:40:54

  Pierwsze moje skojarzenia, odczucia (bez słuchania, samo patrzenie, odbieranie energetyki):

  1. Pan z pierwszego filmu bardzo mocno chce coś udowodnić, wręcz przekonać na siłę, że pieniądze można zarobić, masz tego wysłuchać, bo to jedyna prawda. Stawiam na mocnego symbionta, lub nawet dwa naraz.

  2. Pan z drugiego filmu jest bardziej subtelny. Inteligentny. Ale też ma pomocnika, tylko chyba z wyższych poziomów. Też wali od niego specyficzną manipulacją, ale bardziej subtelną, trzeba umieć wejśc w jego ,,matrix”, aby zrozumieć, o co mu chodzi (chyba sporo takich osób na uniwesytetach, naukowców, ekonomów, ludzi grających na giełdzie i jednocześnie trzymających wysoki poziom kultury osobistej).

  Ale oboje są nienaturalni. Ich ruchy ust, jakby coś przez nich mówiło. Brak tam sympatycznej, subtelnej energii, jest za to dużo napięcia, siły jakiejś. Ale jak miałbym wybierać, od kogo się uczyć, wybrałbym pana nr. 2 :).

 7. Gandalf
  Sty 10, 2018 @ 09:46:07

  To jest ten sam człowiek, niezła jazda :). A ja na pierwszy rzut widziałem dwóch różnych ludzi, z dwoma innymi energiami.

  Andrzej, ty jesteś ekspertem w dziedzinie symbiontów. powiedz nam, jak to jest z tym Panem.

 8. Gandalf
  Sty 10, 2018 @ 10:46:08

  Jeszcze mi się przypomniało, że jak byłem na forum Leszka Żądło, tam toczyła się dyskusja na temat tego, dlaczego płace za poszczególne zawody są premiowane różnymi płacami i tam ktoś napisał, że chodzi o przydatność społeczną. Czyli na przykład informatyk z powodu tego, że istnieje duże zapotrzebowanie na jego usługi jest w cenie i dlatego zarabia ileś tam razy więcej od sprzedawcy w sklepie, choć ich zawody mogą pochłaniać podobną ilość energii (podejrzewam, że wzięci informatycy pracują dużo więcej). I tak mi się skojarzyło to z tym, co Andrzej pisze o Reptilianach i o systemie ziemskim, że tutaj panuje hierarchia, w której ludzie są mniej lub bardziej uprzywilejowani, dostają za swoje role społeczne bonusy w postaci pieniędzy i społecznych przywilejów. Oczywiście dusze ludzkie najczęściej owe hierarchie mają gdzieś i bardzo często czują się pokrzywdzone przez ten system ale w tym o to chodzi, aby ludzie wysyłali negatywną energię, potrzebną Reptilianom do funkcjonowania. Popatrzmy, jak mało jest ludzi, którzy zgodziliby się na sytuację, w której ktoś, kto nie przeznaczył tyle czasu i iluś tam środków na dojście do tego samego, ma to samo. Najczęściej budzi to oburzenie, dusza takiego kogoś oburza się, że ktoś ma to samo bez niczego. I tu leży pies pogrzebany. Hierarchia jest tak mocno zakodowana, że ludzie nie wyobrażają sobie życia tutaj bez niej. Nie potrafią zaakceptować tego, że można żyć bez tych podziałów społecznych (stąd nie wypalił komunizm, który u podstaw miał chyba dość pozytywne przesłanie, polegające na zniesieniu klas, inna sprawa, że Marks chyba był też mocno obciążony przez symbionty, skoro tak narzucał ów system). Ale o tym samym pisał chyba Platon i jeszcze kilku innych filozofów. Podsumowując, dla duszy, która jest i starsza i ma niechęć do struktur społecznych dojście do bogactwa (nawet tego mniejszego) może być nieosiągalne. Nawet oczyszczenia duszy z urazów nie musi spowodować, że nagle taka osoba wejdzie w towarzystwo osób dobrze prosperujących bo Wyższe Ja pokieruje ją na inne tory, choć na pewno bez obciążeń taka osoba na pewno będzie już mniej przeć na wyrównanie strat (dojście do tego samego, co maja inni tylko będzie zajmować się sobą samym, swoja własną drogą). Według mnie właśnie dlatego wszystkie poradniki czy filmiki osób bogatych, które mówią, jak zarobić te pieniądze nie działają na dusze, które już przeszły naturalny etap posiadania i wchodzą w obszary bardzie duchowe. Ale też mogą jeszcze trochę chcieć mieć tych luksusów i jak ich nie mają, zapętlają się na walce o nie. I w hierarchii o to chodzi, na polu energetycznym takie dusze zostają uwięzione, nie ma wyrównania krzywd, wybaczenia, dania sobie nawzajem dostępu do bogactwa świata. Sprytny ten Matrix reptiliański.

 9. piotrulas
  Sty 10, 2018 @ 11:35:20

  Ogólnie to majstersztyk zarabiać miliony na gadaniu jak zarobic miiliony 🙂 Koles dalego zarobił miliony bo naczytał się książęk o tematyce zarabiania, na temay pieniądza, itd i potem mówi ludziom swoim jezykiem co w tych ksiazkach napisali mimo iz sam tych praw nie stosuje lub w nie nie wierzy ale defacto zarabił te miliony bo ludzie mu uwierzyli ze dzieki temu co mowi, wie i stosuje w praktyce je zarobił 🙂 Kiedyś to przerabiałem, chodziłem na teakie spotkanie, to było w tedy kiedy stawało sie to modne. Dzisiaj wiem ze to nie do konca jest prawda. Sami widzicie ile jest przeszkód w zarabianiu dobrych pieniedzy, samo myslenie o wielkiej kasie nie przyniesie skutku w rzeczywistosci, tym bardziej że możemy mieć takie „wtyczki” jak piszecie które nam to uniemożliwią.

 10. piotrulas
  Sty 10, 2018 @ 11:39:14

  Zwróćcie uwagi jak wiele tych „kołczów” się porobiło, od groma, dzisiaj kazdy moze byc kołczem, mówca motywacyjnym i jak patrze na młodzież która powtarza te slogany, te teksty z ksiazek które kiedys ja czytałem, zachowuje sie jak „grzesiaki” to mi sie nie dobrze robi. Ale jak sie okazuje wiele osób widocznie musi przejsc ten proces aby zrozumieć i móc spojrzeć na to z dystansem. Pytanie czy ten kołczing robi dobrze ludziom czy jednak psuje ich?

 11. piotrulas
  Sty 10, 2018 @ 11:53:57

  Ale w sumie, to co, wg. was jeśli np. ktoś kto obecnie przykładowo pracuje jako nauczyciel ale zapragnąć dorobić się większych pieniędzy i na przykład otwiera firmę to nie uda mu się to, bo jego dusza tego moze nie chciec lub nie ma implantu? Czy wg. was zarabianie większyh pieniedzy jest równoznaczne z utratą czaśtki siebie, tj. odejściem od duchowości a wejściem w silniejszą materię – inaczej że coś za coś? Naprawdę nie znacie osób zamożniejszych ale serdecznych, kultularnych itd? Bo ja znam. chyba ze mówimy io takich bogactwach miliardowych, lub wielomilionowych, bo pojęcie bogactwa każdy ma z nas inne.

 12. Marc
  Sty 10, 2018 @ 12:39:41

  piotrulas, ten człowiek z tego filmu ma różne biznesy, głównie na e-commerce zarabia.

  Ja osobiście wierzę, że można, prawie na pewno że można poprawiać sobie sytuację, choć może nie zawsze tak spektakularnie, ale w sumie sam nie jestem pewien, więc sam zadałem pytanie o to w komentarzu z filmikami.

 13. awentais
  Sty 10, 2018 @ 13:56:36

  Gandalf,

  ciekawe rzeczy piszesz. A centra Generatora, o ile dobrze pamiętam, to po prostu centra dolne, czyli podstawa, splot, śledziona i sakralne. Andrzejowi chodzi chyba o to, że żeby ruszyć z jakimkolwiek biznesem, trzeba mieć minimum 1 takie centrum zdefiniowane. Ale moim zdaniem to też zależy od wieku duszy. Aż chciałoby się powiedzieć, że wobec dużego wieku duszy nawet 4 centra nie pomogą, bo duszę będzie ciągnąć do wnętrza, do poznawania samej siebie, a nie w biznesy ;).

 14. Gandalf
  Sty 10, 2018 @ 14:01:37

  Oczywiście, że można poprawić sobie sytuację, pytaniem jest natomiast, co na to Twoja dusza i Wyższa Jaźń.

  Podam Ci na swoim przykładzie. Moja starszawa dusza nie ma nic przeciwko pieniądzom, chętnie je przyjmuje i jeszcze z większą chęcią je wydaje ale schody zaczynają się, kiedy idzie jaką droga pozyskać te pieniądze. Jeśli dusza jest ziemska, to zaakceptowanie typowo ziemskich zwyczajów i norm obyczajowych nie powinno być dla duszy trudne, chyba że ma spore obciążenia. Ale dla duszy z poza Ziemi … może być naprawdę ciężko. Dlaczego? Bo tego typu dusze ,,wychowane” w innych środowiskach mają kompletnie inne popędy i zachowania, czasem zupełnie odbiegające od przyjętych na Ziemi norm. Poza tym, takie dusze bardzo lubią skupiać się na sprawach eterycznych, poza-materialnych więc już samo to nie pozwala im w znacznym stopniu poświęcać się typowo ziemskim sprawom dotyczącym zarabiania tych pieniędzy. Na przykładowo uwielbiam czytać, słuchać muzyki, podróżować, zgłębiać jakieś tajemnice. I fajnie, są konkretne zainteresowania, więc i jest konkretny potencjał do zarabiania. Ale jest jeszcze coś. Moja dusza nie jest zainteresowana poświęcaniem iluś tam lat i ogromnej ilości czasu na zasuwanie gdzieś w jakiejś pracy bo ona chce 24 godz/dobę poświęcać się temu, co ją interesuje. I koło się zamyka. Pracując, musisz często robić coś, czego albo nie lubisz albo nie jest to do końca związane z Twoją pasją. Plus to, że ja jeszcze mam ostro na bakier z takim typowo ludzkim przystosowaniem się typu punktualność,. oficjalny ubiór, etykieta, zachowanie. No i dupa zbita, 99 procent ludzi ma w nosie to i albo się dostosujesz albo Ci nie zapłacą.

  Myślę, że to w ogromnym stopniu rzutuje na to, czy będziemy mogli zarabiać te pieniądze, czy nie.

 15. awentais
  Sty 10, 2018 @ 14:04:29

  W książce o Human Design piszą jeszcze tak:

  „A Generator has a defined Sacral, but neither this center nor any of the other motor centers — Heart, Emotions, and Root — are connected to the Throat by an active channel.”

  Czyli Generator musi mieć zdefniowane centrum sakralne, albo serce fizyczne, podstawe i splot, ale żadne z tych centrów nie jest połączone z gardłem aktywnym kanałem (to występuje u Generatora Manifestującego).

  PS. Czy śledziona też jest centrum motorycznym?

 16. Marc
  Sty 10, 2018 @ 14:35:01

  Gandalf:
  iluś tam lat i ogromnej ilości czasu na zasuwanie gdzieś w jakiejś pracy bo ona chce 24 godz/dobę poświęcać się temu, co ją interesuje.

  – mam podobnie

  Pracując, musisz często robić coś, czego albo nie lubisz albo nie jest to do końca związane z Twoją pasją.

  – to fakt, ale nie przez cały czas, więc może da się jakoś duszę przekonać, albo zlecać te pracę komuś, kto to lubi.

  No i dupa zbita, 99 procent ludzi ma w nosie to i albo się dostosujesz albo Ci nie zapłacą.

  – Czy 99 to nie wiem, zależy co się robi i jak, w niektórych przypadkach odmienność ekscentryzm to nawet bonusy (taki pierwszy przykład – youtuberzy).

  Tak sobie myślę, że to może być więcej problem percepcji, którą można zmienić niż faktów.

  Z mojego doświadczenia mogę powiedzieć, że przeafirmowałem sobie (ale po dłuższej pracy w ogóle z bezpieczeńśtwem, samooceną itp) bezpieczeństwo finansowe i nie zapeszając mogę powiedzieć, że moja sytuacja się jakby „sama” mocno dość zmieniła na lepsze. Po modlitwach o robienie tego, co by mi dawało satysfakcję i żebym dobrze to robił itp. było podobnie, choć to trochę trwało. Oczywiście musiałem włożyć niemało takiej zwykłej ziemskiej pracy.

 17. Gandalf
  Sty 10, 2018 @ 14:43:08

  No widzisz, da się. Wszystko zależy od tego, co chce Dusza. Ja mam tak, że w ogóle nie pociąga mnie jakakolwiek forma działalności zawodowej dzisiaj (choć pewnie o wielu nie wiem). Najchętniej stałbym się posiadaczem rodzinnej fortuny ale tak lekko nie ma :). Albo pociągają mnie działania tak niszowe, że absolutnie są skazane na brak większych środków. Np. uwielbiam czytać, dochodzić do jakiś tajemnic. Można iść w tym kierunku, wybierając na przykład albo jakąś sferę nauki typu historia, albo zostać antykwariuszem, albo kolekcjonerem i sprzedawać coś. Ale żadne z tych zajęć mojej duszy nie odpowiada. Bo ona ma w nosie zajmowanie się innymi, dawaniem czegoś od siebie, ona chce po prostu ciągle zbierać informacje, gromadzić zasoby. A prawo dawania i brania jest podstawą do zarabiania. I weź tu bądź mądry, jak przekonać taką duszę, aby jednak poczuła przyjemność z dawania, z tego czegoś, co polega nie na zbieraniu, dochodzeniu ale na tworzeniu czegoś, dawaniu. Ona tutaj w ogóle nie ujawnia swojego potencjału :).

 18. Marc
  Sty 10, 2018 @ 14:55:37

  Najchętniej stałbym się posiadaczem rodzinnej fortuny ale tak lekko nie ma 🙂
  – wiesz, też bym się nie obraził haha.

  Co do reszty, to jakoś myślę, że takie poczucie jakby pułapki to może byc kwestia potrzeby otwarcia na różne możliwości. To tak jest, że wiemy tylko to co wiemy, tzn. nie zdajemy sobie sprawy o wielu sprawach w tym możliwościach, które istnieją a jeszcze np. nie przyszły do głowy. Ludzie od rozwoju polecają afirmacje itp. Jako amator tego typu technik też bym chyba polecał. No ale to może wymagać trochę czasu na większe zmiany.

  Możliwości jest dużo. Np. taka afirmacja zauważam możliwości pracy zgodne z moimi predyspozycjami i chęciami. Czy coś w tym stylu… próbowałeś?

 19. Gandalf
  Sty 10, 2018 @ 15:12:10

  Oczywiście, że tak. Nie wiemy o masie różnych możliwości, pytanie, jak się otworzyć na takie coś, aby dusza ,,złapała pomysł. Musi być to na pewno mocno związane z jej potrzebami. ja póki co natrafiam na osoby zarabiające na tym, co i mnie interesuje ale po bliższym poznawaniu tych osób odechciewa mi się iść tą drogą, bo wszędzie dostrzegam ten typowo materialny, polegający wyłącznie na wartości przedmiotu nacisk. I Dusza mówi ,,nie”. Ona chce działać z ideą, z czymś ,,wyższym” a w biznesie podstawową zasadą jest to, że działasz tak, aby wyprzedzić swojego konkurenta, dostać coś przed innymi, nabyć lub sprzedać coś szybciej. Czyli drapieżność, którą moja dusza odrzuca.

  Tak, dużo afirmowałem, ale moja podświadomość skutecznie odrzuca afirmacje, Modlitwy również. Czyli że ma bardzo mocno zakodowaną chęć iścia swoją drogą. Ja już od jakiegoś czasu podejrzewam, co może za tym stać, ale póki co nie chcę mówić na wyrost. Powiem tylko tyle, że ona ma pewną misję i z tej misji chcę się wyzwolić.

  Co do samego bogactwa to jest jeszcze jedna rzecz. Zastanawialiście się dlaczego ceny mieszkań, gruntów na całym świecie są tak okropnie drogie? Przeciętny człowiek powie ,,bo tak jest”. I koniec. Ale ja zacząłem śledzić ten temat od strony historycznej. Długo by opowiadać. Generalnie chodzi o średniowieczne prawo feudalne oraz banki. Jak to połączyć. Otóż w średniowieczu jedynymi prawnymi posiadaczami gruntów oraz nieruchomości byli rodzina królewska oraz szlachcice. Reszta klas społecznych bądź dzierżawiła bądź była zniewolona (np. pańszczyzna chłopska). Kiedy około XVIII. zaczęły powstawać pierwsze nowoczesne instytucje finansowe, kierowane one były najczęściej przez przedstawicieli rodzin królewskich oraz bogatych bankierów (także z koneksjami z rodzinami królewskimi). Dziś mamy tak, że człowiek niby jest wolny. Ma wolne wybory, nikt go nie śledzi, nie każe za darmo pracować. Ale jak kupujesz mieszkanie …. 30 lat spłaty kredytu (bądź jeszcze więcej, bo na Zachodzie grunty oraz nieruchomości są ogromnie drogie, większość tamtejszych ludzi je wynajmuje bądź żyje na kredyt, zaciągając dług na swoje dzieci).

  Teraz zrób prosty rachunek. Weżmy przeciętną stopę procentową jakiegoś banku w Polsce, dzięki której Ty dostajesz kredyt z banku ale w zamian musisz go spłacać z odsetkami. Średnio wychodzi coś ok. 30 lat na spłatę. Pomnóż to teraz przez około 10 milionów pracujących Polaków (bo tyle mniej więcej zaciąga takie kredyty, reszta bądź wynajmuje, albo mieszka z rodzicami albo emigruje). Powstaje rocznie naprawdę ogromna suma pieniędzy, która wpływa w ręce naprawdę bardzo małej grupy ludzi. Tak jest na całym świecie.

  Teraz pomyśl, co by się stało, gdyby zaprzestać udzielania kredytów a mieszkania sprzedawać po 1/2 ceny lub jeszcze niżej. Ludzie kupywali by je bardzo chętnie. Ale traciliby bankierzy oraz związani z rynkiem deweloperzy. Podobnie ma się z wytwarzaniem przedmiotów powszechnego użytku. Dziś produkuje się tak aby za kilka lat kupić nową rzecz. Ma się popsuć i tyle. Ileś lat temu produkowało się tak, aby służyło na pokolenia. I znowu mamy małą grupę osób, która na tej sytuacji korzysta.

  A to tylko dwa wybrane przykłady, jak garstka osób sprawujących realną władze na naszym świecie trzyma w objęciach setki milionów osób, które rok rocznie wpłacają miliardy miliardów dolarów.

  Niezły biznes, co? 😉

 20. Marc
  Sty 10, 2018 @ 15:46:37

  Tak, dużo afirmowałem, ale moja podświadomość skutecznie odrzuca afirmacje, Modlitwy również.

  – no to nie wiem, może regresing… ale tu nie wiem, nie próbowałem tylko czytałem.

  Co do banków i celowego postarzania produktów to wiadomo. Z drugiej strony jakbym miał gotówkę to chyba też bym kupił mieszkanie na kredyt, przynajmniej kiedy bo oprocenotwanie było na tyle niskie, że bardziej by się opłacało tymi pieniędzmi nawet w jakiś prosty sposób obracać.

 21. Marc
  Sty 10, 2018 @ 15:46:57

  miało być „przynajmniej kiedyś”.

 22. Marc
  Sty 10, 2018 @ 15:54:49

  Jeszcze coś mi przyzło do głowy. Może poprostu mózgłbyś zacząć od afirmacji, że twoje afirmacje i modlitwy doskonale działają, czy coś takiego. Ja dosyć dawno pisałem afirmacje, że jestem uczciwy i w porządku wobec siebie i swojego rozwoju (gdzieś to znalazłem) i myślę, że przynosi teraz efekty.

 23. Gandalf
  Sty 10, 2018 @ 16:04:31

  Do zmiany intencji duszy afirmacje nie wystarczą, tym bardziej, jeśli w grę wchodzi dusza stara i to z poczuciem misji. Spokojnie, póki co mam pewien pomysł na to.

 24. Swiat Ducha
  Sty 11, 2018 @ 00:47:54

  awentais
  to wspominasz o tzw. „czystym” Generatorze, w odróżnieniu od MG.

  Śledziona jest pierwotnym centrum świadomości – świadomości zagrożenia dla ciała ze strony środowiska.

  Też tak myślę, że wraz z wiekiem duszy (a więc i równocześnie z rozszerzaniem się świadomości) człowiekowi powoli przestaje zależeć na sprawach wielkich pieniędzy.

  Gandalf

  Tak jak piszesz, ludziom oczy zasłaniają różne sprawy, które wręcz mają być powodami do uruchamiania się negatywnych emocji, które są przez półbogów łykane.

  A Dusze wręcz są zaprogramowane na wyrównywanie, na oddawanie „coś za coś”. Bardzo daleko od tego do kreacji postawą wewnętrzną, duchową. Dusze presjują na ludzi, aby oni właśnie innych oceniali, porównywali, no i aby się frustrowali. Aby napędzali Ciała Bolesne. Ale Dusze wcale nie presjują aby nauczyć się praw duchowych, wyjścia na poziom Ducha. Dla Dusz tak jak jest jest bardzo poprawnie i wygodnie. Realizują swoje posłannictwo, swój program w tym świecie.

  Komunizm (jak i nauki Jezusa do czasu przyjęcia misji mesjańskiej) dają wiele wskazówek do przejścia ku Duchowi. Jednakże w świecie Dusz, gdzie (jak wiele osób mówi) działają i wywierają wpływ ludzie otumanieni swoimi Duszami nie są to sprawy popularne. Komunizm w wydaniu Dusz równa się temu, co się stało w Rosji. A wprowadzenie nauk Jezusa dało religię, a mam wrażenie, że Jezus nie miał pomysłu być religijny.

  Tak samo sądzę jak piszesz:
  „Podsumowując, dla duszy, która jest i starsza i ma niechęć do struktur społecznych dojście do bogactwa (nawet tego mniejszego) może być nieosiągalne. Nawet oczyszczenia duszy z urazów nie musi spowodować, że nagle taka osoba wejdzie w towarzystwo osób dobrze prosperujących..”

  Domyślam się, że WJ już wskazują takiej osobie inne cele, które jest ona w stanie osiągać.

  Wiele twoich zdań sam bym napisał. Co do badania filmów, to widzę to, zobaczę jak się uda. A temat – gorący, choć zima! 🙂

 25. awentais
  Sty 11, 2018 @ 01:33:03

  Gandalf,

  ja się po prostu zmuszam do pracy, zmuszam moją duszę do tego, albo ją trochę straszę ;). Daję jej tyle wolności, ile mogę, ale przychodzi pora, że i ona zaczyna się czuć niepewnie, bo np. jakiś deadline nadciąga, szef coś chce, i wtedy ona pokornieje, siada do biurka i zaczyna odwalać robotę.

  Mówię jej tak: „Lubisz wydawać pieniądze? Ok, kupię ci to i to i to, a nawet tamto drogie też, ale musimy je najpierw zarobić”. Ona wie, że bez kasy nie będzie mieć swoich przyjemności, dlatego pozwala sobie zabrać np. ten miesiąc z życia, czy nawet dwa, trzy, żeby potem cieszyć się wypłatą. Jako że pracuję na zlecenie i nie siedzę w biurze od rana do wieczora, to mogę z nią robić różne układy.

  Ale i tak czasem czuję się jak matka wychowująca kilkuletnie dziecko. Wchodzę do sklepu, dziecko krzyczy: „Kup mi to!”. A ja w myślach przeliczam pieniądze, robię kalkulacje na wiele tygodni naprzód…

  Chyba nie ma we mnie na tyle dużo buntownika, bym chciała całkowicie odciąć innym ludziom dostęp do moich usług i możliwości. Coś tam umiem i tym się dzielę. Jest w tym jakiś pierwiastek rezygnacji, może też brak sił na pełny bunt, może poczucie, że niewarto się całkowicie opierać systemowi.

 26. Gandalf
  Sty 11, 2018 @ 08:55:37

  Ja robię podobnie. Nie ma co pozwalać Duszy na wszystko. Zresztą potem okazuje się, że miałem rację bo Dusza jak dziecko, szybko się nudzi, chce doświadczać ale bez głębszego sensu.

  Ja akurat mam w sobie sporo z buntownika, to jest zapewne część tego, czym jest moja Dusza w sensie pochodzenia ale też intencji. Ona widzi wiele niesprawiedliwości, nierówności i nie chce się temu podporządkować (Wyższe Ja w pewnym sensie też nie), cały myk chyba polega na tym, aby jednocześnie odchodzić od systemu ale nie w taki brutalny, szablonowy sposób a cicho, bez zauważenia. Odcinać swoje powiązania z nim, wygaszać je.

 27. Swiat Ducha
  Sty 11, 2018 @ 10:44:46

  Gandalf Marc

  zobaczę co do tych filmów.

 28. Marc
  Sty 11, 2018 @ 12:16:21

  Fajnie

 29. Swiat Ducha
  Sty 12, 2018 @ 00:01:54

  Ja jeszcze się zastanawiam nad waszymi komentarzami. Z punktu widzenia człowieka chodzącego po ziemi, odczuwającego, mającego ziemskie potrzeby przeżycia i cele.

  A gdy owe cele są blokowane to pojawia się i niechęć i gniew i proste pragnienie zmian takich, aby owe cele nie były blokowane.

  Tu także powstaje oskarżanie owych osób, które skupiają władzę, czy też pieniądze w dużych ilościach.

  Natomiast ja zachęcam do przypatrzenia się sprawom, które nam burzą dobrostan, ale z zastosowaniem duchowych rozpoznań. I to daje różnicę jakościową.

  Jest pewna różnica:

  1- można narzekać na okoliczności i na system. Wyrzekać, punktować słabości, ataki, niesprawiedliwość. Ale to niestety nie daje efektu, daje błędne koło. Co nie oznacza, że jest to bez potrzeby. Dokładne rozpoznanie jest wartościowe, jednak już emocjonalne wkręcanie się w „odpowiadanie na ataki”, „odpowiadanie na niesprawiedliwość” daje mocno kłopotów nam samym. Wszak wszystko „zrobione jest z Boga”, więc cokolwiek byśmy nie atakowali, atakujemy Praprzyczynę. Czyli rdzeń, korzeń naszego własnego życia.
  Może się pojawić tutaj rozczarowanie – „to jak, nie można już nic powiedzieć?, nie można się bronić?” I tutaj jest dobra nowina:

  2- można wyrażać swoje niezadowolenie, poczucie przykrości, przegranej, upodlenia, wysiłku, itd. Co tylko, to jest wyrażanie energii z Ciała Bolesnego – idzie w kierunku pozbywania się tego ciała.

  Co ciekawe, 1 jest bardziej atrakcyjne, bezpieczne i dobrze widziane, w odróżnieniu od 2, które wywołuje poruszenie i jest generalnie tłumione, karcone, niechciane, niezrozumiane w społeczności. A to właśnie postawa 2 leczy.

  I to za postawą 2 są drzwi wyjściowe, za postawą 2 są rozpoznania duchowe, za nią jest wyjście na poziom Ducha. Czyli wejście na łuk wstępujący, mimo pozorów pomieszania.

  Za postawą 1 jest mur, chociaż ładnie wygląda i jest przyjmowana z zadowoleniem. Jest tam staczanie się z powodu zaniżania i zanieczyszczania wibracji. Czyli łuk zstępujący mimo inteligentnie prowadzonego dyskursu, podawania inteligentnych argumentów, wywodów.. Jednak nadal jest to poniżej anupadaki, nadal jest to często gdzieś na buddialnym: „Jakże oni mogli mi to zrobić! ONI są tacy nie w porządku”.
  Także System nie blokuje postaw 1, wie, że z tego nie będzie zagrożenia. System jak najbardziej pozwala na oskarżanie, na utyskiwanie na coś na zewnątrz: „A ten to taki..”, „A ci to tacy nieroby jedne, jednym palcem kręcą po 100 milionów a ja dostaję ledwo ..”
  Tu jest pułapka.

  Sprawdźcie sobie, czy istotnie idziecie w kierunku uwolnienia, czy też zapętlenia.
  Proponuję przejść od 1 do 2, macie sporo energii, więc jest potencjał na rozwój duchowy!
  Kto narzeka z wielką mocą na otoczenie, jeśli weźmie się za siebie, to ma wielki potencjał rozwoju.

 30. Marc
  Sty 12, 2018 @ 09:05:30

  Dzięki za komentarz. Bardzo dla mnie wartościowy.
  Ja wiem, że sporo narzekam itd., chociaż pieniądze chyba nie są głównym tematem do narzekania u mnie. Ale pracuję, raz wychodzi lepiej, raz gorzej. Sporo jest do pracy, więc droga wyboista. To co napisałeś, myślę będzie pomagało.
  Co do tego pana z filmików, to bardziej mnie on inspiruje niż denerwuje. Zastanawiam się tylko, czy można tak łatwo osiągać cele bez dopalaczy. Jak mówił na innym filmie w parę miesięcy się przygotował do przebiegnięcia maratonu (w Grecji), a wcześniej nie biegał i fachowcy mu mówili że to parę lat treningu. No i oczywiście biznesy.

 31. Gandalf
  Sty 12, 2018 @ 09:25:01

  U mnie definitywnie idzie to od stanu wiedzy, że za tym stoją siły ,,wyższe” czyli, że jest manipulacja, że te nierówności nie są dziełem rąk ludzkich a tych, którzy chcą, aby tak tutaj było. Moja Dusza ma cos na pieńku z naszymi ,,opiekunami”.

 32. conchitapalmo
  Sty 12, 2018 @ 09:44:48

  A może sprawdźcie sobie, czy nie macie nadmiernego napięcia w temacie pieniędzy. Jak jest napięcie to będziecie hamować przepływy, tu finansowe (nawet po angielsku się mówi financial flows). Przepływ jak rzeka potrzebuje ruchu, miejsca by płynąć.

  Oczywiscie nie jestem tu ekspertem. Też Duszy się nie chce angażować więcej w tym temacie niż niezbędne.
  Ale napiszę co widzę. Napięcie tu to może być coś takiego: mam za mało i trudno mieć więcej, ale chcę (chcę i nie mogę – natężenie, napięcie świadomości, widzę jakąś niefizyczną blokadę, coś mnie odgradza od tych przepływów, inni mają i sobie żyją, a tu nie ma albo ja nie mam). A gdy się pojawia okazja, że mogłyby przypłynąć te finanse to takie napięcie może blokować albo zobaczenie jej albo przyjęcie.

  Tu też można wypunktować poczucie ważność (no uczę się 😊). Jak jest duża ważność, to będą napięcia i duchowe, ale i też zwykle emocjonalne, napinanie się, a więc pojawi się wewnętrzny stały wysiłek i poczucie przymusu i presji. To już działa blokująco, można się zafiksowac na znanym i być niewrazliwym na wszystkie inne opcje. Nie da się z tego całkiem zejść, ale na bazie zaufania do własnego Ducha można tu spróbować otworzyć się, by móc przyjąć nowe.
  Dusza może protestować z różnych powodów, bo tu ma nadaną swoją ukrytą wartość (odrzucaniu przepływów), co nie zawsze jest oczywiste i widoczne…

 33. Marc
  Sty 12, 2018 @ 11:29:00

  Conchita – dzięki!

 34. Swiat Ducha
  Sty 12, 2018 @ 12:19:58

  Dzięki Conchita!
  Istotnie, napięcie lub jego brak jest kluczowe przy przejściu z Duszy do Ducha!!

  Gandalf
  Świetnie, że to rozpoznajesz. Jak już jest tego świadomość, to jest tylko kwestia czasu, kiedy się od tego uwolnimy! Bo mnie to także dotyczy.
  Moja Dusza w zewnętrznej warstwie „smoka” bardzo chciała walczyć o sprawiedliwość, walczyć z tymi łotrami „tam na górze”. I robiła to przez wcielenia. Niestety, nic to nie dało, a jedynie zwiększenie napięcia wewnętrznego (napięcie – j.w.).

  Teraz ta warstwa się rozpuściła i mam coś, co mogę nazwać „jednorożcem”, co nadal ma dużą część poprzednich cech (a w tym niechęć, wściekłość, i podobne). Ale powoli, teraz przypatruję się konstrukcji światów. Wideo p. Sławka to zapoczątkowało, struktury HD wspomagają, jeszcze słucham „Opowieści Topografa”, który mówi z doświadczenia sennego niemal to samo co ja z wahadłowania.

  I powoli przyjmuję do wiadomości tą pomieszaną, bardzo dziwaczną strukturę, gdzie mieszają się łuk zstępujący z wstępującym.

 35. Marc
  Sty 12, 2018 @ 12:38:06

  Nie podoba mi się ten pan, tak na wejściu, jak włączyłem film – też.

 36. Gandalf
  Sty 12, 2018 @ 23:16:53

  Mi wyszło ze Dusza przytłumiła moje naturalne powołanie czyli zajmowanie się nauką, światem przyrody itp. Przez to nie skończyłem potrzebnych studiów, za to Dusza wdała się w wir udowodnień na innych planach. Oj ciężko będzie to odkręcić coś czuję …..

 37. Gandalf
  Sty 12, 2018 @ 23:52:37

  I chyba celowo presjuje na temat pieniędzy a jakby była wolna od tego, to by szła zgodnie jej naturalnym powołaniem. Teraz widzę po sobie, jak Dusza może mocno stłumić nawet Wyższe Ja i to całe lata.

 38. Swiat Ducha
  Sty 13, 2018 @ 00:35:59

  Marc
  hehe, co ci się nie podoba, szczerze! 🙂
  wiesz, każdy „coś ma”..

 39. Marc
  Sty 13, 2018 @ 11:34:03

  Trudno mi to określić, szczególnie w oczach, wręcz jakbym dostrzegał jakąś nienawiść.i takie ogólnie nie przyjemne odczucia. Jak mówi to jednak całkiem sympatycznie, więc sam już nie wiem.

 40. Marc
  Sty 13, 2018 @ 11:34:59

  Gandalf, mam podobnie tylko w innym temacie, ale nie wiem czy to dusza przytłumiła czy co, najbardziej chyba niska samoocena, więc to chyba dusza.

 41. Gandalf
  Sty 13, 2018 @ 11:46:54

  A ja myślę, że Dusza.

  Ja zawsze miałem tak, że jak coś chciałem robić, to mi nie wychodziło. Przykład: chciałem iść na pewnego rodzaju studia. Ale wymagało to wyprowadzki z rodzinnego miasta do innego. Niby żaden problem, są akademiki, stancje. Ale ja nie chciałem mieszkać w akademikach (jestem samotnikiem, nie znoszę jak ktoś mi się kręci po chałupie jak nie mam ochoty na to), stancje drogie i nie miałem hajsu na to, a na samodzielne mieszkanie to już w ogóle.

  I tak w kółko. Efektem jest brak konkretnego zawodu, siedzenie w jednym miejscu i negatywne myśli.

  Cos we mnie w ogóle nie chce się dostosować do warunków panujących tutaj (a są one nie za bardzo przychylne dla tych, którzy nie dysponują większymi środkami finansowymi, może właśnie stąd ta niezgoda na to, że inni mają a ja nie…).

 42. skolotoi
  Sty 13, 2018 @ 12:23:52

  Czy ten starszy bogacz to Elon Musk?

 43. Gandalf
  Sty 13, 2018 @ 12:29:48

  Dla mnie to wygląda jak lęk. Od dziecka bałem się chodzić do szkoły, wychodzić do ludzi, podejmować wyzwania jakiekolwiek. Brak energii do działania. Nie wiem, czy takie coś można przezwyciężyć skoro to wpisane w moją osobowość jest, naturę. Ja mam tak, że nie ruszę się samemu w inne miejsce, bo od razu czuję nieuzasadniany lęk i niepokój.

 44. awentais
  Sty 14, 2018 @ 13:56:36

  Gandalf,

  ja uważam, że lęk nie może być wpisany w naturę – jest raczej zaburzeniem, „przesłonięciem”, czymś nabytym i można go oczyścić (zdjąć, modlitwą, egzorcyzmem czy jakimiś innymi metodami, niestety nie próbowałam wszystkich możliwych metod oczyszczania).

  A tak odnośnie bogaczy jeszcze – wczoraj na spotkaniu towarzyskim miałam okazję poobserwować pewnego bardzo (naprawdę bardzo bardzo) bogatego pana, urodzonego biznesmena handlującego z całym światem oraz jego zachowanie w stosunku do ludzi, którzy mu nie dorównywali pod względem posiadania. Pan chyba miał krokodyla i to niejednego, ponieważ traktował nas pobłażliwie, dosłownie jak grupę dzieci (a średnia wieku towarzystwa: 50-70 lat, ja jedna najmłodsza) zdominował nas błyskawicznie, narzucał swoje zdanie i mnie i innym, a także prezentował daleko posunięty egoizm i narcyzm. To było coś na zasadzie: „No i kto mi tu podskoczy? Ja jestem gość!”.

  Mnie traktował jak przedmiot, chciał się ze mną wymienić numerami telefonu (facet rocznik 59, żona, kilkoro dzieci, ja zajęta, mój partner siedział obok niego), wręcz tego zażądał, mówił rzeczy w stylu „w moim domu jesteś gościem honorowym”. Dobrze, tylko wcale mnie nie spytał o zdanie, czy ja w ogóle chcę go odwiedzić ;). No nie bardzo chcę. Do tego dochodziły – żarty z podtekstami, wymuszanie kontaktu fizycznego, osaczanie, a jednocześnie całkowita zlewka i luzik. Istne kino!

  Szybko poczułam dyskomfort i wirowanie w sercu i splocie słonecznym. Nigdy nie chciałabym być ani żoną, ani córką czy inna rodziną dla takiego człowieka. Bardzo dziękuję za takie „bogactwo”.

  Najśmieszniejsze, że człowiek ten ma aspiracje ezoteryczne, interesuje go radiestezja, wahadełkowanie. No niestety, chyba to nie dla niego tematy, przynajmniej w tym wcieleniu. Bo co mu może pomóc, podpowiedzieć Bóg/WJ, skoro on wszystko wie najlepiej i to on jest gość?

 45. Marc
  Sty 15, 2018 @ 09:41:21

  Dla mnie takie „czysto materialistyczne” przekonanie jest niezrozumiałe. Nie trzeba jakoś specjalnie czuć „duchowości”, wystarczy się trochę głębiej zastanowić. Nawet jak się odbiera świat tylko zmysłami, to na jakiej podstawie można stwierdzić, że nic innego nie istnieje. Jedyne co można wtedy powiedzieć, że się nie wie. Ludzie kiedyś nie wiedzieli o promieniach X, neutrinach (które nieustannie przelatują przez nasze ciała), nawet o falach radiowych itp. A jednak one są. Kiedyś się wdałem w dyskusję z jednym dr fizyki, który twierdził, że nie ma Boga, a nauka wszystko już udowodniła (stan jego wiedzy o nauce raczej nie za wysoki w takim razie). Przy tym nieustannie kręcił logiką, odwracał kota ogonem, w końcu stwierdził, że używam mowy nienawiści :)), podczas gdy od niego dało się wręcz wyczuć przez internet. Odpuściłem w końcu. Dodam, że jego wypowiedzi miały bardzo dużo plusów, a moje minusów. Szkoda czasu i energii.

 46. Gandalf
  Sty 15, 2018 @ 11:40:43

  Awentais, zapewne masz rację. Ale we mnie jest 100-procentowa niechęć do świata, w którym żyjemy. Do systemu społecznego, do technologizacji, do struktur, do władzy. Ale bez tego nie jesteś w stanie przetrwać bo dziś żyjemy w zglobalizowanym świecie, gdzie wszystko jest ze sobą połączone i zależne od siebie. 100 lat temu można było wyjechać na wieś lub zaszyć się na jakimś zadupiu i żyć po swojemu. Dziś już tak nie da się. Ludzie maja tak silne parcie na wygodę, na dostęp za darmo do wszystkiego, że zanikają znane od tysiącleci struktury, zawody. I tu jest problem. Lęk powstaje z widzenia, rozumienia swojej sytuacji, że nie jestem w stanie dopasować się do tego. I że bez dopasowania nie mam szans na normalne życie we względnym dostatku i spokoju.

 47. Swiat Ducha
  Sty 15, 2018 @ 11:59:29

  awentais

  Czyli podajesz kolejny przykład skrokodylonego bogactwa.
  Jak się wie, jak patrzeć, jest to łatwe do odkrycia, aż świeci po oczach.

  Jednak od psychotroniki do rozwoju duchowego jest trochę odstępu. Ale.. tak samo ludzie z krokodylami interesują się ezoteryką! Znam co najmniej dwóch mężczyzn z krokodylami mentalnymi, którzy właśnie tak „na mentalnie” próbują objąć ezoterykę, jeden z nich ma dodatkowo mocne odczucia do dyspozycji. Niemniej nie przekłada się to na usunięcie u niego owego krokdyla. „Bo on go przecież nie ma!” hahahaha. Poziom zaprzeczania u takch ludzi jest często powyżej najwyższych szczytów górskich..

  Znam także co najmniej dwóch mężczyzn i dwie kobiety, które będąc pod ostrym wpływem ciemnej strony mówią o Reptilianach, Anunakach…! Niemożliwe? Możliwe. Reptile chcą tego, aby utrzymać pod kontrolą wiedzę o nich, mogą z nią wtedy robić wiele, mogą dawać wyśmiewać i poddawać w wątpliwość zarówno ową wiedzę, jak i jej przekazicieli.

  Wczoraj słuchałem na YT jak pewna pani w Porozmawiajmy TV mówiła o Reptilianach. Co powiedziała? Zrobiła błąd duży, „zasługujący na wyśmianie” ale jej to nie przeszkadzało zupełnie, a Alek Berdowicz łyknął to bezmyślnie jak gęś kolejną porcję pokarmu (gęsi też tuczy się proszę pamiętać). System tuczy też swoimi treściami słuchaczy, którzy są nierefleksyjnie nastawieni.

  Pani rzekła: „Ile my widzimy? 0,005% światła widzialnego, visible light, prawda?”
  Błąd bardzo duży! Logiczny, matematyczny. Przecież widzimy 100% światła widzialnego – z definicji.
  Bo widzimy całe światło widzialne, stąd pochodzi jego nazwa. Ale pani tego w ogóle nie dostrzegła.

  I takie błędy składają się na nierealność – w oczach krytyków – „bzdury mówią, nie wiedzą co mówią ci ezoterycy!”
  Hehehe, ja to się z tego śmieję już.
  Bo i pani też mówi co wie, jak widać..Krytycy nie bez przyczyny krytykują.

  W innej antysystemowej telewizji internetowej wiceszefem jest osoba mająca symbionta dominatora przyczynowego. Od przyjścia tej osoby wiadomo kto tam energetycznie rządzi! Ale.. nikomu to nie przeszkadza.. System się cieszy, bo ma łapę na tym.

  Skolotoi
  Możnaby spróbować odpowiedzieć na twoje pytanie. Ale co by to dało? Byśmy wiedzieli „kto to jest” i .. mogli zawiesić na nim łatkę.
  Ja proponuję co innego, abyś się podzielił z nami swoją historią, swoim zrozumieniem tej sprawy, abyś pokazał w swoim doświadczeniu takiego kogoś. Niby różnica niewielka, ale jednak istotna znaczeniowo. Osoby „publiczne” pięknie się opisuje, ponieważ.. jesteśmy bardzo od nich zdystansowani. To jest jednocześnie także zdystansowanie się od naszego wewnętrznego przeżywania, bo możemy nie opisywać ani trochę „o sobie” a całymi godzinami gadać o politykach, polityce… Dlatego tak łatwo i atrakcyjnie wyglądają tematy typu „Dziesięciu największych milionerów”. To zawoalowana ucieczka od siebie. Coś jak pójście do kina, gdzie przez godzinę nie czuję siebie, a tylko film.

  Ale spróbuj o sobie, o swoich przeżyciach, o swoich rozpoznaniach. Tu od razu uruchamiają się przeżycia, procesy psychiczne i duchowe. Tego system nienawidzi, bo nie jest w stanie skontrolować pojedynczego człowieka, jak ten zaczyna osobiście coś przeżywać i odczuwać.

  Gandalf,
  ja bym poszukał w twoim schemacie HD podstaw do czucia się tak jak się czujesz.. Myślę, że by się znalazło. Może jesteś Projektorem?

 48. Gandalf
  Sty 15, 2018 @ 12:10:49

  Andrzej, a czy potrafisz czytać takie schematy HD? Ja jestem 6/2 i Generatorem ale jak zacząłem tłumaczyć z angielskiego te opisy poszczególnych kanałów, to się pogubiłem bo jest to (jak dla mnie) pisane bardzo ciężkim, ezoterycznym językiem.

  Z tego, co mi wyszło (i to się zgadza), jestem od strony osobowości idealistą, kimś kto dąży do ideału (stąd warunki ziemskie są dla mnie nie do zaakceptowania bo i daleko jest tutaj od ideału, światów boskich, wyższych). Z Duszy za to wychodzi mi pustelnik i to też się zgadza bo jestem samotnikiem i działam zawsze w pojedynkę, muszę wszystko samemu robić, przetrawić, doświadczyć, stąd też mam problemy z pracą w grupie (choć staram się być elastyczny na ile to możliwe).

 49. Gandalf
  Sty 15, 2018 @ 14:00:03

  Innymi słowy, ja nienawidzę pracować. Praca kojarzy mi się z poświęcaniem większości swojego czasu na robienie czegoś, co ani nie jest interesujące ani nie daje satysfakcji (o pieniądzach nie wspomnę). No i weź tu przekonaj Duszę, że jest inaczej skoro ona widzi, że jak się nie jest wybitnym informatykiem, dobrym prawnikiem czy prosperującym biznesmanem to większych pieniędzy nie da rady zarobić (chyba, że nielegalnie ale do tego też trzeba mieć smykałkę i przeważnie być mocno obciążonym, aby krzywdzić innych i pozyskiwać ich środki).

  Coś mi się wydaje, że ja w ogóle nie mam rozwiniętej czakry podstawy a ponoć ona jest odpowiedzialna za dobrobyt materialny. Tylko, że ponoć też jest tak, że tacy ludzie nie za bardzo interesują się tematami ,,wyższymi”. A moja Dusza uparła się, że chciałaby jednocześnie być i mocno uduchowiona, żyć ideałami a jednocześnie czesać grubą kasę i mieć wygodne życie polegające na wiecznym podróżowaniu, nabywaniu rzeczy, i jeszcze za ten dobrostan móc mieć moc kreowania na planie fizycznym tego, co ją pociąga i co uważa za słuszne.

  Kojarzy mi się to z praktykami magicznymi albo z całkowicie nieziemskim pochodzeniem Duszy bo wśród ,,ludzi” trochę ciężko znaleźć takie przykłady. Owszem, są aktorzy, muzycy, wynalazcy, ale jakby nie patrzeć, 99,9 procent z nich robi coś, co chcą inni, wyczuwają zapotrzebowanie (lub rodzą się w takich a nie innych okolicznościach) i dlatego mają zapewniony dobrobyt. A u mnie ani nie ma zainteresowania tym, co interesuje innych ani ochoty (energii, karmy) do działania na tym polu.

  Rzeczywiście, warto by się przyjrzeć tym kanałom w HD, w jakich obszarach mam ,,talenty” a w jakich nawet nie warto iść. Może ktoś pomoże w takim odczycie?

 50. conchitapalmo
  Sty 15, 2018 @ 14:46:41

  Gandalf, zainteresował mnie Twój przypadek. Jako generator powinieneś znaleźć swój temat i się w nim uruchomić. Próby zmuszenia się do aktywności w innych dziedzinach mogą powodować frustrację i wypalenie. 6/2 to z osobowości 6 czyli wzór do naśladowania hihi. Jako wzór masz 3 etapy w życiu, pewnie jesteś na drugim, czyli podsumowujesz zebrane doświadczenia, szukasz zrozumienia i próbujesz ogarnąć się, przejść do etapu 3,:czyli wiedzy, madrosci. Masz tu ten wzór lewoskrętny, czyli lepiej realizujesz się w działaniu nie dla siebie, ale jakby w większej całości, może być że w służbie idei, czy dla ogółu społeczeństwa. To by wyszło z tego, które kanały masz aktywne. Jednocześnie masz w Duszy samotnika. Z doświadczenia widać, że Dusza narzuca swój wpływ mocniej niż osobowość, więc jako samotnik możesz wychodzić do świata i chować się potem spokojnie w swoim miejscu. To będzie komfort dla ciebie. Są zawody, które nie wymagają takich dużych interakcji z ludźmi, tak jak wspomniany przez ciebie informatyk, strażnik, bibliotekarz, no nie wiem, pracownik muzeum, leśnik, można się rozejrzeć. Gorzej jak masz duże ambicje przy tym i takie coś cię nie zadowoli..

  A co lubisz robić? Co cię interesuje, może nawet pasjonuje?

 51. conchitapalmo
  Sty 15, 2018 @ 14:50:22

  Andrzej, ta pani z pewnością nosi za stanowczo za silne okulary przeciwsłoneczne!

 52. Gandalf
  Sty 15, 2018 @ 15:23:07

  Conchita, oczywiście, że mam takie obszary ale nikt za to nie chce za bardzo mi płacić bo one są bardzo mało dopasowane do współczesnych wymagan rynku pracy. Plus to, że w ogóle nie czuję tożsamości z tym, co się obecnie dzieje więc i bardzo trudno mi znaleźć innych ludzi, w obszarze których chciałbym działac. Nie czuję połączenie z rzeczywistością.

  Tak, mam ostatnio taki okres podsumowań i czuję się maksymalnie sfrustrowany tym, co osiągnąłem bo czuję, że to nie było to, że poszedłem w totalnie dla mnie niewłąściwym kierunku i że teraz jest już za późno na odwrót. Brak skończonych studiów, doświadczenia zawodowego, kompletnie nic. I stracony czas.

  Też czuję, że potrzebuję robić coś dla szerszego grona ale u mnie jest ogromny problem z akceptacją zasad społecznych, nie umiem tego przeskoczyć i w rezultacie nie umiem wejść w żadne środowisko, dopasować się. Plus to, że ja nie za bardzo widze możliwość działania na rzeczy czegos, to jest teraz dla mnie takie bez znaczenia, bo system i tak robi swoje a większość ludzi ma kompletnie gdzieś wszystko.

  Z zawodami też ogromny problem, bo nie widzę żadnego, w którym chciałbym podążać. Zawsze jest coś, co mi przeszkadza i to powoduje, że rezygnuję. Plus mam duże ambicje i to powoduje frustrację z braku ich spełnienia.

  Lubię robić dużo rzeczy, ale to nie ma związku z tym, co można robić obecnie. I koło się zamyka. Plus wymagania rynku pracy, nie jestem w stanie tego przeskoczyć. Ogranicza mnie brak gotówki, brak umiejętności typu znajomośc jezyków obcyhc, umiejętności praktycznych, maksymalna niechęć do przeprowadzki i mieszkania na stancjach, zrezygnowania ze swojego miejsca pobytu.

 53. Swiat Ducha
  Sty 15, 2018 @ 15:50:45

  Gandalf
  A czy chciałbyś się podzielić z nami swoim wykresem HD?
  A jak nie to mnie osobiście go podeślij może coś się wyjaśni przez to?

 54. Gandalf
  Sty 15, 2018 @ 15:59:03

  Jasne, Chart_for_Gandalf.jpg

  To co zauważyłem u siebie to jest ogromna, wręcz kosmiczna niechęć do przebywania z ludźmi na dłużej. Od dziecka nie lubiłem chodzić do przedszkola czy szkoły ze względu na inne dzieci, za dużo hałasu, interakcji. Potem nie chciałem jeździć na żadne wycieczki, kolonie też ze względu na to. I to się w końcu przełożyło na życie dorosłe: nie potrafię na dłużej wytrzymać tam, gdzie jest więcej osób, zmienić miejsce zamieszkania, zamieszkać z innymi. Widocznie mam jakiś zapis w Duszy i on zdominował całkowicie moje życie, osobowość. Ta 2 oznaczająca samotnika chyba u mnie jest wręcz przykrywająca wszystkie inne aspekty.

  Czyli zawody typu bibliotekarz, strażnik i inne tego typu odpadają. To samo, gdzie trzeba reprezentować jakąś instytucję w postaci ubioru, odznak itp. Więc zawody polegające na służbie odpadają również. W dodatku ja mam ogromne parcie na spełnianie ambicjonalne, chciałbym osiągać rzeczy wielkie i to dodatkowo powoduje napięcia i frustracje bo do tego potrzebny jest i rozgłos (którego nie lubię) i niestety ale przebojowość i dobre ukorzenienie w materii (a tego też nie mam).

 55. Swiat Ducha
  Sty 15, 2018 @ 16:17:36

  Gandalf
  Ja też mam podobnie z moją Duszą i dużo osób tu ma podobnie. Nie jesteśmy jakby potentatami finansjery..
  Mam bardzo podobne odczucia do twoich.
  Jak przyjechałem 10 lat temu do Wrocławia po 15 latach pracy w Warszawie to trochę byłem wykończony, można powiedzieć w depresji. Poszedłem do „cudownej lekarki” na ulicę Czeską, pani mnie zbadała wahadłem i mówi: pan ma niedziałającą czakrę podstawy.
  Ja jej mówię: spodziewałem się tego.
  Pani mnie nieco naenergetyzowała, na dwa dni starczyło, ale sytuacja jest systemowa w moim organizmie (jest to system powiązań który do tego doprowadza) więc się naenergetyzowanie cofnęło.
  I chodzę jak to ciele bez aktywnej podstawy.
  Co w moim odczuciu odpowiada za nieziemskie pochodzenie mojej Duszy (brak ugruntowania, połączenia z Ziemią), ale też jest tłumaczone przez Human Design (ja to odbieram że tak jest Dusza poprogramowana, pokodowana). I żyj tu z czymś takim..

  Jednakże z pozycji duchowej, to można powiedzieć, że jednak coś tam reprezentujemy..
  Świat ma wiele punktów widzenia.

  Zapodaj numery tych kanałów to się popatrzy!

 56. Gandalf
  Sty 15, 2018 @ 16:28:21

  A nie ma tych połączeń na wykresie, nie załadowało się nic?

 57. conchitapalmo
  Sty 15, 2018 @ 17:18:18

  Andrzej, według mnie problemy z uziemieniem a niezdefiniowane centrum podstawy w HD to dwie różne sprawy. HD jest jakby okablowaniem Duszy, dodane warunkowaniem, ale nie jest opisem Duszy (no chyba że przez Duszę rozumiesz tylko i wyłącznie najniższe programowanie).

  Niezdefiniowana podstawą może ci zwiększać problemy wynikające z pochodzenia Duszy, potęgować je. Ja się dopiero niedawno uziemiłam, a mam zdefiniowaną podstawę w HD. Powinnam od razu sobie świetnie radzić i nie mieć Duszy, która ma problem z wcieleniem. Ja to widzę tak, że takie centra dają pewne energie, ale to nie jest automat. Dusza musi się przekonać do korzystania z nich. Moja wykazała heretycką nieufność wobec tego oprogramowania i wolala się szarpać z nimi niż poddać. Dopiero świadome pokazanie jej, że to nie gryzie, nie umrę od tego, a może nawet świadomość wzrośnie sprawiło, że Dusza się wcieliła i sięgnęła po nie. Bo tak to wydawało się, że jest jakby coś stworzone dla mnie co jest śmiertelnie niebezpieczne, co powoduje zatracenie, śmierć, więc Dusza wcieliła się na wszelki wypadek do polowy.. Teraz też nie zawsze jest super, bo czuję się jak na deskorolce, która czasami za szybko działa i wylatuje mi spod nóg…

  W ogóle jakiś odjazd jest z tymi energiami generatora. Ja się nie mogę do tego przyzwyczaić. Jak tu żyć z tym centrum. Przypomina to czasami ładowanie napędu rakietowego warp w Star Treku, pulsuje, napiera ta energia aż następuje przesilenie, idzie fala w górę. A tu nie robię nic takiego, by to zużywać, więc to zużywa mnie. Przechodzi we frustrację jak u Gandalfa… Potem w niespełnienie, niezrealizowanie, jakby się mogło coś zrobić, ale nie ma co i jak. Ja odnoszę wrażenie, że inni Generatorzy sobie lepiej z tym radzą, nie wydają się mieć problemu. U mnie to jakby podłączyć ciało do prądnicy i żyj z tym, jak to kopie prądem. Co gorsza działa nieprzewidywalnie…

  Gandalf, masz 3 oko czyli analizę i myślenie połączone z gardłem, więc to wyrażasz. Ale twoje główne obwody są na dole, wszystko ładnie połączone, 4 motory z sercem fizycznym, a więc możliwością realizacji własnej woli i nawet zaprzęgania innych do jej realizacji… Czyli zamiast skupiać się na myślach, HD zaleca skupić się na tym, do czego ci się uruchamia energia. Wymaga to zejścia uwagą z głowy do centrum sakralnego i wyczuwania jego ruchów, na co słyszysz akceptację w sobie, wewnętrzny odbiór mówi tak. Możesz siebie pytać, czy chcę to coś zrobić, np. poczytać i posłuchać reakcji ciała, które ci powie tak lub nie, a konkretnie „uhm” lub nie. Czyli rada dla ciebie to wyjść z głowy z procesem decyzyjnym, bo tracisz kontakt z energią i gubisz się w sprzecznych wskazaniach.

 58. conchitapalmo
  Sty 15, 2018 @ 17:33:44

  Oj, tak to napisałam, jakbym była jakaś mocno energetyczna… A przeciez często tez generator nie odpala i nic mi się nie chce… I nie ma energii…

 59. Gandalf
  Sty 15, 2018 @ 17:38:01

  Hej, wszystko się zgadza, łącznie z tym, aby nie siedzieć w głowie. Ja tylko widzę jeden problem, który chyba umyka w natłoku innych informacji, mianowicie, że ja nie znajduję możliwości do działania w świecie fizycznym w obszarach, które mnie interesują. Tu jest pies pogrzebany. Np. już od dłuższego czasu szukam możliwości uczenia się i praktykowania/zarabiania na tzw. stolarce artystycznej. Wbrew pozorom nie trzeba mieć skończonego ASP (choć na pewno przydaje się, podobne jak szkoła plastyczna bo drewno to dziedzina zbliżona do modelowania, a stąd już blisko do rzeźby więc podstawy pracy są wskazane). No i tu się zaczyna. Po pierwsze nikt nie chce wziąć na przyuczenie do zawodu bez doświadczenia (koszmar, po likwidacji szkół zawodowych specjaliści odpłynęli a i taka prawda, że ten, kto ma pracownię nie chce wyrabiać sobie konkurencji w swoim fachu), dwa że jest bardzo mało ludzi się tym zajmujących, trzy jest małe zapotrzebowanie na tego typu artykuły (ludzie kupują gotowce, np. Ikea).

  I tak miałem z wieloma dziedzinami, którymi się chciałem zajmować, które ,,czułem w brzuchu” w postaci energii do działania. Owszem, cos tam się udało ale tkwię w sytuacji, w której nie zapowiada się, aby te zajęcia miały jakąś świetlistą przyszłość. Moim zdaniem po prostu jest tutaj problem pt. zajęcia niszowe z zapotrzebowanie rynku. Patrzę na ludzi, i widzę, że jak chce się dobrze prosperować, to nawet, jeśli są to zajęcia niszowe, muszą być osadzone twardo w realiach, pożądane przez ileś tam procent ludzi. Jak tego nie ma (jak u mnie), można nawet mieć pomysł ze złota i nic z tego nie będzie.

  Czyli Dusza zapewne ma karmę, która jest bardzo odległa od tego, co jest w obecnej rzeczywistości (może dawno się nie wcielała na przykład, stąd jej nierealność, brak dopasowania do realió obecnych czasów i umiejętności, jakie posiada). Gdybać można…

 60. Swiat Ducha
  Sty 15, 2018 @ 17:57:08

  Conchita
  Tak właśnie!
  Nie mamy żyć „z głowy” i nie w głowie mamy szukać odpowiedzi, a mamy żyć w ciele i z ciała czerpać odpowiedzi, co nas porusza.
  Nazywa się to w HD „Autorytet” i właśnie w głowie, w czkarach głowy nie mamy go poszukiwać.
  Autorytet może np. być emocjonalny,
  albo sakralny,
  albo może być nim śledziona i jej impulsy
  może to być centrum G świadomości
  albo ego- centrum serca fizycznego.

  Gandalf
  Masz zdefiniowany splot, centrum emocji, więc masz przeczekać cały cykl emocjonalny (górkę i dołek) i decydować w spokoju, już „po” przejściu fali emocjonalnej.
  Chodzi o większe decyzje..

  Też masz, jak Conchita dwie części zdefiniowane na tym wykresie – góra i dół.
  Generalnie więc dobrze mieć kogoś z zewnątrz, kto by ci to spinał, wtedy masz dostęp do obu na raz.
  I możesz chodzić (HD tak mówi) do pracy, gdzie będziesz to robić i po pracy się od tego potrafisz odciąć.
  (czy to będzie prawdą dla ciebie nie wiem?)

  > a więc możliwością realizacji własnej woli i nawet zaprzęgania innych

  zaprzęgania innych – jak najbardziej, właśnie Generatorów bo mają energię do działania
  i Projektorów możesz prosić o prowadzenie, ale nie przewodzenie.
  Trochę jak Manifestor.

  ..możliwością realizacji własnej woli

  a tu HD mówi, że nie, nie mamy realizować „własnej woli”, a szczególnie tego, co wymyśliła głowa!
  Manifestor ma czekać na natchnienie (możesz sobie o M. poczytać)
  Więc to nie jest tak, że manifestor przemyśli, zaplanuje i zacznie realizować. To go wydrenuje, spłyci.

  M. ma czekać na impuls od wewnątrz, od Duszy, aby zacząć to manifestować, co w niej się pojawi.

  Jak umiesz po angielsku to możesz się zapisać do grupy „big healthy ego” tam mówią o tym.

 61. Swiat Ducha
  Sty 15, 2018 @ 18:00:41

  Conchita
  > HD jest jakby okablowaniem Duszy, dodane warunkowaniem,

  Karma Duszy realizuje się w życiu codziennym przez to, że „coś możemy”, i to łatwo, coś chcemy i to zdobywamy, a czegoś nie umiemy, nie potrafimy, odrzuca nas.

  Źródła tych możliwości czy niemożliwości są różne, jest ich wiele.
  Np.
  Wiek Duszy (Dusze w różnym wieku chcą czego innego)
  Pochodzenie Duszy (Dusze spoza linii ewolucyjnej nie ciągną tak do celów ziemskich, nie chcą się „uziemiać”)
  Posiadanie Ducha (Niektóre osoby mają tak, że żyją jako Dusze, ale już osobistego Ducha nie mają. Te osoby zaś „z Duchem” mają możliwość dostąpienia „przebudzenia duchowego” i żyją w świecie, który ma komponent duchowy. Osoby „bez Ducha” uważają duchowość za fantasmagorię…)

  Do tych kilku istotnych przyczyn dokłada się sama karma realizująca się przez programowanie Zodiakalne.
  Programowanie to opisywane jest przez np. astrologię, która w kole horoskopowym jawnie pokazuje plantety na tle znaków zodiaku i mówi, że to właśnie ustawienie ma przynosić takie a nie inne cechy człowieka oraz taki a nie inny los.
  Inny opis tego programowania Zodiakalnego przekazuje system Human Design. HD też opisuje Karmę Duszy wchodzącą w życie.

  > Przechodzi we frustrację jak u Gandalfa… Potem w niespełnienie, niezrealizowanie, jakby się mogło coś zrobić, ale nie ma co i jak. J

  Tak właśnie jest, gdy Generator robi coś „nie swojego”, gdy nie udało mu się dojść do swojego tematu, uruchomić w swoim temacie.
  Gdy nie ma wykształcenia zgodnego z pragnieniem Duszy, gdy nie ma znajomych z którymi chce się spotykać, bo nie umiał sobie takich znaleźć,
  gdy nie ma partnera/ki, z którym/ą chce dzielić dalszą część życia, bo związek, małżeństwo było „na szybko”.

  Do tego potrzeba sporo umiejętności, wiedzy, aby to uzyskać taki stan,
  gdy ci „warp” będzie odpalać na autostradzie a nie na parkingu przy bloku.

 62. conchitapalmo
  Sty 15, 2018 @ 18:06:42

  Pomysł jest taki, zrób ileś sztuk pokazowych takich przedmiotów. Reszta to marketing, czyli pokaż się w mediach społecznościowych, pokaż co potrafisz, dorzuc ceny, postaw stronę internetową, gdzie zaprezentujesz siebie i swoje prace oraz ofertę. Tez są serwisy sprzedażowe jak Allegro czy olx. Internet umożliwia kontakty nieosobiste, więc dasz radę. Możesz kontaktować się mailowo… Jako osoba ze zdefiniowanym sercem fizycznym możesz sobie też z czasem kogoś znaleźć, kto ci pomoże ze sprzedażą.

  Niszowe zawody mają przyszłość, bo jesteś wyjątkowy w tym co robisz, a wiec poszukiwany, a są ludzie, którzy są gotowi za to zapłacić..
  Meble artystyczne? Fantastycznie! Od razu mam w wyobraźni secesyjne mebelki… Rzeźbione? Bajka..

 63. Swiat Ducha
  Sty 15, 2018 @ 18:21:40

  Gandalf
  A więc jednak wiesz co cię kręci! Świetnie!

  Co do tych niszowych mebli.. to myślę, że tu trzeba aktywnego marketingu, a papier w kapcie włożyć.
  Czyli, jeśli umiesz robić czy naprawiać stare meble, to można się udawać do właścicieli zabytków i pokazywać na przykładach co potrafisz, albo też pytać co możesz im pomóc.
  Ja bym stawiał na umniejszanie swojej roli, pozycji (wysokiej pozycji „to do mnie mają przyjść”), aby właśnie przez to zyskać klientów. Domyślam się, że na meble na zamówienie bądź na renowację jest popyt i to przez istotnie bogatych ludzi, ale oni nie przyjdą do kogoś z prośbą.. trzeba się do nich udać.

  Tak mi się kojarzy, że twoja Dusza może mieć karmę właśnie osoby bardzo bogatej i teraz chce odtwarzać te same schematy. Ale już nie jesteś bogaczem i trzeba to odwrócić. I warto skorzystać z odpalającego się Generatora dla upragnionego tematu. Bo skąd innąd masz oczekiwać pomocy?

  o linii 2

  you might find it very helpful to join the 2nd Line Hermits group.

  https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/26239194_10212150746536274_1994891404557716416_n.jpg?oh=43efc8b8d88eaf995997c7545e09d2cb&oe=5AF922D6

 64. conchitapalmo
  Sty 15, 2018 @ 18:25:52

  Andrzej, mnie to mało co przyciąga, w zasadzie nic z takich normalnych rzeczy do zrealizowania. Dusza się jeszcze tłucze z tematami relacyjnymi, tu mam przerób, a poza tym to tam jest co jest, ani mnie to grzeje ani ziębi. Sama się próbuję nakręcić w tematach z pracą związanych czy sztuką, ale coś energia się rozchodzi i nie ma kontynuacji…

  Lipa. Ja to już chyba nic konkretnego z tego życia nie wyciągnę. A duchowo to tak, jak najbardziej, na to jest energia.

 65. Marc
  Sty 15, 2018 @ 19:17:56

  Ja bym stawiał na umniejszanie swojej roli, pozycji (wysokiej pozycji „to do mnie mają przyjść”),

  – Jak to się ma do tego, że generator powinien czekać? Pytam bo też jestem.

 66. Gandalf
  Sty 15, 2018 @ 19:26:48

  Conchita, Andrzej – najpierw muszę sie nauczyc robic coś takiego. A gdzie mam sie uczyć, jak nie ma osoby, któraby chciała uczyc? Warsztat też jest potrzebny, w domu nie zrobisz czegoś takiego. Nie od dziś śledzę tę tematyke, tutaj bez ludzi chętnych nauczyć się nie ruszysz bo to nauka na kilka lat. Musisz znać podstawy pracy z drewnem, techniki lakierowania, bejcowania, modelowania. Potem dochodzi użycie dziesiątków narzędzi. Jak ciąć, jak naginać, jak sklejać, skręcać. No i kunszt – tutaj nie nauczysz się tego w mgnienia oku. To nie trwa kilka tygodni, jak reklamują na kursach czy prywatnych szkołach. Osoby, które sie tym zajmują zawodowo praktykowały to u kogoś bądź kończyły technika meblarskie. A ludzie niechętnie dzielą się takimi rzeczami. I też nie mają często na to czasu bo są to małe zakłady, gdzie pracuje się w co najwyżej kilka osób, są zlecenia, terminy, praktykantowi trzeba płacić (bo niewiadomo, czy taki ktos potem nie doniesie do skarbówki jak mu sie coś nie spodoba – ja akurat nie doniósłbym, ale sporo nasłuchałem się o ludziach, którzyby chcieli mieć od razu wszystko, ludzie są teraz bardzo nieufni).

  A marketing to niestety zmora naszych czasów, ja nie mam absolutnie do tego głowy. Juz robiłem i robię to z innym fachem (którego tez się uczyłem wiele lat) i powiem Ci z doświadczenia: bez znajomości i dużych pieniędzy nie ruszysz. Przede wszystkim bez znajomości. Tak to wygląda. Duzi nie chcą aby mniejsi robili im konkurencję. Nie tylko w Polsce. Mógłbym rzucic kilkoma znanymi nazwiskami i powiedzieć, co i jak wygląda w branży mojej ale nie chcę strzelać z ucha (jak to się u mnie mówiło za donosicielstwo), bo nie lubię takich zagrań poniżej pasa.

  Ale tak, takie zawody być może mają przyszłość. Co do popytu to niestety, ale muszę waz zmartwić. Owszem, popyt jest. Dla tych, co maja chody…jeszcze wiele lat temu mój kolega chodził z dziewczyną, która pracowała w takiej firmie zajmującej sie renowacją mebli właśnie. Już wtedy myślałęm trochę o tym, zapytałem, ale powiedzieli, że nie da rady, że szukają tylko fachowców itp. Klasyczna gadka. Potem, jak zacząłem dowiadywać się, jak fukcjonuje taki rynek to sie trochę zniechęciłęm. Otóż aby mieć taką klientelę, to trzeba się wkręcać w środowisko, chodzić na jakieś wystawy, wernisaże, spotykać się z tym całym establiszmentem (polecam wybrać się na jakis bankiet znanego artysty, atmosfera taka że można przysłowiowy pot z kołnieżyka wyrzymać, o poziomie nadęcia i ważności zaproszonych ludzi nie wspomnę – prezesi banków, wielcy biznesmeni, trafia się jakiś pomniejszy polityk itp.). To tacy ludzie opisani przez awentais – krokodyle aż wyłażą zza kołnierza. Bez koneksji nikto d Ciebie naprawdę drogich, zabytkowych, drogich mebli nie kupi bo panuje tam opinia, że mogą być fałszywe, kradzione lub nie za dobre, skoro sa od kogoś, kogo sie nie zna. Naprawdę kiepska atmosfera tam panuje.

  Ale internet może i jest to dobre podejście. Szczególnie na towary mniej zabytkowe ale wykonane ręcznie, dla ludzi chcących coś lepszego od Ikei. Choć jak mówię, najlepsze pieniądze robi się pod stołem czyli znajomości. A u mnie niestety Dusza juz pokory nie ma dla bogaczy, nie lubi się kłaniać ludziom z większymi wpływami i jak słusznie piszesz, możliwe że skoro wcześniej była bogata to teraz widzi, jak to bogactwo z zewnątrz wygląda (fałszywość, pogarda dla osób ,,z poza”) i nie chce mieć już z takim środkowiskiem do czynienia (i słusznie, bo tam rozwoju raczej nie ma). No ale ciągle ma ochotę na luksus i tu się zgodzę – można sie rozwijać i mieć wygodnie (albo na tyle, aby mieć komfort psychiczny).

 67. Swiat Ducha
  Sty 15, 2018 @ 20:48:40

  Marc
  „Generator ma czekać” to nie są wszystkie słowa opisujące tą strategię.
  Generator ma czekać na „swój temat”, w którym uruchomi się właśnie ten generator do działania i będzie chciał działać i działać!

  A jeśli Gandalfowi się pokazał i się Generator uruchomił, to o to chodzi.. (o ile jest to prawdziwy, prawidłowy temat – ja tego nie wiem, on sam wie).

 68. Marc
  Sty 15, 2018 @ 20:50:39

  Aaaa, a ja myślałem, że na kogoś czekać, ale u mnie chyba tak właśnie jest. No to pewnie wymaga w ogóle głębszej analizy więc tu nie będę suszył głowy 🙂

 69. Gandalf
  Sty 15, 2018 @ 21:07:48

  A według mnie to ja po prostu już nie czuję napędu, aby ścigać się o cokolwiek. I tyle. Opór Duszy jest tu tak wysoki, że żadne sesjowanie nic nie daje. Dusza już nie chce wchodzić w relacje tego typu i koniec. Bo zapału i energii to ja przez lata miałem ogromne pokłady ale za każdym razem rezygnowałem, jak widziałem, ile poświęcenia i wkręcania się w środowisko będzie mnie to kosztować. I rezygnowałem. A teraz jest pustka bo już wszystko, co mnie interesowało nie zrealizowało się.

 70. Swiat Ducha
  Sty 15, 2018 @ 21:13:20

  Marc
  Możesz napisać do mnie na maila pusty list?, chodzi o adres

 71. Swiat Ducha
  Sty 15, 2018 @ 21:17:58

  Gandalf, Conchita
  i tak pozostaje nam Wielka Doskonałość w Dzogczen..

 72. Gandalf
  Sty 16, 2018 @ 00:37:31

  A ja sobie skromnie myślę, że pozostaje nam jeszcze szansa na to, aby żyć w świecie, w którym pieniądz nie jest wszystkim.

  Pieniądz powoduje, że człowiek staje się zły, zachłanny, ciągle mu mało. Dlatego dziś ludzie nie czują jedności między sobą, nie rozumieją, że mają siebie nawzajem a wszystko inne to tylko dodatek, który kiedyś przeminie.

  ja miałem szczęście dorastać i żyć jeszcze w czasach, kiedy ludzie chcieli być razem i gdzie nie było tylu podziałów i takiego braku zaufania. Trudno to sobie dziś wyobrazić, a ja to przeżyłem bo byłem jednym z tych, którzy o tę jedność walczyli pokazując, że można zmienić świat zmieniając siebie.

  Dobrej nocy.

 73. conchitapalmo
  Sty 16, 2018 @ 00:38:55

  To jak to coś, co przebija w atmosferze jednego z moich ulubionych wierszy…

  Uspokojenie – Edward Stachura

  Wydarzyła mi uspokojenie ta chwila
  i kamień odwalić od tajemnic
  i kamień odwalony ucałować
  i zajrzeć w jaskinie moje tajemnice

  Cicho jest niepomiernie i mężność
  w domostwach moich kościach
  w krąg obiegły mnie dziwne zwierzęta
  tańce wolne odprawiać radosność

  Nieprzebrana jest chwila wiersza łaska
  która mi skinąć bym w sobie popadł
  i tam ujrzanym więcej nie płakał
  i podziękował weselnym raz płomieniem

  i wyszedłem na łąki

 74. Swiat Ducha
  Sty 16, 2018 @ 18:33:31

  No i przyszło uspokojenie.

  Myślę, że ciągnąc ten wątek komentarzy popełniliśmy jeden błąd.
  Intelekt, umysł, i związane z nimi ego ma swoją inteligencję, swoje cele.
  A dodatkowo jest to pompowanie Ciała Bolesnego – bo tego nie można, bo tamtego nie jesteśmy w stanie..
  I rozważając intelektualnie sprawę mamy do czynienia z poruszeniem w kierunku celów ego. Jakby nie iść, co by nie robić.

  Jednakże Duch i Dusza nie sprawiają działań w ten sposób. Dusza potrzebuje emocji, aby się uruchomić do dzieła.
  A Duch wysokich inspiracji.

  Stąd jeśli chcielibyśmy zmienić duchowo sytuację, to praca i rozważania na poziomie intelektualnym mają jedynie szczątkową wartość.

  Dlatego myślę, że warto podziałać, popraktykować. Można oczywiście od czasu do czasu wymienić się uwagami, refleksjami, coś zapytać. Ale jogini nie schodzą się na pogaduchy. I mają w tym konkretną przyczynę.

  Dlatego, jeśli ktokoliwiek uważa, że ta witryna jest nastawiona na rozmowy, „dyskusje” (czyli w moim pojęciu konflikty słowne), to proszę może sobie przedefiniować coś w swoich zapisach. Nie o to tu chodzi.
  Nie chodzi także o osobiste zadowolenie, czy też posiadanie jakiegoś dużego komfortu. Podstawowy, jak najbardziej, ale już dogadzanie smakom, w tym intelektowi.. tego tu proszę jak najmniej.

  Bardzo natomiast proszę o dzielenie się z nami osobistymi odkryciami, rezultatami dociekań, inspiracjami ze ścieżki duchowej.

 75. Marc
  Sty 16, 2018 @ 18:50:42

  Jednakże Duch i Dusza nie sprawiają działań w ten sposób. Dusza potrzebuje emocji, aby się uruchomić do dzieła.
  A Duch wysokich inspiracji.

  – Dla mnie kolejna cenna informacja!

 76. Marc
  Sty 16, 2018 @ 20:38:06

  To ja trochę nie na temat, chociaż może i na temat, bo to takie ogólne zagadnienie. Słucham regularnie Marka z Radia S. no i właśnie mu skasowali konto na YT, jak twierdzi przez stalkera. Nagrał o tym audycję i na koniec zauważyłem że nawet taka audycja o „porażce” mocno mi pomogła, a raczej jego podejście. Bo gość się ostro wziął za to, żeby pójść dalej do przodu i wygląda jakby jeszcze miał się może nawet bardziej, szybciej rozwinąć po tym kryzysie. Ja niestety często miałem tendencję do poddawania się jak mi coś nie wychodziło, przynajmniej dopóki nie miałem tzw. noża na gardle, no wtedy to potrafiłem ostro działać i przynosiło to efekty. Parę razy miałem takie powiedzmy kryzysy, na różnych płaszczyznach od całościowo-życiowego, ze się tak wyrażę po np. zawodowe, no i zmuszały mnie do pozytywnych działań, których inaczej bym nie podjął. Już wcześniej tak to trochę zauważyłem u siebie, ale teraz dzięki temu co spotkało Marka zdałem sobie z tego mocniej sprawę i zobaczyłem, że inni też tak mają. O podobnej sprawie pisał mistrz ze szkoły chi kung, o której kiedyś pisałem, o historii jego szkoły, że kryzysy powodowały wzrost.

 77. Pawel
  Sty 17, 2018 @ 15:08:23

  Hejka, sorki, ze bede pisac bez polskich znakow, ale mieszkam i pracuje w USA i tutaj mamy Maci z amerykanska klawiatura tylko…sledze ten watek juz dluzszy czas i powiem cos od siebie. Gandalfowi chyba chodzi o to, ze nikt nie chce mu placic, docenic tego, co on umie i chce robic (lub chcialby robic). Problem, ktory widze, to to, ze dzisiaj bardzo trudno jest sie utrzymac z zawodow typu stolarka artystyczna czy w ogole ze sztuki.

  Tu w USA jest moda na stare meble czy stare samochody ale takich zakladow nie jest duzo i generalnie nie jest latwo sie wkrecic w takie cos (nie wiem, nie probowalem ale tak sadze). Gandalfowi tez nie za bardzo chyba chodzi o to, aby rozwijac sie duchowo w sensie aby zablokowac pragnienia jego duszy jak Wy to nazywacie, bo on chce rozwijac swoje umiejetnosci i jego pragnieniem jest utrzymywac sie z jego pasji. To bardzo fajne podejscie, ale jesli nie mozna tego robic, to pojawia sie frustracja i ja go rozumiem (ja musialem wyjechac za praca do innego kraju i do dzis tesknie bardzo). On chcialby, aby ktos mu duchowo doradzil, jak przyciagnac mozliwosci zarabiania na tym, co on pragnie, co jest jego celem w zyciu. Tak to widze. Jak ktos nie ma zapewnionego bytu to nie bedzie sie rozwijac duchowo ,,wyzej” bo wie, ze musi sobie zapewnic najpierw podstawy (a on chyba wlasnie ma problemy z tym, skoro nie ma popytu na to, co on robi).

  OK Tyle ode mnie 🙂 Mam nadzieje, ze pomoglem troszke obnizyc napiecie :).

 78. Swiat Ducha
  Sty 17, 2018 @ 16:27:48

  Pawel, dzięki!

 79. Marc
  Sty 18, 2018 @ 13:36:40

  Mi jest jednak trudno uwierzyć, że ktoś kto nad sobą ostro, albo przynajmniej rzetelnie systematycznie pracuje, ciągle siedzi w „tej samej” sytuacji i czuje, że się nie da.
  Od pewnego czasu też zastanawiam się jak wiele osób z tzw. „środowiska duchowego” czy rozwojowego (osobiście nie znam takich ludzi, a z internetu może kilka) rzeczywiście się rozwija, pracuje nad sobą itd.

 80. awentais
  Sty 18, 2018 @ 14:01:56

  Ja jeszcze dodam od siebie, że jeśli się chce zarabiać na czymś niszowym i artystycznym na dodatek, to od razu warto walić na rynek zagraniczny. Znam dziewczynę, bardzo młodą, która maluje i przerabia rzeźby koni wykonane z żywicy (tzw. artist resin) i sprzedaje potem te konie głównie do USA, bo tam całe modelarstwo końskie jest dobrze rozwinięte. Zaczynała skromnie, od malowania małych koników-zabawek na zamówienie. Teraz maluje drogie rzeźby w skali 1:9 i ceny ustala odpowiednio. Przecierałam oczy ze zdumienia, że na takie coś jest popyt. A jednak! Jest wielu kolekcjonerów uwielbiających figurki i modelarstwo, robiących mini rzędy, siodła, całe dioramy. Sama bym w to weszła gdyby nie to, że bardziej mnie kręci pisarstwo i projektowanie książek i jednak malowanie akrylami w bloku i na dużą skalę to kiepski pomysł.

  Podam jeszcze inny przykład abstrakcyjnego zarabiania – na portalu deviantart są artyści, którzy tworzą postacie na sprzedaż. Tworzą rysunek, projekt bohatera (człowiek lub zwierzę), podają cenę początkową i zaczyna się licytacja. Jest popyt na takie rzeczy, oj jest. Są twórcy, którzy całe galerie mają tylko do handlowania swoimi dziełami. Niby sztuka jest wszędzie i mało kto już zwraca na nią uwagę, ale moim zdaniem zawsze znajdzie się ktoś gotów zapłacić za rzecz unikalną. Nawet jeśli ma to być tylko zbiór pikseli na ekranie.

 81. Gandalf
  Sty 18, 2018 @ 14:21:25

  Marc – niestety ale się da :). Ja np. kurczowo trzymam się jednej dziedziny i nie potrafię otworzyć się na nowinki ale to już inny temat.

  Awentais – takich rzeczy trzeba się gdzieś nauczyć a ludzie nie chcą przyjmować do siebie na praktyki. Samemu się nie nauczysz (ja tak nie potrafię przynajmniej, muszę mieć pokazane co i jak na żywo). Możliwe, że na zachodzie wygląda to inaczej (to, co robię teraz też sprzedaje głównie na Zachód) ale nie mam możliwości wyjazdu z Polski (plus to, że zapewne dopóki bym nie zaczął zarabiać na czymś takim ,musiałbym pójść do pierwszej lepszej roboty co u mnie tez odpada).

 82. Marc
  Sty 18, 2018 @ 14:34:54

  niestety ale się da 🙂

  – No to fajnie 🙂

 83. Gandalf
  Sty 18, 2018 @ 14:35:47

  I jestem za Andrzejem, aby tutaj nie dyskutować na temat materialnej rzeczywistości, bo to nic nie daje w sensie rozwoju duchowego. Ale jak ktoś chciałby się zapytać o szczegóły, piszcie śmiało na gandalf.wesoly@gmail.com – akurat mi pasuje takie dochodzenie do przyczyny krok po kroju w objasnianiu sytuacji więc akurat może cos wspólnie wymyślimy :).

 84. Marc
  Sty 18, 2018 @ 14:36:00

 85. Gandalf
  Sty 18, 2018 @ 14:42:17

  Marc, zapraszam na gandalf.kosmiczny@gmail.com (wcześniejszy adres napisałem z pomyłką) – tam wyjaśnię, dlaczego to nie wygląda tak różowo, jak reklama tego kursu ;). Nie zaśmiecajmy wątku i szanujmy prośbę Andrzeja, ok?

 86. Marc
  Sty 18, 2018 @ 15:02:05

  Sure.

 87. Marc
  Sty 21, 2018 @ 17:40:30

  Jak traktować takie osoby, które wg. tego opisu miałyby konkretnego kr? Mam np. taką osobę w średnio bliskiej rodzinie, w moim wieku. Od dziecka cały czas między nami było nieprzyjemnie. Nie chcę się specjalnie wybielać, ale w tamtym czasie miałem fajne trwające długo znajomości, a ta osoba wg. mojej wiedzy kłóciła się ciągle z innymi. Ilekroć jakoś jej zaufałem, się odkryłem z czymś to dostałem. Albo np. poprosiła mnie o przysługę, poświęciłem czas, pieniądze, spóźniła się prawie pół godziny, wmawiała mi że wcale nie, a potem że złośliwie jej źle zrobiłęm to co miałem zrobić (na drugi dzień, że jednak bardzo dobrze). Innym razem oddała mi np. cenną dla mnie rzecz w pokrowcu zniszczoną, tak że zobaczyłem po paru miesiącach (niby nic aż tak ważnego, ale od tamtej pory jakoś przestałem się zajmować tym do czego ten przedmiot służył). Spotkaliśmy się za granicą zupełnie przypadkiem, poszliśmy na wycieczkę razem jeszcze z moim kolegą i jej koleżanką, a tu traktowanie jakby nas w ogóle nie było. Rozumiem ktoś powie, słuchaj chcemy sobie sami czy same połazić, pogadać, a tutaj ja coś mówię, a ta osoba do mnie w ogóle tak jakbym nie istniał. W międzyczasie stała się ta osoba bardzo można powiedzieć majętna i wkurza mnie to a to dlatego, że pamiętam u niej bardzo dużą zachłanność, potrafiła się np. chwalić że oszukała na pieniądze znajomych (wtedy byliśmy dziećmi). Po latach zaproponowała spotkanie, bo przyjechała z zagranicy, ponieważ to rodzina mówię ok. Odpisuję – umówmy się na mieście tu i tu. Cisza… No to piszę, mieszkam tu i tu możęsz przyjechać, no to jej chyba pasowało, się umówiliśmy. Czekałem 40 minut, a jechała z miejsca, gdzie piechotą się idzie z 25 a co chwilę jest autobus. No dobra, ciągle mi opowiada o tym gdzie była, co robiła, ile zarabiała. Ja akurat czułem się dosyć nie fajnie z moją sytuacją, więc może jej zachowanie było ok a mi się wydawało. Nic niemiłego jej nie mówiłem, po spotkaniu dostaję sma, że było widać jak jestem na nią strasznie zły itd. że ona nie wie o co itd. Ja grzecznie, że zapewniam cię że nie jak miałem zły humor to z innego powodu itd. Po paru dniach dostaję wiadomość – jak już nie jesteś obrażony, to może się spotkamy. Zupełnie jakbym nic jej nie napisał, nie powiedział, jakbym miał robić to co chcę itd. Strona na FB oczywiście „perfekcyjna” – ktoś by popatrzył, to tylk oohy i ahy można słać.
  Po co to piszę – ano że to pewnie szerszy problem, który dotyczy mnie ale też może innych. Ja np. nie wiem jak się zachować, teraz zaprasza mnie ta osoba na FB.
  Podobnie byłem niedawno potraktowany w pracy. Pytano mnie czy chcę wziąć zlecenie (mam taką luźną współpracę), ale w poprzednim zostałem uważam nieuczciwie potraktowany. Więc postanowiłem wyjaśnić – najpierw bez odpowiedzi, potem „zlewka” – „sprawami tymi i tymi zajmuje się ten i ten dział (gdybym tam napisał nic bym nie załatwił bo to nie o to chodziło), i w tym samym mailu „przypominam że termin wysyłania propozycji minął 15.” – tak jak ja bym się na jakieś zobowiązanie godził, co zupełnie nie miało miejsca. Czyli nic nie wyjaśnili i jeszcze miałem się podporządkować. Odpisałem grzecznie, co mi nie odpowiada i że w tej sytuacji na razie dziękuję. Ale z tą osobą z rodziny to zupełnie nie wiem co zrobić.

 88. Marc
  Sty 21, 2018 @ 17:49:38

  Zapomniałem napisać, że ok 3 lat temu tragicznie zmarł brat tej osoby. Jakoś mimo serii zdjęć na fejsie z coraz to nowych kurortów, na pogrzeb nie przyjechała. Jaką więc ja wartość dla niej stanowię – to jest dla mnie dobre pytanie. Rozumiem, że mogła mieć ciężko emocjonalnie (ma zdaje się też duże konflikty w swojej rodzinie), ale ja też miałem z podobnego powodu, a byłem, więc to chyba żadne wytłumaczenie. W kilka dni po pogrzebie nagrała jeszcze filmik jak jej dobrze bo w takim super miejscu mieszka i jaka jest tam happy. :/

 89. Marc
  Sty 21, 2018 @ 17:50:57

  Jedno co rozumiem, żeby popracować nad sobą, dlaczego wchodzę w takie relacje, ale jakoś trzeba się zachowywać w takich sytuacjach.

 90. Swiat Ducha
  Sty 25, 2018 @ 20:28:00

  Marc
  Czy przeczytałeś dobrze stronę o symbiontach? To ważne informacje, warto je wziąć na poważnie.

  Piszesz to tak, jakbyś oczekiwał, że jak ktoś jest w twojej rodzinie, to już symbionta posiadać nie jest w stanie.
  Ludzie to mają, a bogaci – często.

  Kr. ma prosty cykl działania: jątrzenie a potem jedzenie, i od nowa.
  Jednym z głównych narzędzi symbionta jest manipulowanie umysłem nosiciela: zapomina on, nie widzi iluś rzeczy, jest często taki na wpół żyjący pod tym względem. Wyglada na rozsądnego, ale jest półprzytomny, a agresywny symbiont działa przez niego.

  Nie ma co traktować tych ludzi jako zdających sobie sprawę co robią! Chociaż wyglądają jakby żyli na jawie, to jednak żyją w krokodylim śnie.

  Natomiast tu pokazujesz, jakbyś miał oczekiwania od tej osoby aby była inna niż jest. I że sam cierpisz (Ciało Bolesne).

 91. Marc
  Sty 25, 2018 @ 21:31:00

  Dzięki za odpowiedź.

  „Czy przeczytałeś dobrze stronę o symbiontach? To ważne informacje, warto je wziąć na poważnie.”

  Przeczytałem, ale dosyć dawno, więc może sobie odświeżę.

  „Piszesz to tak, jakbyś oczekiwał, że jak ktoś jest w twojej rodzinie, to już symbionta posiadać nie jest w stanie.”

  Wręcz przeciwnie, właśnie zakładam, że ktoś ma, ale pewien nie jestem, a przynajmniej, że odpowiednio się zachowuje.

  „Nie ma co traktować tych ludzi jako zdających sobie sprawę co robią! Chociaż wyglądają jakby żyli na jawie, to jednak żyją w krokodylim śnie.

  Natomiast tu pokazujesz, jakbyś miał oczekiwania od tej osoby aby była inna niż jest. I że sam cierpisz (Ciało Bolesne).”

  No właśnie nie bardzo wiem, jak je traktować, unikać, zerwać, ograniczyć kontakt… Z tego co zrozumiałem, nawet nie przyjmujesz takich osób do swoich znajomych na FB, zgadza się? Ale to rodzina… Eh

 92. Kamil
  Sty 26, 2018 @ 01:11:27

  Przedarłem się przez te wszystkie komentarze i muszę dorzucić swoje 3 grosze 🙂

  Gandalf, ogólnie to ze wszystkich Twoich komentarzy jak dla mnie wylewała się frustracja i poczucie beznadziejności, takie miałem odczucie, podejrzewam że jestem tutaj na forum jedną z najmłodszych osób więc jeśli chodzi o doświadczenie życiowe to mam pewne braki ale czegoś się już nauczyłem. Mianowicie nauczyłem się że jak chcę coś robić to po prostu muszę to zacząć i zobaczyć czy mi się to podoba czy nie, a również w HD jestem 6/2. Wiele rzeczy już próbowałem, nie zawsze było wygodnie, czasami robiłem rzeczy których nie chciałem(np. moja pierwsza praca za granicą polegała na… No powiem tylko że wiem jak wygląda kurczak od środka:) ) przez pewien czas, aż doszedłem do tego co mi mniej więcej odpowiadało. Miałem tak np. z pracą na magazynie na wózkach widłowych, praca znalazła w sumie mnie przez przypadek a jakiś czas wcześniej jakoś dziwnie moją duszę ciągnęło żeby się przekonać „jak to jest tym wózkiem jeździć” no i sama się w to pewnie wepchała jakoś ale teraz po 9 miesiącach czuje ze to juz koniec i wracam do Polski robić na wykończeniach bo tak czuję wewnętrznie że to jest to na ten moment.
  Moje odczucia z Twoich postów są takie, że trochę za bardzo skupiasz się na myśleniu jak to źle jest(mimo że być może faktycznie tak jest z pewnego punktu widzenia) a za mało nad tym jak to zmienić.
  Obróbka artystyczna mebli? Zacznij po prostu od rzeźbienia w drewnie, potem zobaczysz, a może niekoniecznie meble, może potem Cię zainteresuje inna dziedzina rzezbiarstwa? Po prostu zacznij robić cokolwiek z tym związanego, jestem zdania że jeżeli to będzie to co Twojej Duszy odpowiada to okoliczności się poprawią i samopoczucie.

  Jeszcze apropo human design, można gdzieś zamówić jakąś konkretną analizę własnego chartu? Bo miałem kiedyś robione oczyszczanie przez Henryka i podawał mi jakieś informacje o mnie z HD ale raczej niewiele tego było a tak jak czytam co tu o HD piszecie to wydaje mi się że jest w tym większy potencjał. Znalazłem na internecie coś takiego http://www.atlashd.eu, warto im zapłacić czy ktoś coś innego poleci?

  Marc, ja zawsze „najciekawsze” problemy w relacjach miałem z osobami z którymi jakoś za bardzo się przywiązywałem, dopiero po jakimś czasie pojawiała się jakby sytuacja która czyściła moje podejście do tej osoby i jakby wszystko odpuszczało, nie dotykało mnie już tak zachowanie tej osoby, po prostu „zlewka”

 93. greta minde
  Sty 26, 2018 @ 01:55:54

  Marc,
  wg własnych obserwacji nawet nie trzeba takich radykalnych środków jak wykluczenie na fb używać :), można np. przyjąć odpowiednią postawę wobec tej osoby i sama odejdzie z Twojego życia… Albo nadejdzie dla tej osoby czas przemiany, bo się zainspiruje czymś z wysokiego poziomu…(mniej prawdopodobne, ale się zdarza).

  Nadto jak nie czujesz się na siłach, to możesz poprosić Wyższe Jaźnie o pomoc, wtedy się dopiero cuda mogą przytrafić 🙂

 94. Gandalf
  Sty 26, 2018 @ 09:45:00

  Kamil, dzięki za wpis.

  najwidoczniej dotknąłem sedna problemu, stąd ta ,,wywalanka” negatywnych emocji.

  Co do pracy, ja nie mam aż takiej krzepy, aby robić przy czymś takim. Serio. Pracowałem też w zakładach produkcyjnych i tego typu i wiem, że to nie dla mnie. Za niskie wibracje w takiej pracy.

  Co do rzeźbienia czy w ogóle pracy z drewnem, wygląda to tak, ze najprostsza ale i najbardziej powolną drogą jest zatrudnienie się w zakładzie stolarskim i nauka pracy z drewnem. Takie zakłady, gdzie robi się stolarkę w starym stylu już poupadały, jest ich mało i mała szansa jest na to, aby ktoś wziął Ciebie z ulicy na naukę (ludzie prowadzący takie rzeczy sami nie mają jakiś wielkich pieniędzy z tego, więc i nie mają na zatrudnienie kogoś). A po takim zakładzie masz konkretne umiejętności i doświadczenie, z którym możesz uderzać do firm zajmujących się renowacją lub stolarka artystyczną.

  Nieważne. U mnie ewidentnie nie wchodzi w grę praca czysto fizyczna. Jestem osobą manualna czyli taką, która musi łączyć wysiłek i spryt fizyczny z wyobraźnią i intelektem.

 95. Elizabeth
  Sty 27, 2018 @ 00:17:07

  Jak zwykle głęboki wgląd w temat, podany świetną polszczyzną i „lekkością pióra” przez Autora strony 🙂
  I przechodzę do sedna..

  Również przebrnęłam przez wszystkie komentarze i odnalazłam dużo wspólnego z Gandalfem jeśli chodzi o źródło motywacji, a raczej jej braku.
  OD dawna sama mierzę się z tematem jakiejś blokady (?) w temacie finansów i materializacji pieniędzy, z tą różnicą w stosunku do Gandalfa, że nie narzekam na brak środków do życia. Po prostu tak mi się karma ułożyła, że pomimo tego dziwacznego stosunku do pieniędzy (jakiś rodzaj paradoksu: wydawać umiem i lubię, luksusy lubię, a jakże ;), ale zarabiać.. szkoda gadać) to mam całkiem ‚dobrą karmę’ (? mogę tak to określić), bo po prostu jestem w stanie zająć się rożnymi rzeczami (włącznie z prowadzeniem własnej firmy, o ironio 😉 swego czasu) TYLE ŻE.. to wszystko nie ze swoich, zarobionych przez siebie środków..
  Ale nie jestem dzieckiem od jakiegoś już czasu i wiem, że to nie rozwiązuje ‚problemu’, a jest nim właśnie rodzaj blokady przed zarabianiem pieniędzy i tzw. „prawilną” pracą, czyli konflikt wewnętrzny, który opisał Gandalf.

  Być może pomocne będzie gdy nadmienię, że mój typ wg HD to Manifesting Generator Profile 4-6 The Role Model/Opportunist.
  Przy okazji: znalazłam taki podcast, być może komuś też coś rozjaśni (mają tam opisy tez pozostalych profili, ale mnie interesowal moj więc..;)
  http://www.blogtalkradio.com/lyhd/2010/02/27/love-your-human-design

  Teraz problem jest taki, że wg opisu mojego profilu mam życie i funkcjonowanie podzielone jakby na 3 etapy ‚aktywności’. Każdy przedział trwa wiele lat.
  Z czego okres między 28-50 lat to czas na tzw. ‚bierną obserwację’ otoczenia i przetwarzania informacji i ja tak właśnie się czuję.. Wieczny obserwator, ktory potrafi owszem – wyciągać bardzo trafne wnioski i przeprowadzać skomplikowane i wielotorowe analizy i sensownie umotywować wyniki, tylko co z tego?
  Skoro sama sobie nie jestem w stanie pomóc?

  Tak to wygląda.. Im więcej czytam, tym czuję, że więcej „tego” jest do ogarnięcia jeszcze, a pewnie nigdy się to nie skończy. A kiedy czas na „życie”? No właśnie.. 😉

 96. Swiat Ducha
  Sty 28, 2018 @ 21:53:11

  Elizabeth
  Dzięki za miłe słowa.
  Przeżycia w świecie niższym, czy to jest fizyczny czy to jest świat Dusz nie mogą nas wyzwolić i nie mogą nam wskazać naszego prawdziwego Ja, naszego pochodzenia ze Źródła.
  Dlatego też tyle jest cierpienia w tych poszukiwaniach, próbach przystosowywania się do warunków.
  Duch nie zna warunków. Im bardziej jesteśmy „w Duchu” tym bardziej warunki przyjmujemy jako coś narzuconego..

 97. Swiat Ducha
  Sty 30, 2018 @ 01:56:40

  Marc
  Co do kwestii kontaktu, to myślę, że warto się zastanowić ile jesteś dla siebie warty i ile jest warte twoje bezpieczeństwo i dobre samopoczucie. Bo o to tu chodzi. Agresywne symbionty są i będą i będą nadal chciały cię oszukiwać, że jest wszystko w porządku. A Dusza będzie im wchodziła w paszczę, aby być pożarta. A potem będzie leczyła rany i/albo się wkurzała.
  Potrzeba uruchomienia Świadomego Ja i jego decyzji, bo samo się nie zrobi. Ale to jest proces, także po części poznawczy.

 98. Marc
  Sty 30, 2018 @ 12:07:31

  Hmm. Dzięki

 99. Marc
  Sty 30, 2018 @ 19:59:18

  A co ty Andrzeju mówisz takim osobom, z którymi nie chcesz kontaktu?

 100. Swiat Ducha
  Sty 30, 2018 @ 22:48:54

  Marc
  Po pierwsze to nie mam obowiązku się spowiadać osobom, które mnie atakują (za sprawą swoich obciążeń, albo ze swojej osobowości). Zwykle są to ataki nie z osobowości, więc w ogóle ci ludzie nie mają pojęcia że coś komuś robią. To jest argument aby z nimi o tym nie rozmawiać. Jeśli się mnie spytają, to dostaną odpowiedź, ale jak nie – to nie.

  Jeśli ktoś zaprasza mnie do znajomości na fb a ma kr. (mogę to zbadać wcześniej niż zatwierdzę znajomość), to wysyłam info, że przepraszam, ale nie przyjmuję takich osób do znajomych. Mogę podać strony z opisem o co chodzi.
  Jeśli ktoś się oczyści, to fajnie, zatwierdzam.

  W otoczeniu i w rodzinie – wystarczy rozluźnić kontakt, aby zanikł. Osoby z kr. są tak wycofane, że postrzegają świat jak film. Jeśli jakiś statysta ubywa – kogo to obchodzi?
  I tu mam spokój i komfort.

  Jest jedno obciążenie, które nie daje za wygraną – to wampir energet. Znam ledwo kilka takich osób, są bardzo lgnące, są sami jak lep – cód miód. Jednak jak wydarłem się na jednego czy drugiego, że pomimo pięknej mowy upokarzają mnie i nadużywają, to ustąpili (pewnie pomyśleli, że z durniem nie będą się kumplować). I dobrze, niech myślą co chcą..

  I tyle.

 101. Marc
  Sty 30, 2018 @ 23:00:15

  Dzięki. Cenne porady. To może u mnie nie o kr chodzi, chociaż wg. opisu to by pasowało, ale te osoby tak co jakiś czas naciskają na kontakt. Więc to może wampiryzm energetyczny :/

 102. Gandalf
  Lu 02, 2018 @ 16:42:45

  Elizabeth, bo z zarabianiem pieniędzy jest ten problem, że najczęściej trzeba pracować i robić coś, czego się nie lubi, dochodzą jeszcze do tego warunki pracy. Inaczej pracuje wysoce wykwalifikowany informatyk a inaczej pracownik zatrudniony na etat. A są ludzie, którzy w ogóle nie widzą siebie w żadnej pracy.

  Ja widze to tak: lubię coś robić, na czymnś się skupiać, ale nie umiem robić czegoś na dłużej, co mnie nie interesuje (a chcąc być efektownym w pracy to trzeba tę pracę lubić). Po prostu mam zainteresowania i umiejętności, które dość trudno zamineić na pracę, przynajmniej w polskich realiach.

  Ponadto osobiście uważam, że dzisiaj rynek podaży jest ściśle kontrolowany przez korporacje i one robią wszystko, aby drobny przedsiębiorca czy zwyly pracownik mieli pod górkę (bo to oznacza dla nich niewygodną konkurencję).

 103. Elizabeth
  Lu 02, 2018 @ 23:58:32

  Gandalf: Wiem o co Ci chodzi. 😉
  Sama chyba gdzieś myślę o tej „pracy” podobnie, tzn. głęboko w podświadomości mam zakodowane, że praca powinna sprawiać przyjemność, chociaż trochę..bo jak nie, to nie widzę sensu.
  Tak sobie myślę, że gdybym miała obstawiać swoje ‚poprzednie wcielenie’ to bym postawiła, że może bylam spadkobierczynią jakiejś rodzinnej fortuny? Czy może „arystokratką”? No bo w tym życiu TEORETYCZNIE nie muszę pracować, tak wyszło..Mogę sobie na to pozwolić. Ale żeby nie było – żyję dość skromnie, tak normalnie powiedziałabym, ot po prostu nie muszę martwić się o takie codzienne wydatki (odpukać).
  Ale jak się domyślacie.. nie czuję się spełniona w takim sensie właśnie „przydatności społecznej” i to już siada na moje poczucie wartości. Głębszy temat..
  Czasami bywają momenty, gdzie myślę o sobie bardzo bardzo źle, choć staram się tak nie robić, bo wiem, że to do niczego dobrego nie prowadzi.

  Nadal jednak nie znam odpowiedzi dlaczego taka jestem.. Dlaczego zamiast myśleć o pracy, JAKIEJKOLWIEK byle „dogonić” to społeczeństwo, to ja zawsze byłam takim outsiderem, ktory kiedyś kochał góry (tzn. nadal kocham, ale już nie bywam :()) tam czułam się ‚jak u siebie’, jak w domu.
  To tak a propos tego wypadku, o ktorym jest głośno teraz jeśli się interesujecie – zginął kolejny „Człowiek Gór” – alpinista amator..tomek Mackiewicz, świetny ciepły człowiek, taka dobra dusza..
  Z każdego filmiku biło od niego takie ciepło, mądrość życiowa i Duch (czyli taka „głębia”, o której pisze Andrzej m.in. :)) tego się nie da z niczym pomylić, ‚stare duszę’ się chyba wyczuwają na kilometr.
  Myślę, że on na pewno miał starą duszę, też trochę taki „lekkoduch” z punktu widzenia nowoczesnego społeczeństwa, gdzie sensem życia jest się szybko wzbogacić, gromadzić dobra materialne..On wybierał skromne życie i góry..ech, przynajmniej żył jak chciał i był spełniony.
  Dla mnie tacy ludzie są Bohaterami, nie Bill Gates, Rockeffeler itp.. jakoś nie czuję tego.

 104. Gandalf
  Lu 03, 2018 @ 10:54:20

  Bo według mnie tylko wtedy, gdy człowiek czuje sens wykonywanej pracy to taki wysiłek jest opłacalny, podczas gdy od dziecka wtłacza nam się przekonanie, że mamy pracować i basta (bo tak jest, bo inni tak robią, cokolwiek). Nie mówi się nam, dlaczego mamy cos robić, po co mamy pracować. I ja np. od małego dziecka czułem niechęć do szkoły, do uczenia się, a później niechęć do pracy, do obowiązków bo nikt nie powiedział mi, po co to jest, jaki jest tego sens (a teraz, z moją jakąś tam świadomością mam wrażenie, że 99 zawodów to takie fermy, gdzie człowiek chodzi codziennie, robi coś bez głębszego zastanowienia i potem ,,budzi” się mając ileś tam lat z poczuciem, że zmarnował swoje całe życie na robienie czegoś, co nie miało jakiegokolwiek sensu dla niego).

  Ja mam ogromny żal, poczucie krzywdy w odniesieniu do społeczeństwa, do ,,systemu”, czuję się całkowicie wykorzystany i pomijany, ze nikt nie chce słuchać moich własnych potrzeb (a przecież skoro należę do społeczeństwa to znaczy, ze mój głos powinien być wysłuchany, dostrzeżony).

  Ja na Twoim miejscu nie przejmowałbym się tym, że Ty możesz\pozwolić sobie na ,,nic nierobienie” (wierzę, że masz sporo swoich własnych zajęć więc tak naprawdę ciągle robisz coś tyle, że nie jest to przydatne ogółowi ale czy musi być?), nikt nie ma według mnie prawa kazać komukolwiek robić cokolwiek, jeśli masz z tego tytułu poczucie winy to warto sobie uświadomić, dać znać sobie, że to jest sztuczne, że to zostało Ci wszczepione przez innych ludzi, którzy w ten sposób chcieli Ciebie kontrolować. Ja żyję z tzw. wolnych zawodów, w dodatku z uwagi na to pracuję w tzw. ,,szarej strefie” i też często dopadają mnie myśli, że nie dokładam się, że nie dzielę się z innymi ale potem przychodzi taka refleksja i zadaję sobie pytanie, czy inni pomagają mi, czy dzielą się ze mną i automatycznie uświadamiam sobie, że wcale nie, że ciągle słyszę tylko od innych, że to ja mam coś dawać od siebie ale jak ja potrzebuję pomocy, to nagle wszyscy gdzieś znikają (mówię alegorycznie, oczywiście mam bliskich znajomych, z którymi mogę dzielić się tym, co dzieje się w moim życiu i oni starają się mnie wspierać). Tak więc jak dla mnie to całe gadanie o tym, że coś powinniśmy, że mamy się dokładać to jest bez sensu bo to działa tylko w jedną stronę, nie wspiera jednostek, poszczególnych ludzi.

  Próbowałaś może przekształcić swoje pasje, zainteresowania w pracę, może to dałoby Ci zastrzyk pozytywnej energii, poczucia, że robisz coś fajnego w swoim życiu? To mogłoby dać poczucie wartości dla siebie samego, że coś wartościowego się w swoim życiu robi, że nie marnuje się czasu spędzanego tutaj.

  Ja tak samo, jak Ty od zawsze byłem outsiderem, nigdy nie ciągnęło mnie do zdobywania jakiejkolwiek pozycji społecznej, do bycia ,,kimś:” bo w moim odczuciu to do niczego nie jest przydatne, nic nie daje poza nadmuchiwaniem bańki pt. ego. Ale niestety świat ludzi na tym polega, 99 procent goni za tym, aby być kims w oczach innych, jakby Ci ludzie spali, nie rozumieli, że tylko bycie sobą ma wartośc. No i dlatego takim outsiderom, jest ciężko bo automatycznie są pomijani, wiele dróg jest dla nich zamkniętych bo nie mają ,,pozycji”, nie dokładają się, nie dają nic od siebie itp.

  O Tomku słyszałem, smutne, ale wliczone w los alpinisty. Jak zmarł jerzy kukuczka też mi się smutno zrobiło, dla mnie to są prawdziwi bohaterowie, ludzie zmagający się z własnymi słabościami, aby pokazać, że można je przezwyciężyć, takich ludzi powinno sie stawiać za wzór do nasladowania.

  Góry, przyrodę kocham i też nie wiem dlaczego nie poszedłem w tym kierunku, np, żeby mieć jakiś zawód z tym związany, móc przebywać w takich miejscach ciągle (chyba te sfery naukowe, z całą hierarchią mnie odepchnęły, to pięcie się po szczeblach kariery naukowej, udowadnianie czegoś, bycie ,,kimś” mnie totalnie odrzucało od tego, aby wejść w takie środowiska). A bardzo bym chciał pracować na rzecz ochrony przyrody, robić coś w tym kierunku, mieszkać np. w lesie czy na wsi, mieć stały kontakt z naturą, robić coś dla niej. Tu jest ogromne niespełnienie u mnie, Dusza aż krzyczy, aby iść w tym kierunku tylko właśnie te zawody związane z przyrodą odpychają moją Duszę na kilometr…..

 105. Elizabeth
  Lu 03, 2018 @ 19:10:54

  Gandalf: Ładnie to napisałeś 🙂

  „Praca ma sens tylko gdy wykonując ją, mamy poczucie, że przykładamy się do ‚budowania czegoś dobrego’ dla innych i/lub dla siebie”.
  Tylko co by na to powiedzieli ludzie, którzy muszą „wiązać koniec z końcem” i mają na utrzymaniu np 3 dzieci? Wielu ludzi (z bliższego otoczenia) stawiało mi to jako argument. Pokora nie pozwalała mi z nimi polemizować w tym temacie..
  Tak jak wyżej wspomniałam – nie wiem dlaczego tak jest. Dlaczego ja mam, a oni nie mają, pomimo że np. codziennie zarzynają się w pracy.

  Bardzo przykre to dla nich na pewno.

  Po drugiej stronie są znajomi, którzy szczycą się byciem ‚ludkiem korpo’: też zarabiają, nawet nieźle i dobrze, skoro daje im to satysfakcje. Takich ludzie jest relatywnie więcej w moim otoczeniu, tyle że, nie jestem w stanie się z nimi bliżej dogadać, bo ich tematy to sprawy bieżące i..kasa, kasa, wiadomo. Kto ma więcej, kto gdzie pojedzie na urlop, kto jaki samochód sobie kupi.
  Mają dzieci, mężów.. A ja ciągle sama 😉 bo przecież z mężem/chłopakiem też trzeba mieć jakąś więź, a jak ją nawiązać gdy ja żyje gdzieś w oderwaniu od rzeczy materialnych, w świecie idei i ducha? 😉
  Nie mówię, że cały czas, ale przynajmniej 70% czasu i o tym bym najchętniej rozmawiała.

  Zapytałeś czy jest coś, co mnie interesuje, a z czego mogłabym żyć.
  Tak, jest coś takiego.. w tym kierunku idę. Już raz tam byłam 😉
  W kwestii zainteresowań artystycznych, które podobnie jak Ty mam i lubię (tzn. teraz mniej się na nich skupiam), to nie mogłabym raczej tego wykonywać jako zawód.

  Fajnie, że udaje Ci się dorobić na tych swoich zajawkach 🙂 Może z czasem to pójdzie na większą skalę i sam sobie stworzysz miejsce pracy? Wielu ludzi tak zaczynało z czymś pozornie „niepotrzebnym” społeczeństwu, a potem poczta pantoflową się to roznosiło.

  Z tego co piszesz, jesteś jeszcze dość młody (przed 30-ką na pewno ;)), ja już trochę ponad także.. masz czas.

 106. Gandalf
  Lu 04, 2018 @ 10:11:52

  Co by powiedzieli? Ano pewnie to, że się wymądrzam zamiast wziąć się do roboty i zobaczyć, jak to jest. Tylko ja spróbowałem takiego życia i wiem, jak to jest z praktyki (praca w fabryce okien, sprzątanie klatek schodowych, praca w sklepie). Dlatego walczę o przywileje socjalne bo one są po to, aby tacy ludzie mieli prawną ochronę przed byciem wykorzystywanym. Polska posiada jeden z najmniej przychylnych do życia systemów ekonomicznych, gospodarka nastawiona na neoliberalny kapitalizm nie ma miejsca dla osób, które z jakiś względów nie umieją wejść do tej gonitwy. Wszystkie państwa Europy Zachodniej mają coś takiego, jak system socjalny i w momencie, kiedy zaczyna się coś dziać typu utrata pracy na przykład, przysługuje Ci automatycznie bezterminowy zasiłek na poziomie, który spokojnie starcza na godne przeżycie i skoncentrowanie się na szukaniu nowej pracy, zdobywaniu wykształcenia itp. W Polsce tego nie ma bo nasi politycy uczynili z nas niewolników, a polskie społeczeństwo obarczone latami życia w komunizmie, które przeszło dwie wojny światowe, zabory i klęski zostało dosłownie wykastrowane z wszelkich odruchu walki o lepszy byt. Liczy się przetrwać, aby przeżyć do jutra i koniec. Tu leży przyczyna problemu.

  Nie myśl o tym, dlaczego Ty masz a inni nie. To nie Twoja wina. Zobacz, jak głęboko masz zakorzenione poczucie winy względem innych. To jest kontrola, inni chcą wywrzeć na Tobie presję, abyś Ty też cierpiała, tylko niby dlaczego masz cierpieć za błędy i brak świadomości innych? Tu jest haczyk 🙂 ….

  Witaj w klubie 🙂 Też mimo 38 lat nie mam dziewczyny bo nudzą mnie osoby, które albo tylko gadają o pieniądzach i zbytkownym życiu (takich kobiet jest naprawdę sporo, one jakby tylko marzą ciągle o tym, aby znaleźć partnera z dużym portfelem, umościć się i prowadzić wygodne życie, najlepiej na czyjś koszt – wybacz, jeśli Ciebie uraziłem ale chyba powinniśmy mówić tutaj otwarcie, o naszych słabościach i o tym, jak wygląda naprawdę świat, w którym żyjemy). I mam podobnie, jak nie mam wspólnych tematów, to znajomość szybko się urywa (z mojej strony najczęściej), nie czuję sensu przebywania z ludźmi tylko dla samego bycia…

  Drąż temat :). Życie z pasji to piękna rzecz.

  Ze sztuki dziś jest naprawdę bardzo ciężko wyżyć, nie są to już czasy, gdy sztuka kształtowała kolejne pokolenia. Rola artysty znacznie zdewaluowała się i najczęściej polega na byciu celebrytą a nie człowiekiem kultury, który prezentuje jakiś konkretny poziom. A co Ciebie interesuje w sztuce dokładnie, masz jakieś konkretne umiejętności, coś co byś chciała robić w tym kierunku?

  Mam 38 lat :).

 107. Elizabeth
  Lu 04, 2018 @ 17:56:53

  Nie uraziłeś mnie 😉 ale sam widzisz jak ludzie ‚z boku’ do tego podchodzą.
  Ja nie szukam „sponsora”, ale tez nie ukrywam, że z facetem o takim podejściu jak moje trudno było by coś razem budować, z pustego i Salomon nie naleje 😉
  Myślę, że najlepiej funkcjonują relacje gdzie jedna strona jest w czymś choć trochę lepszą od drugiej i nawzajem mogą się od siebie czegoś uczyć. Dwie osoby z tymi samymi wadami raczej będą miał podwójny problem, zresztą już taką sytuację przerabiałam.
  Także rozumiem Ciebie doskonale, że nie chcesz kobiety, która jest niesamodzielna finansowo/niezaradna, ale też rozumiem siebie i wiem, że mogę zaoferować coś innego niż owa „Zaradność”, a mężczyznę chciałabym mieć zaradnego właśnie, dla którego kwestie pieniędzy nie są problemem, a jednocześnie chciałby się skupiać na innych kwestiach i doceniał inne cechy.

  Poczucie winy mam, ale względem Rodziców czy ewentualnie bywało to dyskomfortem przy poznawaniu mężczyzn, którzy tych pieniędzy sami nie mieli, bo wtedy wiadomo – oglądali każdą złotówkę z 5 stron i cały czar romantyzmu pryskał 😉
  Najgorzej to było z 1 relacją „przyjacielską”, tzn. tak myślałam o niej do pewnego czasu, gdy nie wyszła ta ogromna zawiść i złość na mnie, że ja mam, a ta osoba nie ma..i pretensje o to do mnie, jakieś dziwne uwagi nieuprawnione zupełnie.
  Winna się wobec tej osoby nie czuję, ale zweryfikował potencjał tej relacji i jej rzeczywistą wartość i wiem, że to poza zwykła znajomość nigdy nie wyjdzie. Nie mam obowiązku „nadrabiać” czy wynagradzać komuś, że czegoś nie ma. To „obowiązek” rodziców, a nie świata.

  Suma sumarum, co byśmy tutaj nie napisali i jak bardzo się nie rozumieli, to jedno możemy przyznać – lepiej być zaradnym i płynnym finansowo z SIŁY własnych rąk czy umiejętności, niż te pieniądze mieć ‚skądś’ czy od czasu do czasu.
  Dlatego pomimo tego, że zgadzam się z Tobą, że nie powinnam czuć się względem nikogo winna, że mogę tak żyć , bo nikomu nie muszę się tłumaczyć z tego, to problem bycia niezaradnym pozostaje nierozwiązany :/

 108. Gandalf
  Lu 04, 2018 @ 18:10:49

  Widzisz, ja sobie tak myślę, że jakiejś mierze jest to po prostu problem życia w Polsce, kraju, gdzie społeczeństwo w dużej mierze w dalszym ciągu myśli patriarchalnie, czyli że facet ma i może wszystko a kobieta ma siedzieć cicho, gotować, zajmować się dziećmi a jak podniesie głos, upomni się o swoje, wtedy należy się jej reprymenda czy przysłowiowy bat. Ja to rozumiem, bo jestem już z pokolenia, które śmiało patrzyło na Zachód, na wolność, na to co ludzie tam wypracowali sobie a co my straciliśmy z powodu wojen, komunizmu i wszystkich paskudztw tego świata (wiem, na pewno są tego podstawy karmiczne ale z drugiej strony nie można przyznać racji, że nasz kraj i co za tym idzie nasze społeczeństwo ogromnie wycierpiało i nie mieliśmy czasu nadrobić tego, co osiągnęły inne narody, oczywiście nie zwalnia to z poczucia pracy nad sobą, próby przekroczenia impasu).

  Jak najbardziej się zgadzam, że bycie z osobą o podobnych problemach (czy w ogóle problemach) nie ma większego sensu, bo automatycznie ściąga na dół. W pewnym sensie popieram to, że facet powinien być tu siłą aktywną, w końcu tak nas stworzyła natura i tego nie da się oszukać. Ja póki co nie mam ustabilizowanego życia materialnego i poza tym nie spotkałem jeszcze takiej osoby, z która=ą chciałbym wejść w relację na serio, po prostu mentalność polska mi nie pasuje dość mocno i to w odniesieniu do płci obojga, nie tylko kobiet ;).

  Wydaje mi się, że na pewno są gdzieś mężczyźni którzy jednocześnie radzą sobie w materii ale mają jeszcze coś więcej do zaofeorowania ale to mniejszość jest.

  Myślałaś o emigracji? Mi się wydaję, że tam jest o wiele łatwiej, szczególnie dla osób myślących i żyjących nie szablonowo. Ja poważnie rozważam taką opcję. Tam jest inny rynek pracy, inna mentalność, inne podejście do człowieka ogólnie.

 109. Elizabeth
  Lu 04, 2018 @ 19:01:51

  Tzn. tutaj się różnimy w kwestii upatrywania źródła problemu..
  Ty widzisz je na zewnątrz siebie: w Polsce jako kraju o złej polityce społecznej itd., ja go widzę – w SOBIE, w braku zaradności.
  Taka jestem, że nie obwiniam „świata” za swoje problemy. Tym bardziej, że jak mówię, w Polsce jednak jest spora grupa ludzi, którzy żyją na tzw. ‚średnim poziomie’ (bogaczy i biedaków, czyli skrajności – zostawmy), a więc da się.
  Jeśli ja pytam „dlaczego ja nie jestem zaradna?” to chodzi mi tylko o MNIE, nie o kraj, czy „złe warunki”, itp. To dla mnie zbyt łatwe wyjaśnienie.. Wierzę , że karma karmą, ale sporo jednak od samego człowieka zależy, jego decyzji, jakie podejmował po drodze.
  W moim przypadku , z perspektywy czasu, mogę powiedzieć, że wielokrotnie były błędne.. mogłam inaczej, ale z jakichś powodów tak nie wybierałam. Powodem najczęściej był strach i brak wiary w siebie, w swoje możliwości (to już skutek błędów rodzicielskich moich Rodziców, ale znowu..świata to nie obchodzi, to JA mam znaleźć rozwiązanie, bo świat tego za mnie nie zrobi).

  Dlatego nie myślę już o emigracji. Czy myślałam? Jasne, ale jakieś 8-10 lat temu.
  Szczerze wątpię by za granicą na przysłowiowym „zmywaku”, można było za trochę większą kasę, poczuć się o wiele lepiej, nie dokonując żadnych zmian w SOBIE.

  Coś we mnie, mówi mi, że sama jestem „autorem” mojej obecnej sytuacji..tj. braku zaradności. Mimo, że o wiele wygodniej byłoby się od tej prawdy odwrócić i rozglądać na boki w poszukiwaniu winny, ale..jestem na to zbyt świadoma.
  Poza tym, co dałoby mi oszukiwanie samej siebie i wmawianie sobie, że zrobiłam wszystko dobrze to tylko świat się uwziął, a inni ludzie, którzy SĄ zaradni to jak to wytłumaczyć?
  No nie składa mi się to do kupy.

  Ale jeśli Ty myślisz o wyjeździe na zasadzie ciężkiej pracy fizycznej (chyba, że źle zrozumiałam) i byś z tego czerpał radość, bo np. pieniądze by Ci wynagradzały trud pracy, a po pracy oddawalbyś się pasji. to oczywiście jest to jakieś wyjście.
  JA jak mówię, jeśli wyjazd za granicę to na zasadzie – pracuję i żyję tam ‚jak człowiek’, tzn. nie fizycznie, a umyslowo, ale zarabiam odpowiednio więcej niż w Polsce. W innym przypadku.. to bardziej ucieczka , jak dla mnie zaznaczam.

 110. Gandalf
  Lu 04, 2018 @ 19:45:01

  No rozumiem, czujesz, że nie radzisz sobie. Ja w pewnym sensie też ale doszedłem po części do tego, dlaczego tak jest i są nimi dość ubogie warunki społeczne, ciężko jest mi tutaj wpasować się w realia. Przyczyny mogą być różne, może nie warto na siłę szukać ich skoro nie przychodzi odpowiedź? … To jasne, że bardzo dużo zależy od nas samych, od naszych decyzji, wcześniejszych wyborów ale jeszcze raz powtórzę, że jeśli człowiek chce a rzeczywistość w danym miejscu nie jest dla niego sprzyjająca, to warto może zmienić miejsce pobytu, jak widać nie dla każdego każdy zakątek świata :). O to mi chodziło.

  Ja mam bardzo podobnie, wręcz czasami zadręczam się, że nie postapiłem inaczej tylko uświadomniłem sobie, że wtedy nie miałem takiej wiedzy więc co mi po tym rozmyślaniu ,,co by było, gdyby było;,. Rozumiesz :).

  Wiesz, generalnie ja przez to, że mam stały kontakt z ludźmi z Zachodu widzę inność, inne podejście. Nie jest różowo, ale tam o wiele łatwiej znaleźć sobie niszę, po prostu tam są inne warunki ekonomiczne, łatwiej znaleźć cokolwiek, i mentalność jest taka, że tam ludzie raczej pozytywnie patrzą na pomysłowość, wyłamywanie się z szeregu a au nas jednak nie do końca, co dla dusz artystycznych jest mocno ograniczające :). Wiem, bo dzięki kontaktom na Zachodzie ciągle udaje mi się żyć z tego, co robię chociaż nie są to jakieś bajońskie sumy.

  Może po prostu trzeba znaleźć tę pierwotną przyczynę skoro tak mocno czujesz, że to Twoje i tylko Twoje wybory spowodowały, że jesteś w tym a nie innym miejscu? ja tego nie wiem, inaczej widzę świat, bardziej kompleksowo jakby, dostrzegam że na człowieka poza własnymi wyborami wpływają też inne rzeczy i nie da rady być w pełni świadomym dosłownie wszystkiego naraz, to tak jakby móc przewidzieć każdy możliwy scenariusz, moim skromnym zdaniem nie da się :).

  Jeśli zdecyduję się na wyjazd, to ciężka fizyczna praca ewentualnie tylko na start. mam dobry angielski więc czuję, że umiałbym poradzić sobie w pracach dużo bardziej ,,subtelnych”, może jakaś własna działalność, np. firma oferująca sprzątanie mieszkań (bardzo popularne wciąż to jest) a może coś jeszcze…nie wiem, tutaj jest mocna improwizacja ciągle u mnie :). I zgadzam się, że jak jechać to po coś konkretnego, aby żyć godnie. Popieram taką postawę z całego serca :).

 111. Elizabeth
  Lu 04, 2018 @ 20:10:57

  Wiesz, ja zdaję sobie sprawę, że choćbym się wywróciła na lewa stronę to nie jestem w stanie przewidzieć wszystkich scenariuszy podejmowania danych decyzji. Oceniam tylko efekty i to bardzo surowo oceniam.
  Wiem o tym, ale jest we mnie ta dwoistość.. Widzę i rozumiem Twoje argumenty, ale pop chwili gorę bierze to cholerne poczucie winy (? czy jak to nazwać) i znów obwiniam tylko siebie. I tak w kółko.
  Zawsze ja jestem winna, tyle że – już dawno doszłam do tego – do niczego to mnie nie prowadzi.
  Miałam nadopiekuńczą i toksyczną zarazem Mamę (tzn. mam dalej, ale już nie jestem dzieckiem – przynajmniej rocznikowo ;)) i Ojca, który był tylko fizycznie i finansowo, nigdy emocjonalnie.
  To spowodowało na pewno, że mam dość hmm..wypaczone poczucie wartości. Tzn. nie wierzę w siebie, widzę w sobie więcej wad niż zalet, do tego jestem przesadnie skromna gdy nie potrzeba, a ‚asertywności’ nabieram zwykle gdy jest już za późno. Wtedy ludzie się dziwią czy to ta sama osoba? :O
  Tak jakbym miała „spóźniony zapłon” w takim społecznym życiu, co sie przekłada na pracę. Ale przecież pracodawcę potencjalnego nie interesują moje osobiste problemy 🙂 Dlatego gdzieś podświadomie wolę zwalić winę na siebie, bo to mi daje jakieś pozory wpływu na sytuację..Zdaje się, że tak to działa od strony podświadomości.

  Chciałabym umieć spojrzeć łagodniej na siebie w tym wszystkim, z większa empatią może..?
  Ale ciągle wtedy czuję tą „palkę” nad głową żebym nie szukała dla siebie usprawiedliwień itd.

  Co do pracy zagranicą, mój angielski tez jest więcej niż dobry, zresztą używałam go w pracy poprzedniej, ale zeżarło mnie przekonanie że nie nadaję się do tamtej pracy!! Więc zaczęłam ją sabotować.. i tak to u mnie wygląda.
  Dlatego za granicę nie wybieram się, dopóki nie poukładam się tutaj jakoś mentalnie, bo tam jakbym takie numery odwijała to nie wiem co by było.

  Jestem doroslą kobieta, a często czuję się jak dziecko – dziewczynka.

 112. Gandalf
  Lu 05, 2018 @ 11:19:31

  No to ja bym dążył do uświadomienia sobie, skąd to poczucie winy bo jak dla mnie to nie powinno czuć się winnym tego, że coś się ma. Może właśnie rodzice wpoili Tobie to poczucie winy? Nie wiem, ale w Polsce generalnie uczy się człowieka od małego (według mentalności opartej na chrześcijaństwie) że my mamy być pokutnikami, nie zasługiwać na dobra doczesne, ja akurat nigdy tego nie miałem bo pochodzą z dość ,,wyluzowanej” rodziny (ojciec nosił za młodu długie włosy, słuchał muzyki rockowej, mam też dusza artystyczna, miałem w domu dużo wolności, nie narzucano mi światopoglądu typu religia tylko starano się wpoić zasady zdrowego współżycia, szacunku dla innych itp.) ale generalnie w Polsce jest spory problem z tym pokutnictwem. Ja bym tutaj szukał, uświadamiał sobie i na pewno dawał sobie poczuć, że zasługujesz na wszystko, co najlepsze, na cieszenie się życiem, taki zdrowy egoizm (asertywność).

  To, ze nie widzisz dużo zalet to właśnie ciągle kojarzy mi się z tym naszym katolickim wychowaniem, plus nasza mentalność, że jesteśmy gorsi od innych (podświadomie oczywiście), to są reperkusje wieków życia pod czyimś butem, mamy mentalność niewolnika, który został pozbawiony wszystkiego. Tak to widzę ,,na odległość”.

  Z pracą w Polsce jest źle, bo u nas właśnie poprzez taką a nie inną mentalność są chore sytuacje, u nas ciągle dominuje postawa pracodawca/władca/oligarcha – pracownik/niewolnik/chłop pańszczyźniany. Uwierz mi, znam ludzi, którzy naprawdę mają fajnie poukładane a w Polsce mieli i maja kłopoty z pracą a jak tylko wyjechali na Zachód, bardzo szybko dochodzili do prosperity, bo tam jest inna kultura pracy, inne podejście. Ja mam to samo: robiąc zlecenia na Zachód nie mam żadnych większych problemów z dogadaniem się a w Polsce zawsze coś się znajdzie a jak się zaczyna mówić o zapłacie za usługi to ludzie patrzą na Ciebie jak na jakiegoś nieokrzesanego prostaka (w podtekście, że nie powinno się w ogóle pytać o takie sprawy).

  Ja bym jednak spróbował emigracji, z dobrym językiem tam dość szybko można wskoczyć na jakiś fajniejszy poziom, skończyć jakieś kursy, szkoły, generalnie znając język rozumiesz, co się dzieje więc automatycznie widzisz, gdzie możesz pójść dalej. To ogromny plus.

 113. Elizabeth
  Lu 05, 2018 @ 16:07:50

  Trafiłeś sedno z Rodzicami: tak, to od nich mam poczucie winy. Po latach wiem już, że to był/jest narzędzie manipulacji i kontroli nade mną.
  Ale znowu..od wiedzy do wyzwolenia się z tego – daleka droga 😉

  Wiesz, ja jestem na etapie zakładania własnej działalności tutaj w Polsce.
  To co piszesz o zagranicy ma sens, ale wydaje mi się że gdy jest sie młodszym – tak po studiach max, a nie 10 lat po..zaczynać wszystko od początku, za granicą? Bez doświadczenia, bez mieszkania tam, bez jednego znajomego?
  Kurcze, zwyczajnie przyznam, że bym się bała..

  A kiedyś mogłam jechać..Wtedy powstrzymała mnie chyba „Wygoda” i poczucie, że po co skoro tu wszystko mam?
  To są właśnie te ‚decyzje’, o których pisałam..Nigdy się nie dowiem „co by było”, ale mogę się tylko domyślać, że byłabym bardziej zaradna i odważna, o ile nie samodzielna finansowo.
  A może wcale nie?

  Czytam już „Transurfing rzeczywistości” i tam też pierwsze rozdziały są o tych wyborach i jak one na zasadzie ‚efektu domina’ uruchamiają potem określaną „linię życia” (scenariusz wydarzeń).
  Pomyśleć, że gdzieś tam we Wszechświecie żyje sobie takich kilkadziesiąt (jak nie kilkaset) wersji mnie, z rożnymi liniami życia, rożnymi scenariuszami.
  Może ktoraś z nich jest bogata właśnie, ale ma dobrze poukladane w glowie i pomaga też ludziom z tego tytułu…?
  Tak się rozmarzylam 😉

 114. Gandalf
  Lu 05, 2018 @ 16:34:02

  No to trzymam kciuki, aby się udało z tą działalnością 🙂 A z zagranicą zawsze na początku jest ciężko, ale jak ktoś jest zdeterminowany to sobie poradzi. Ja w to wierzę.

 115. Gandalf
  Lu 05, 2018 @ 19:38:15

  A co do samego bogactwa jako takiego, to powiem wprost: prędzej ja zostanę chińskim cesarzem, niż uwierzę, że 95 procent ludzi ma złą karmę i dlatego nie zarabia dużych pieniędzy. To raczej owe 5 procent (politycy, wielcy biznesmeni, właściciele, itp.) są w dużej mierze nieczułymi na krzywdy i potrzeby innych psychopatami, dlatego tak doskonale dopasowują się do ziemskich wibracji (walka, przemoc, odzwierzęce działania) i dlatego maja tyle bogactwa. Gdyby warunki na Ziemi były inne, mogę się założyć o swoja głowę, że znaczna część ludzkości, nawet pomimo różnych zaszłości karmicznych żyłoby co najmniej na godziwym poziomie, nie cierpiąc głodu, strachu i różnego rodzaju wyrzeczeń. Bo tłumaczenie, że wyłącznie ta mała garstka osób ma tak wspaniałą karmę, że żyje w hiper-dostatku po prostu wydaje mi się już niedorzeczna, biorąc pod uwagę fakty, które doskonale pokazują, za jakimi procesami stoją takie wysoko postawione persony. Choć oczywiście są jak najbardziej na świecie ludzie, którzy mają i ogromne prosperity i czysta karmę, ale to jest ułamek procenta ludzkości.

  Ja polecam ze swojej strony poczytać blog Jacka Kefira, wprawdzie nie pisze on tam o duchowości sensu stricto, ale porusza bardzo wiele istotnych problemów społecznych, które są wynikiem oddziaływania sił duchowych na nasz materialny świat. I osobiście mam odczucie,m że ma wiele racji w tym, co pisze.

 116. Elizabeth
  Lu 05, 2018 @ 22:53:14

  Wiem co masz na myśli i widzę to: widzę, że często bogactwo ma źródło w jakichś symbiontach czy innych „podpięciach” do osobowości itd. Ma to dla mnie sens patrząc na podejście i zachowania takich bogaczy względem mniej bogatych.

  Zastanawiałam się dzisiaj skąd właściwie u ludzi (u mnie okresowo) to poczucie bycia „uwodzonym” przez wizję bycia bogatym (posiadania wielu zasobów).. co właściwie jest w tym na głębszym poziomie takiego co podświadomie tak przyciąga i budzi to pożądanie by dążyć do posiadania i płakać , rozpaczać gdy tego nie ma?
  I myślę sobie, że chodzi chyba o zrobienie „kotwicy” w umyśle/w podświadomości pomiędzy bogactwem/prosperity a zasługiwaniem (cieszeniem się wśród ogółu , zwłaszcza tych mniej świadomych i uduchowionych osób) pewną estymą, respektem, podziwem, pożądaniem.. nie jest tak?

  To jest jakby gdzie wewnątrz nas, ten atawizm nad którym tak ciężko zapanować gdy jest się zupełnie nieświadomym.
  Acha, jeszcze bogaty = zaradny, inteligentny, sprytny..takie konotacje.
  Więc latwo sobie znaleźć konotacje do stanu przeciwnego bogactwu 😉 a raczej niepożądanych emocji i postaw w kierunku takiej osoby od innych ludzi.

  Też wierzę, że tylko niewielki procent ludzi bogatych pozostało ‚w drodze dochodzenia’ do tego bogactwa jeszcze „człowiekiem”, w sensie postrzega to co ma bardziej z perspektywy ogromnej wdzięczności i radości dzielenia się w taki czy inny sposób z innymi (nie mylić z rozdawnictwem, bo to mi się kojarzy z łataniem jakichś wyrzutów sumienia bardziej).
  Zazwyczaj po drodze ludzie jednak nabierają tej „maniery” i przekonania o byciu z innej gliny niż ci mniej zaradni.. w tle jest pewna pogarda, poczucie wyższości, czyli te mniej wysokie wibracje.

 117. Gandalf
  Lu 06, 2018 @ 10:22:56

  Tak, ma swoje źródło w symbiontach bo przez tysiące lat bogatymi byli najczęściej ludzie, którzy stosowali przemoc i okrucieństwo wobec innych (władcy na przykład), to jest system stworzony przez Annuaków w celu kontroli ludzkości. Stąd w większości środowisk, gdzie są duże pieniądze panuje ścisła hierarchia i rywalizacja i nie ma tam empatii i uczuć wyższych wobec drugiego człowieka.

  Takie poczucie jest czymś normalnym bo świadomość pokazuje, że dostęp do bogactwa powinien być dla każdego, więc rodzą się pytania, czemu tak nie jest. Nie jest, bo system ziemski nie wspiera postaw duchowych, opartych na empatii tylko wspiera dążenia oddolne, mające swoje źródło w niskich wibracjach. Plus czysta potrzeba przetrwania, mająca swoje źródło w naszej dalekiej przeszłości, kiedy to człowiek musiał radzić sobie z siłami przyrody, walczyć o życie. U kobiet dodatkowo dochodzi instynkt macierzyński. Z tym nie należy walczyć, jedynie uświadamiać sobie, czy rzeczywiście chcemy działać podług instynktu czy świadomie rezygnować na rzecz czegoś poza instynktownego, tak to widzę na dziś.

  Estyma to pochodna władzy. Opiera się na tym samym przekonaniu o możliwości trzymania innych pod kontrolą, w strachu, pokazując, kto ma realne wpływy i środki. Annuacki sposób myślenia…dlatego też ludzie rozwijający się duchowo często nie są bogaci bo mają świadomość, że w takich środowiskach jest sporo symbiontów i ciemnych energii i te osoby nie chcą się ponownie zanieczyszczać. I tu jest bardzo duży kłopot, jak dalej radzić sobie w życiu bo z jednej strony oddziaływują na nas siły zewnętrzne, takie jak potrzeba zarobienia na utrzymanie siebie, potem dochodzi kwestia cieszenia się materia w zdrowy sposób a z drugiej strony mamy niechęć do niższych energii i powstaje takie zawieszenie, jak dalej to ciągnąć. Ja zmagam się z tym już długi czas i jeszcze nie potrafię przejść na jakąś stronę w sposób definitywny czyli np. pogodzić się i trwale zrezygnować z wielu wygód materialnych na rzecz bycia całkowicie czystym, poza niższymi energiami czy próbować jakoś balansować i tkwić pośród nieprzychylnego środowiska i jednocześnie próbować się dalej rozwijać duchowo. Myślę, że w końcu trzeba będzie coś wybrać.

 118. Kamil
  Lu 07, 2018 @ 01:01:07

  Ehh, kurka wodna, Gandalf nie jestem pewien czy masz tak na codzień czy tylko podczas pisania tutaj Ci się ciało bolesne uruchamia ale czuć że za swoją sytuację obwiniasz cały świat tylko nie siebie. A bo Polska, a bo annunaki, zły system, symbionty, luzie nie tacy. No bez przesady, ja Transerfing zacząłem tylko czytać ale mam wewnętrzne przekonanie że to ja sam kształtuje swoje życie, przestałem już obwiniać świat zewnętrzny o swój los i skupiam się teraz nad tym żeby wziąć swój los w swoje ręce, np. wiedza o Duszy którą tu Andrzej przybliża jest bardzo przydatna do tego. Do kształtowania własnego losu.
  Jest takie powiedzenie ale chyba nie dość znane: Pieniądze nie uczynią Cię złym człowiekiem. Uczynią Cię tylko bardziej tym, kim już jesteś.
  Idąc za myślą Łazariewa, być może nie posiadasz dużych pieniędzy bo miało by to na Ciebie zły wpływ? Z doświadczenia wiem że jeśli czujesz pogardę(a takie odniosłem wrażenie z komentarzy) do czegoś lub kogoś to masz w sobie to samo. Jeśli Twoja Dusza jest przekonana że bogaci to źli ludzie a sam nie chcesz być zły, to nie będziesz bogaty. Zmień myślenie o bogatych i bogactwie.
  Niektórzy wyjeżdżają za granicę, zarabiają więcej i stają się bardziej tym kim już są. Albo w jedną albo w drugą stronę.

  Czasami jest tak że nasza Dusza/osobowość po prostu przylgnęła do historyjki o byciu ofiarą i nie chce jej puścić. Miałem tak przez długi czas w szkole średniej, bycie ofiarą było moją wymówką. Przestań sobie powtarzać, że to świat jest zły i weź odpowiedzialność za swoje myślenie i czyny.

 119. Kamil
  Lu 07, 2018 @ 01:05:25

  Dodam tylko że znam dobrze tylko jedną bogatą osobę i jest to osoba która w wolnym czasie jeździ po Polsce i prowadzi kursy o których Ci napisałem w mailu, kursy które pomogły wielu ludziom w tym i mnie. Wniosek taki ze nie każdy bogaty to du*ek 🙂

  A, i jeszcze taka myśl o pieniądzach: dostajesz tyle na ile jesteś gotowy. Myślisz że byłbyś w stanie teraz zarządzać milionami? 🙂

 120. Elizabeth
  Lu 07, 2018 @ 03:00:35

  No niestety bliżej mi do tego jak widzi to Kamil 😉 Wcześniej już pisałam zresztą o tym, że ja również nie kupuję do końca tej perspektywy, że „winny jest świat zewnętrzny”, system, kraj etc.. to zbyt proste dla mnie i przeczy jakby ‚istocie’ tego, dla czego większość z nas znalazła drogę do tego portalu. A tą drogą byl moment uświadamiania sobie, że to chyba nie do końca „świat” i „los” nami steruje, co raczej Program (podświadomość), a czasem kilka na raz, zaciemniają nam obraz tego kim jesteśmy i na co nas stać, nasz prawdziwy potencjał.

  Z niektórymi obserwacjami Gandalfa się zgadzam, ale mimo wszystko w wielu miejscach mają one dla mnie charakter zbyt hmm.. taki właśnie trącący wzorcami ‚ofiary’.
  Ja sama je u siebie dostrzegłam już dawno, potem starałam się szukać „winy” w pieniądzach, czy wreszcie tłumaczyć sobie, że bogaci ludzie i pieniądze są źli, a to nieprawda.
  Chociażby z tego powodu, że dzięki nim wszyscy żyjemy – dzięki pieniądzom. A bogaci ludzie bywają też hojni, nie twierdzę że wszyscy – nie będę sobie zaprzeczać, ale.. bywają. Pisałam też o swojej sytuacji wcześniej, byłabym nie fair narzekając.

  Tak więc, staram się znaleźć jakiś sposób na to by „odczarować” pieniądze, a raczej konotacje z posiadaniem dużych pieniędzy w swojej głowie.
  Sądzę, że to mnie blokuje.
  Już jakiś czas temu doszłam do tego, że widzenie czegoś z czarnych czy białych barwach, czyli w skrajnościach nie służy rozwojowi i utrudnia neutralne spojrzenie.

  No nic, dalej badam ten temat.. Liczę, że w końcu się odblokuję.

 121. Gandalf
  Lu 07, 2018 @ 08:18:28

  No to widzisz, Kamil, mamy dwa różne punkty widzenia. ja im więcej czytam o duchowości, tym mniej ją czuję, tym mniej w nią wierzę.

  Ja absolutnie nie uznaję tez Łazariewa, bo ten człowiek prezentuje wręcz typowo rosyjską, poddańczą mentalność, nic dziwnego zresztą – tam nie ma czegoś takiego, jak demokracja we współczesnym rozumieniu, więc nie dziwi mnie jego postawa. On jest bogobojny, ja w ogóle. Nie czuję potrzeby chylenia głowy przed jakimiś siłami, bo w nie po prostu nie za bardzo wierzę. Polacy są podobni do Rosjan, też czują się ciągle uciemiężeni więc chylą głowę przed ,,panami”. ,,bogami” itd. Ja nie czuję tego więc i głowy nie schylam. Bliżej mi do mentalności człowieka z Zachodu niż Wschodu, stąd ta różnica.

  Jan nie czuję pogardy w stosunku do pieniędzy ale do rządzących tym światem już owszem, bo są oni winni sytuacji, w jakiej znajdują się miliony osób. Albo chcesz być dalej na to ślepym, albo w końcu otworzysz oczy i dojdzie do Ciebie ta prawda. Nic nie bierze się z przypadku.

  Mój jedyny problem związany z pieniędzmi jest taki, że ja chcę żyć z tego, co mnie interesuje i mieć z tego pieniądze i to duże. Ale nie ma na to większego zapotrzebowania (bo są to rzeczy niszowe czy mówiąc inaczej nie trafiające do gustu przeciętnego zjadacza chleba na świecie dzisiaj), więc i pieniędzy nie ma większych. A do innej pracy chodzić nie chcę bo nie umiem robić czegoś, co mnie nie interesuje. Nie jestem typem osoby, która w każdej pracy, w każdym wykonywanym zajęciu znajduje coś ciekawego dla siebie. Więc czy to będzie praca w fabryce w Polsce, czy praca za granicą, ja po prostu dobry w tej pracy nie będę i to będzie odbijać się na moich finansach bo ludzie będą czuć moją niechęć do wykonywanej pracy.

  Ja też znam kilka majętnych osób, które są ok ale one właśnie żyją z tego, co ich interesuje, co jest ich pasją. I one też mówią, że aby zarabiać duże pieniądze, trzeba robić to, co się kocha, inaczej praca to będzie męczarnia. I ja się z nimi zgadzam w 100 procentach.

  A co wzorca ofiary to być może bierze się to stąd, że ja wierze w społeczeństwo obywatelskie, nawzajem sobie pomagające a współczesny system ekonomiczny, szczególnie polski, absolutnie postawom prospołecznym nie sprzyja, wręcz przeciwnie. Ty Kamil pracujesz za granicą więc przypatrz się, jak tam ludzie funkcjonują, na pewno zobaczysz, że tam system społeczny jest tak poukładany, że jak zaczyna się dziać coś złego, to otrzymujesz wsparcie (opieka socjalna itp.). U nas w ogóle tego nie ma, wszyscy mają siebie nawzajem gdzieś i dominuje wyścig szczurów. Przykre ale prawdziwe.

 122. Kamil
  Lu 08, 2018 @ 17:00:58

  No to po kolei 🙂

  *On jest bogobojny, ja w ogóle. Nie czuję potrzeby chylenia głowy przed jakimiś siłami, bo w nie po prostu nie za bardzo wierzę. Polacy są podobni do Rosjan, też czują się ciągle uciemiężeni więc chylą głowę przed ,,panami”. ,,bogami” itd. Ja nie czuję tego więc i głowy nie schylam. Bliżej mi do mentalności człowieka z Zachodu niż Wschodu, stąd ta różnica.*

  Widzisz, wedlug mnie mylisz pojecie pokory z poddanstwem. Lazariew by powiedzial ze jest w Tobie duzo pychy i obecna sytuacja zyciowa ma Cie nauczyc pokory. Tak mi sie przynajmniej wydaje po przeczytaniu 6 jego ksiazek 🙂 Zakladam ze nie przeczytales ani jednej jego ksiazki bo mialbys inny obraz tego w jaki sposob postrzega on Boga, wg. mnie jest to troche uproszczone postrzeganie ale skuteczne. Wlasnie trzeba rozroznic pokutnictwo i poddanstwo od pokory i szacunku.

  *Jan nie czuję pogardy w stosunku do pieniędzy ale do rządzących tym światem już owszem, bo są oni winni sytuacji, w jakiej znajdują się miliony osób. Albo chcesz być dalej na to ślepym, albo w końcu otworzysz oczy i dojdzie do Ciebie ta prawda. Nic nie bierze się z przypadku.*
  No to przytocze Twoja wlasna wypowiedz:
  *Tak, ma swoje źródło w symbiontach bo przez tysiące lat bogatymi byli najczęściej ludzie, którzy stosowali przemoc i okrucieństwo wobec innych (władcy na przykład), to jest system stworzony przez Annuaków w celu kontroli ludzkości. Stąd w większości środowisk, gdzie są duże pieniądze panuje ścisła hierarchia i rywalizacja i nie ma tam empatii i uczuć wyższych wobec drugiego człowieka.*

  Wychodzi na to ze bogactwo kojarzy Ci sie wylacznie z symbiontami, krzywdzeniem ludzi, kontrola spoleczenstwa i brakiem wyzszych uczuc wobec drugiego czlowieka. Brednie. Tak jak mowilem, pieniadze to tylko narzedzie, nie moga Cie zmienic tylko moga sprawic ze bedziesz tym kim jestes bardziej. Podswiadomie uwazasz pieniadze za zlo tego swiata i nie chcesz dolaczyc do tej grupy ktora dzieki kasie kontroluje swiat, wydaje mi sie ze sa tu sprzeczne odczucia, z jednej strony chcialbys sie czegos dorobic i zyc godnie a z drugiej uwazasz ze bogacac sie, staniesz sie zla osoba, rownianie jest takie ze bardziej zalezy Ci na pozostanie w takim stanie w jakim jestes niz wziac sie w garsc i zrozumiec ze to nie w pieniadzach lezy problem 🙂

  *Ja też znam kilka majętnych osób, które są ok ale one właśnie żyją z tego, co ich interesuje, co jest ich pasją. I one też mówią, że aby zarabiać duże pieniądze, trzeba robić to, co się kocha, inaczej praca to będzie męczarnia. I ja się z nimi zgadzam w 100 procentach.*
  Nie zgodze sie do konca, jak do tej pory u mnie wygladalo to tak ze samopoczucie w pracy zalezalo od dwoch najwazniejszych czynnikow: z jakimi ludzmi pracujesz i czy czynnosci ktore robisz nie sa sprzeczne z toba, ja teraz wykonuje prace neutralna, nie jest super, ale nie jest zle, tylko troche nudno. Co prawda chcialbym zyc z tego co lubie, problem tylko w tym ze… Ja tak naprawde nie mam jednej rzeczy ktora bym lubil, skacze z kwiatka na kwiatek(byc moze chodzi o to ze jestem MG), moze sie cos w koncu znajdzie, na razie stety niestety doszedlem do wniosku ze lepiej sie ustawic w zyciu, miec wzgledny spokoj i nie kopac sie z koniem.
  Polecam przesluchac uwaznie ten filmik: https://www.youtube.com/watch?v=MKlx1DLa9EA
  dla mnie wiedza w nim jest wartosciowa i przeczy temu co Twoi bogatsi znajomi mowia 🙂

  *A co wzorca ofiary to być może bierze się to stąd, że ja wierze w społeczeństwo obywatelskie, nawzajem sobie pomagające a współczesny system ekonomiczny, szczególnie polski, absolutnie postawom prospołecznym nie sprzyja, wręcz przeciwnie.*
  Skoro wiesz ze masz wzorzec ofiary to moze warto cos z tym zrobic?
  Wydaje mi sie ze tu popadasz w inna skrajnosc, mylisz *zasluguje na to* z *nalezy mi sie to*, masz postawe roszczeniowa, mi sie nalezy i basta. Co siejesz to zbierasz, im wiecej dajesz tym wiecej otrzymujesz. Odsylam do filmiku ponownie.
  Uwazam tez ze system socjalny na wzor zachodni jest demoralizujacy, znam mnostwo ludzi ktorzy brali zasilek a tak na prawde go nie potrzebowali i dorabiali sobie na czarno, albo brali po to zeby siedziec w domu i jarac ziolo albo pic.
  To o czym mowisz to utopia troche, ale z drugiej strony znam goscia co zajmuje sie permakultura i tworzy w Polsce samowystarczalne osiedle polegajace na wlasnej uprawie itd. moze tym tematem sie zainteresujesz, no tyle ze w takim mini spoleczenstwie trzeba tez cos od siebie dac.

  *Bliżej mi do mentalności człowieka z Zachodu niż Wschodu, stąd ta różnica.*

  Nie wiem czy to dobrze, wcale nie uwazam zeby Zachod podazal w dobrym kierunku 🙂

  Przepraszam za brak polskich znakow, pisalem z komputera w pracy.

 123. Gandalf
  Lu 08, 2018 @ 17:58:03

  Być może, ale ja Łazariewa i tego typu tez po prostu nie trawię. Nadal obstaję przy tym, że to taka średniowieczna wiara w Boga, która z duchowością nie ma nic wspólnego. Ale może się mylę.

  Bogactwo nie kojarzy mi się tylko z symbiontami i cierpieniem, przecież napisałem, że znam osobiście kilka osób, które zarabiają dobrze i nie są złe z natury. Po prostu chcę zarabiać tylko i wyłącznie na tym, co jest interesujące zarówno dla mnie jak i dla innych i póki co trafiam w nisze.

  No widzisz, może po prostu masz inne podejście do pracy. U mnie od zawsze było tak, że jakoś nie miałem fajnego samopoczucia robiąc coś, co mnie bezpośrednio nie jarało. No bo czy praca w sklepie, fabryce czy tego typu może być fajna? No dla mnie fajna nie była…..i też się już zreflektowałem, że fajnie by było mieć pracę a po niej spełniać swoje pasje. Tylko że … w Polsce nie znajduję takich prac, w których widziałbym siebie (właściwie to dziś nie widzę siebie w żadnej bo miałem takie a nie inne doświadczenia i praca kojarzy mi się wyłącznie z wyzyskiem a nie czymś, co jest pozytywne). Nie rozumiem, dlaczego u nas ciągle zasuwa się zamiast po 8 godzin jak w innych rejonach cywilizowanego świata, tylko po 10 albo i więcej za bardzo niskie stawki.

  A co jest złego w postawie obywatelskiej? To działa na zasadzie równości, Ty dajesz coś innym, inni coś Tobie. A w Polsce panuje ciągle zasad brania a nie dawania, tak to odbieram przynajmniej po moich doświadczeniach.To prawda, czuję się ofiarą jeśli porównujemy poziom życia w Polsce i wynikające z tego warunki a to, co wypracował sobie Zachód. Chciałbym mieć taką wygodę i możliwości u siebie, kłamać nie będę. Ale nie mam i dlatego utyskuję na to w jakiś sposób.

  Co do systemu socjalnego na Zachodzie widocznie spotkałeś takich, a nie innych ludzi i ja też nie jestem za tym, aby utrzymywać osoby, które na tym systemie żerują. On jest dla osób potrzebujących a nie dla wszystkich. Ale prawda jest też taka, że na Zachodzie przez to, że tam od dłuższego czasu ludzie mieli demokrację i wolny rynek to i żyje się tam trochę inaczej, jest więcej kultury osobistej, nie tyra się aż tak jak u nas, nie ma takiego wykorzystywania pracowników. Nie jest różowo (byłem tam) ale nie jest też tak, ja u nas. I też nie uważam, aby Zachód teraz podążał w dobrym kierunku, mi bardziej chodziło o te demokratyczne zasady, oparte na etyce i moralności. W Polsce nie czuje się, aby ludzie wyznawali etykę pracy czy kultury osobistej zbytnio (a przynajmniej ja nie spotykam się z czymś takim).

  PS

  Permakulturę znam, niedaleko mojego miasta w którym mieszkam mieszkają tak moi znajomi, taka eko-wioska, jeżdżę tam czasami pomagać i odpocząć. Fajna rzecz ale nie dla mnie, to naprawdę ciężkie życie praktycznie na poziomie survivalu, ale co kto lubi :).

 124. Marc
  Lu 10, 2018 @ 20:31:05

  Gandalf, można się też bardzo mocno identyfikować z jakąś rzeczą np. z pracą, uzależniać od tego mocno swoją ocenę, ja tam właśnie miałem, z różnymi rzeczami, z pracą-karierą szczególnie i myślę że w dużej mierze przez to mi nie szło. Wg. mnie to kwestia zdrowej samooceny, poczucia własnej wartości, ja próbowałem nadrabiać zaniżoną m.in. przez pracę, wykształcenie itp. Łazariew mówi, że wtedy to coś takiego ważnego jest cżłowiekowi odbierane (może chodzi o to, że kreuje się ta głębsza niewiara w siebie), John Eldrage w książce „Dzikie Serce” (chrześcijańska książka o mężczyznach, mówi, że Bóg odbiera takie człowiecze wymysły, żeby człowieka uzdrowić. Tak dzisiaj sobie o tym pomyślałem i akurat na ten temat audycję nagrał Marek z R. Samiec. Polecam.

 125. Swiat Ducha
  Lu 11, 2018 @ 05:01:06

  może w tym filmie z obszaru Human Design coś zobaczycie dla siebie?
  Business:

  Money matters:

 126. Marc
  Lu 11, 2018 @ 12:37:05

  Dzięki

 127. Marc
  Lu 11, 2018 @ 17:11:58

  „Dziwne” – najpierw ta kobieta mnie trochę denerwowała (takie amerykańskie oh ah keep smiling), ale po 2 minutach zaczęło mi się fajnie oglądać, poczułem jakąś taką głębię i jakby „oho to jest to”.

 128. Marc
  Lu 11, 2018 @ 20:16:19

  No i jak zadbać o samoocenę, i pieniądze, bez centrum woli? Otaczać się ludźmi, którzy doceniają? Brać kredyty? 🙂

 129. Swiat Ducha
  Lu 12, 2018 @ 00:00:26

  Marc
  W przypadku niezdef. centrum woli/ego domyślam się, że branie kredytów jest bardzo złym posunięciem.
  HD mówi, że taka osoba jest niezdolna do udowadniania/przekonywania kogokolwiek i nie powinna się wiązać zobowiązaniami np. że coś zdoła. Bo jak nie zdoła, to co?

  A już samo branie kredytu jest związane z udowadnianiem „zdolności kredytowej”, czyli zupełnie nie dla takiej osoby, to jest jej temat „not-self” na tym niezdef. centrum.
  Nie mówiąc już o spłacaniu..

  To osoby ze zdef. sercem mają tą „siłę przebicia”, i nie ma jak się jej „nauczyć”, „nabyć”, jak to niektórzy sugerują, że można.

  Myślę, że wiele z was wyobraża sobie, że HD system jest po to, aby nam się przyjemniej, bardziej komfortowo, szczęśliwiej żyło.
  Niestety nie.
  Oprócz takich podstawowych, pragmatycznych opisów „kim jestem”, nie ma tam mowy o dochodzeniu do szczęścia, do polepszenia czegokolwiek. No chyba że mówimy o tym, że dostrajamy się ponownie do własnego „dizajnu” i tym żyjemy. To odczyszczenie „nadmiernego, nieswojego programowania” nazywa się „odwarunkowaniem” (deconditioning). To możnaby opisać jako „polepszenie sobie życia” z punktu widzenia HD.

  Jednakże nie raz pisałem, że HD to nie głaskanie po głowie, a raczej wskazanie jak jesteśmy zaprogramowani i jak akordy energii gwiazdowych (zodiakalnych) uruchamiają nam te programy. To oczywiście znani nam Anunaki i Archonci, Twórcy Dusz za tym stoją.
  HD uznaje, że jedynym słusznym celem poznania HD jest .. życie zgodnie z własnym dizajnem i doświadczanie tego.
  Jesteś niewolnikiem? Bądź jak najlepszym niewolnikiem na jakiego cie stać!
  Jesteś pokodowany? Bądź tak czysty w tym kodowaniu jak możesz – nie bierz kodowania od nikogo innego! Nie miej żadnych cudzych bogów! (oprócz tych, którzy cię tak zakodowali, tak urządzili, że musisz chodzić jak w zegarku)

  Tu Ra opowiada z cechującą go energią graniczącą nierzadko z gniewem (jak to Manifestor) jak to widzi:

  Ra był/stał się niechybnie posłańcem tych sił, które dążyły do tego, abyśmy tańcowali w rytm tego tańca i tych programów. Można się cieszyć, że się je zna. Jednakże nie można się ich „pozbyć” – można je jedynie przekroczyć poprzez akceptację.
  Właśnie w kosmologii HD Ra opowiada o tym, jak przejść na wyższy poziom. Nie znam tego jeszcze dobrze, ale pachnie to przekroczeniem duchowym jak najbardziej.

  Nie ma po co dbać o samoocenę, ponieważ nie jesteśmy tu aby budować sobie samoocenę (mówi HD). Mamy dojść do życia naszym dizajnem.
  W jakiś sposób jest to poprawne, i to wysoko duchowo poprawne, ponieważ jest to o wiele wyżej niż postawa egotyczna, zależna od „małego ja”.
  HD mówi, że gdy myślimy o sobie, to nie przeżywamy siebie jako kogoś unikalnego, unikalnością dizajnu, który się nie powtarza.
  Samo to przeżycie gwarantuje nam odpowiednie jakościowo przeżycia dla nas.
  Stąd np. osoba ze zdef. ego (np. Marek z Radia Samiec) uruchamia projekt plemienny, tworzy społeczność. I jest to w jego kompetencjach, jest zgodne z jego dizajnem, bo ma uruchomione centrum ego. Jakby tego nie robił, to można by powiedzieć, że by się nie wyraził, nie uruchomił swojego potencjału.

  Ja nie mam tego centrum, musiałem się opierać wielu próbom, prośbom, aby uruchomić jakiś ruch, jakąś społeczność w związku z moim blogiem. Jestem Projektorem 1/3 z krzyżem Wytłumaczenia. I to robię – badam, rozumiem na swój sposób i wytłumaczam jak to widzę.
  Jest to dla mnie naturalne, niemniej nie jestem w stanie nic więcej z tego /na tym zrobić. Np. pieniędzy.
  Jakoś tam żyję finansowo, natomiast mój dizajn tego nie przewiduje, że będę finansowo mocno działał. I tak się nie dzieje.
  Jeśli ktoś zaprosi mnie, rozpoznawszy uprzednio wartość w tym, co robię, mogę na to pójść.
  Ale sam – nie mam siły na „rozkręcanie biznesu” – co wiele osób mi sugerowało. Nawet napisanie książki dla mnie nie wiem czy jest dobre z tego powodu – brak mi uruchomionego centrum motorycznego. Jakiegokolwiek.

  Znam osobę z kanałem „pieniędzy”, która istotnie, gdy widziała możliwość – zrobiła niezły interes w życiu, finansowy.
  Możnaby powiedzieć – każdy tak może! I to jest stwierdzenie mocno przeciw HD, mocno poufałe wobec osobistego dizajnu.
  Jesteśmy tacy jacy jesteśmy i jesteśmy tu po to, aby to przeżywać.

  Tresura Matrixa tłumaczy to inaczej, że „możemy”, że „miłość, odwaga, wiara” prowadzi ku uruchomieniu w życiu spraw, które chcemy.
  ALE.. Andrzej Krystaszek jest Manifestorem, więc już z samego dizajnu ma wkodowane, że właśnie będzie uruchamiał w życiu sprawy!
  I to robi, czyli działa zgodnie ze swoim projektem HD.
  Natomiast.. uczy innych ludzi tego samego, bo niechybnie jest to mocno popularne na świecie – „o, ja też mogę!”
  „Przez 25 lat próbowałem/am i ..nic. Ale przyszli Matriksowcy i powiedzieli że ja też mogę (być Manifestorem)!”
  I co? I taka osoba zaczyna próbować postępować w swoim życiu jak Manifestor.
  Dobrze, jeśli istotnie jest Manifestorem, albo chociaż ma zdefiniowane serce fizyczne (ego, wolę).
  Wtedy działa zgodnie z projektem, albo podobnie do projektu.

  Natomiast wszystkie inne osoby „chcące” być Manifestorem – biorą lekcje „Not-Self”, lekcje jak nie być sobą, jak nie postępować zgodnie z własnym projektem. I domyślam się, że dodatkowo się cieszą, że „wreszcie mogą”.

  Ja nie mówię, że „możesz”. Nie mówię, że w zwykłym stanie świadomości możesz przemóc swoje oprogramowanie zodiakalne opisywane przez HD. Zwykły stan świadomości służy do tego, aby właśnie nie móc przeciwstawić się temu.
  Dlatego zachęcam aby „przekraczać” ów prosty, prostacki duchowo stan beta (fale mózgu).

  Stan alfa, theta, medytacja, wyjście w Ducha, w Rigpę – to są obszary, gdzie cokolwiek możemy.
  Co prawda tam jest już „nas” mniej, niż w stanie beta – ego się rozpuszcza, rośnie świadomość Ducha i dystansuje się od ego.

  Już małego „ja” jest mniej, ale Świadomego Ja jest więcej. I o to chodzi.

  —————-
  Proszę pamiętać – nie nauczam sukcesu osobistego, czy jak zarobić pieniądze, nie jestem kouczem osobistego rozwoju.
  Moje teksty jedynie dają opis perspektywy duchowej.
  Jeśli ktoś chce odnaleźć się finansowo, jeśli chce zaistnieć tu na ziemi, zarobić ileś pieniędzy – to ja mu nie jestem w stanie pomagać.
  To zły adres.

 130. Marc
  Lu 12, 2018 @ 11:31:00

  Dziękuję za obszerną odpowiedź.

  Trochę się pogubiłem. Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, z twoich tekstów, że polecasz przejście do Ducha, ale też póki co życie zgodnie z projektem HD?

  HD nie przewiduje dbania o samoocenę, jak piszesz, ale to przecież taki niski system. Rozumiem, że podnoszenie samooceny generalnie się opłaca. Można to zrobić bez centrum woli? Na tym filmiku o biznesie, które ostatnio zamieściłeś pani też mówi o potrzebie wysokiej samooceny w biznesie.

  Póki co, jakoś „trzeba żyć”, no i już nie wiem jaka najlepsza strategia do tematu pieniędzy bez tego centrum, może nie koniecznie żeby jakiś super sukces był, ale po prostu żeby było „self”.

 131. Marc
  Lu 12, 2018 @ 12:14:23

  Dodam, że jakoś wiosną ubiegłego roku pisałem afirmacje o bezpieczeństwie finansowym (wcześniej w ogóle nad bezpieczeństwem pracowałem, trochę nad samooceną i p. niewinności) no i jakoś tak jest że teraz cały czas mam wystarczająco i tak się czuję, a wcześniej „zawsze” mi brakowało, zawsze miałem stres na punkcie finansów. Tylko, żeby nie zapeszyć 😉

 132. Swiat Ducha
  Lu 13, 2018 @ 00:08:05

  Marc
  No niestety – jest wiele poziomów i na każdym nieco coś innego.

  Kiedyś u Leszka Żądło wszystko się załatwiało jednym, jedne metody na wszystkie choroby, możnaby powiedzieć.
  A teraz jak widzę, ile jest tych poziomów, to widzę, że owszem są podobne, ale nie jednakowe.

  „Podobnie jest na górze jak na dole” ale nie „tak samo na górze jak na dole”..

  Jak ktoś był i tu i tu, to wie, że nie jest tak samo.

  Dlatego jeśli żyjemy w ciele, w programowaniu, które opisuje HD, to nie ma co się przeciw niemu rzucać. Tylko je poznać i odwarunkowywać się.

  Jeśli ktoś ma kłopoty w świecie materialnym warto owszem poszukać przyczyn karmicznych, ale też nie rezygnować z działania – np. sprzątać w domu, stare meble zamieniać na nowe, prać, wyrzucać co trzeba, co jest niepotrzebne, itd. Kupować to, co potrzebne, dobrej jakości i w dobrych energiach. Tego np. modlitwa czy afirmacja nie zastąpi, chociaż może wspomóc.

  Jeśli ktoś ma uruchomione Ciało Bolesne, to warto aby się oczyszczał i aby mu się nie uaktywniało. W tym i podnosił poczucie własnej wartości.

  Jednak już później nie ma co stawiać na poczucie własnej wartości, ale przechodzić do Ducha. W Duchu nie ma potrzeby posiadania „wysokiej własnej wartości”, bo Duch nie ma wartości, jest poza wartością. Wartości są poziomem przejściowym. Można powiedzieć – dla jogina dobrze jest przebywać w przyjaznym środowisku, bo to sprzyja praktyce. Ale samo sedno praktyki nie jest w żaden sposób zależne od otoczenia, w jakim przebywa jogin. Duch jest wszędzie taki sam. Chociaż czasami o wiele łatwiej jest docierać do niego, a czasami o wiele trudniej – w zależności od środowiska.

  Przechodzić do Ducha, czyli przekraczać Duszę. A z nią też nie ma co walczyć, ale ją rozumieć, rozmawiać z nią, pracować w terapiach itd.

  Wydaje się, że jest to droga wielofazowa. Dobrze, że się o to spytałeś!

 133. Marc
  Lu 13, 2018 @ 11:50:12

  No właśnie chyba podobnie to rozumiałem, ale nie byłem pewien, czy to właśnie mówisz.

 134. Gandalf
  Lu 13, 2018 @ 15:00:14

  A ja Wam powiem, w czym widzę problem z bogactwem u mnie. Że dziś kończy się świat liberalny, oparty na wzorcach z lat 60tych, kontrkulturowych, wolnościowych, gdzie sztuka i szeroko pojęte wesołe, wolne życie było kwintesencją … życia. Tak, jak to widzieli nasi rodzice, pokolenie dzieci-kwiatów. Że pieniądze, praca, dobrobyt ma być i koniec, bez potrzeby zasuwania na to od rana do wieczora (stąd się wzięła liberalna lewicowa filozofia życia na Zachodzie, gdzie państwo miało utrzymywać obywatela i jednocześnie dawać mu wolny rynek, gdzie mógł wybierać). Ja się wychowałem na czymś takim i dlatego mam taką niechęć do współczesnych czasów, gdzie trzeba zasuwać od rana do wieczora na chleb i mieć niewiele więcej. I to jest sednem tego, dlaczego czuć ode mnie tę niechęć do bogactwa: bo aj nie chce na to bogactwo pracować ciężko, ja chcę to bogactwo posiadać i cieszyć się jego spieniężaniem i wszystkim, co nazywane jest mniej lub bardziej hedonistycznym spędzaniem czasu. Wątpię, aby jakakolwiek sesja tutaj coś ruszyła jeśli Dusza nie chce zmian.

 135. Marc
  Lu 13, 2018 @ 15:40:12

  Nie no super Gandalf, też bym chciał, żeby mi manna z nieba leciała 😉 Obawiam się jednak, że w USA (chyba o tym piszesz, bo tam były dzieci kwiaty) państwo nigdy nie utrzymywało obywateli. Tak to „było” w ZSRR itp. piszę w cudzysłowie, bo tam nikt nic nie miał oprócz tych „równiejszych”. Jak obserwuję świat, znajomych to dorabiają się ludzie, którzy pracują owszem, ale jakoś się chyba nie zaharowują tylko pracują z głową, zdobywają umiejętności, wykorzystują je, realizują różne pomysły, inwestują itp. To chyba błędne przekonania, o czym piszesz i takie rzeczy warto zmieniać z tego co się sam już nauczyłem.

 136. Gandalf
  Lu 13, 2018 @ 18:31:06

  Marc, ja nie jestem zbyt dobry w pisaniu o kwestiach społeczno-jakiś tam, chodzi mi o minioną dekadę, gdzie dominowały relacje otwartości i gdzie na Zachodzie istniała tzw. socjal-demokracja, dla wielu byt niemożliwy do pogodzenia z tym, co dzieje się obecnie, dla mnie system, w którym człowiek miał szansę na spokojne i dostatnie życie. Dziś tak nie ma, ponieważ coś się zmieniło, ja nie umiem tego nazwać co i dokładnie jak ale to czuć nosem. W zamian stabilności, galopujący hiper-kapitalizm, zamiast poglądów lewicowych i umiarkowanych dominuje nacjonalizm albo nikomu niepotrzebne skrajne skrzywienie w stronę przyznawania praw komu się tylko da bez patrzenia na konsekwencje. I racja, ludzie dorabiają się, tylko po co się dorabiać, skoro przeznaczasz 90 procent swojego życia na zdobycie czegoś zamiast cieszyć się tym? Jaki jest sens chodzenia 11 miesięcy w roku do pracy na minimum 8 godzin dziennie aby mieć tylko jeden miesiąc wolnego lub mniej i wolne weekendy, kiedy czasu nie starcza na zrobienie wielu rzeczy, które człowiek chciałby zrobić (a jak nie chodzisz do pracy, to na realizacje tych rzeczy cie nie stać). Tak to widzę ja, jako dusza humanistyczna, artystycznie usposobiona, dążąca do życia w skrajnie odmiennym świecie od tego, który jest dziś. I też moje wypowiedzi tutaj traktuję jako auto-oczyszczanie si,e, w sensie patrzenia, co mówię moja Dusza, jakie ma wzorce i staje się dla mnie jasne, ze są to wzorce bardzo rożne od tych preferowanych w społeczeństwie.

  Tak, dużo bym dał, aby żyć w poprzedniej dekadzie, wolniej się żyło i było więcej swobody ekonomicznej.

 137. Marc
  Lu 13, 2018 @ 19:48:37

  : Jaki jest sens chodzenia 11 miesięcy w roku do pracy na minimum 8 godzin dziennie aby mieć tylko jeden miesiąc wolnego lub mniej i wolne weekendy”

  Myślę, że w minionej epoce np. w USA ludzie też tyle pracowali. Ale tutaj Cię rozumiem, sam miałem dokładnie takie myśli przez wiele lat młodości, powiedzmy od początku liceum do sporo po studiach. Jak szedłem do pracy, to się czułem, jakby mnie ktoś w klatce zamykał. Ale, np. mój kolega pracuje w korpo, jak mówi bez wyścigu szczurów, menedżer średniego szczebla i bardzo sobie chwali – atmosferę, zarobki, no i samą pracę – mówi że lubi, że lubi tam pracować itd. No, ale każdy jest inny, on też nie kwestionował np. systemu edukacji czy systemów religijnych za bardzo.
  Jednak ja myślę, że dzisiaj mimo wszystko może być więcej możliwości niż kiedyś, dostęp do zdobywania nowych umiejętności nigdy dotąd nie był tak uproszczony (choćby kursy online itp.). Sprzedaż własnych produktów dzięki internetowi tak samo (oczywiście to wymusza konkurencję, no ale to akurat chyba dobrze), znalezienie współpracowników – podobnie. Wiele firm godzi się na elastyczny czas pracy, na pracę w domu, jak jest taka możliwość (np. graficy, informatycy itp.). Kiedyś żeby np. zrealizować jakiś pomysł na biznes to ktoś musiał mieć kapitał itp, bo wszystko było „fizyczne”, a dzisiaj – popatrz na Naszą Klasę, Facebooka czy masę innych portali (kasa często potrzebna, ale często na początku i nie). Do tego inkubatory biznesu itp. Taki kapitalizm może i jest, ale jest chyba też rosnąca świadomość ludzi prowadzących biznes, że januszowanie nie popłaca na dłuższą metę. Dużo jest chyba takiej propagandy, że biznes zły, że kapitalizm że wszystko bee. Dużo jest problemów, dystrybucja zysków pewnie mocno niesprawiedliwa, ale czy aż tak źle jest to nie wiem, czy też gorzej niż kiedyś pod tym względem, a możliwości więcej.
  Chyba jednak dużo zależy od osobistych nastawień. Ja miałem dużo negatywnych, i długo nad nimi pracowałem i jak na razie widzę sporą poprawę (puk puk w niemalowane :). Ale ja pisałem codziennie sobie afirmacje po godzine, i to nie miesiąc czy dwa. Więc chyba albo się pomęczysz nad pracą nad sobą albo nad pracą dla innych.

 138. Marc
  Lu 13, 2018 @ 23:53:38

  Gandalf: Tak jeszcze sobie pomyślałem, też patrząc po sobie, że jednak warto doceniać co się już ma – robi. No bo obecna sytuacja to punkt startu. Piszesz też, że wiesz co lubisz (renowacja mebli), myślę że to cenne – coś takiego wiedzieć, że się coś lubi i na dodatek ma w tym kierunku predyspozycje.

 139. Gandalf
  Lu 14, 2018 @ 08:01:44

  Marc, pewnie i tak pracowano i wówczas ale nie było takiego pędu, pogoni za sukcesem, kasą, prestiżem, nie w Europie Zachodniej na pewno (a trochę czytam na te tematy). Plus to, że były to czasy rozprężenia, oddechu po wojnie, cieszenia się życiem jako takim. Tego mi dziś brakuje, tej atmosfery, którą pamiętam jeszcze z z czasów przełomu lat 80tych i 90tych u nas.

  Na pewno dziś choćby przez Internet jest więcej możliwości ale właśnie o ten marketing mi się rozchodzi – ja nie mam tego ,,czegoś” w sobie, nie potrafię jednocześnie pracować i reklamować się. Januszowanie to niestety w Polsce norma, mam przykład z wczoraj kiedy załatwiałem dla mojej znajomej info z administracji o pozwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej – tam ludzie są tak niechętni do pomocy, że robią wszystko, aby zniechęcić i to nie jest jedyny przypadek, który znam i którego doświadczyłem, ja już dawno wyjechałbym do innego kraju gdyby nie pewna osobista sprawa….

 140. Gandalf
  Lu 14, 2018 @ 08:17:54

  Poza tym ja jestem z HM 6/2 a z numerologii 9 czyli ja działam z poziomów ideowych, mam na to wcielenie robić coś dla innych w sensie przekazywać jakąś wiedzę, ideę, stąd u mnie ta nieumiejętność życia na takim zwykłym poziomie typu pójść do pierwszej lepszej pracy, ogarnąć biznes, nachapać się kasy i być zadowolonym. To nie mój poziom po prostu…

 141. Gandalf
  Lu 14, 2018 @ 12:35:27

  Ja np. sprawdzam się w tzw. wolnych zawodach, gdzie można pracować zdalnie lub tak, jak piszesz, że nie ma jakiejś określonej godziny ale znowu to przekłada się na to, że bardzo często zarobki są o wiele mniejsze niż z pracy etatowej (ja nie mam zdolności technicznych więc np. informatykiem czy programistą nie zostanę a zajęcia typu grafika czy wspomniane przeze mnie odnawianie mebli to mocno obstawiony rynek i nie jest łatwo się przebić aby coś z tego mieć). Mnie ciągnie też do ochrony środowiska ale znowu, organizacje pozarządowe to albo wolontariat albo zajęcia nieodpłatne. Trochę zamyka się koło, stąd robię niedługo sesje u Calogero bo czuję, że chcę poszerzyć swoje spojrzenie na rzeczywistość, może wtedy coś zobaczę, w coś się zaangażuje bo póki co to depresja, wszystko w czarnych barwach, taka niechęć ogólna, wokoło tylko mur i nic poza tym.

 142. Marc
  Lu 14, 2018 @ 13:29:39

  Życzę owocnej pracy.

 143. Marc
  Lu 23, 2018 @ 20:11:52

  Przejrzałem sobie wykresy HD znanych bogachy – Gates, Jobs, Branson nie mają z tego co rozumiem ośrodka bogactwa (chyba to serce się nazywa). To możliwe? I mają takie firmy?

 144. Marc
  Lu 23, 2018 @ 20:12:09

  bogaczy:)

 145. Gandalf
  Lu 24, 2018 @ 09:26:36

  Naszło mnie chyba przynajmniej częściowe zrozumienie sytuacji, co kryje się pod postacią bogactwa lub jego braku u mnie. Wychodzi na to, że jestem istotą, która swoje poprzednie wcielenia miała w planach, gdzie cywilizacja, jej tworzenie dobiegło końca. Miejsce takie warunkuje diametralnie różne warunki od tych na Ziemi, gdzie ciągle trwa budowanie cywilizacji. Czuje, że stamtąd, gdzie pochodzę nie było już potrzeba budować, tworzyć czegokolwiek ponieważ zostało to osiągnięte. Tym samym jakiekolwiek dochodzenie do jakiejkolwiek pozycji społecznej, walka o cokolwiek była tam zbędna. Wszyscy żyli (albo żyją bo czuję, że tamten świat trwa sobie w spokoju gdzieś w innych rejonach Wszechświata) można powiedzieć w dostatku, w bogactwie bez potrzeby pracy na to. Na Ziemi, wśród ludzi wydaje się to co najmniej niedorzeczne a ludzi żyjących w ten sposób pejoratywnie określa się takim lub innym określnikiem, tam była (jest) to naturalna sytuacja, której nikt nawet nie kwestionował. Istoty żyjące tam koncentrują się bardziej na działaniach kolektywnych lub takich, które mają na celu poznanie czegoś nowego niż na walce, zdobywaniu (ten etap jest już dawno za nimi). Wyjaśniałoby to, dlaczego mam taką niechęć, a może bardziej brak zrozumienia, brak umiejętności w poruszaniu się tutaj, na Ziemi, w przyjmowaniu ludzkich, ziemskich wzorców, które wydają mi się ciężkie, jakbym cofał się o miliony lat świetlnych do tyłu. Ja w sobie noszę dalej pragnienie życia, które opisałem wyżej, bez przymusu konkurowania, zdobywania czegoś (dla mnie praca to nakład energii, czasu, który wydaje mi się całkowitym marnotrawstwem, to samo zdobywanie pozycji społecznej, dochodzenia do czegoś, udowadniania). No różnie się bardzo mocno od ludzi z tego, co widzę, nie mam tego typowego ludzkiego (odziemskiego) wzorca (stąd chyba mam słabo funkcjonującą czakrę podstawy bo u mnie te aspekty są już jakby związane z daleką przeszłością, nie rezonują z tym, km jestem jako istota/dusza teraz). No i stąd problemy z funkcjonowaniem tutaj bo Ziemia nie jest raczej wysoko rozwiniętym cywilizacyjnie miejscem, bardziej powiedziałbym jest to taki przedsionek do wyższych planów, cywilizacji, które osiągnęły o wiele wyższy rozwój.

  Takie przemyślenia towarzyszyły mi dziś po przebudzeniu się :).

 146. Gandalf
  Mar 02, 2018 @ 13:55:41

  Nie wiem, czy przyciągam podświadomie osoby, które mi ciągle udowadniają, że bycie bogatym automatycznie wiąże się z negatywnymi sprawami ale dziś byłem świadkiem pewnej sytuacji. Mam kolegę, muzyka, który zbiera płyty winylowe, ma naprawdę potężny zbiór, często są to tzw. białe kruki, pierwsze wydania, które na rynku wtórnym kosztują krocie. Ostatnio mój kolega zastanawiał się na d sprzedażą ich, nie jest materialista, to humanista i dusza artystyczna pełną gębą, dla niego najwyższą wartość mają przeżycia a nie stan posiadania. Nieważne :). Inny jego znajomy naraił mu jakiegoś dość majętnego lekarza, który zbiera takie płyty. Byłem świadkiem ich rozmowy. Od pierwszego momentu od strony tego pana biła taka zimna, egocentryczna energia. Na wstępie zaczął mniej więcej tak: ,,Proszę pana, mam słuch absolutny, wynika to z mojego wykształcenia i ukończenia szkoły muzycznej jak i predyspozycji genetycznych; ponadto mam sprzęt najlepszy na świecie za dwie banki. Bywam na giełdach w Nowym Jorku i Londynie, stać mnie na wszystko, jestem bogaty itp”. Posłuchałem tego dobre 20 minut bo tyle rozmawiali i mój kolega wydawało mi się był dosłownie wciskany przez tę osobę w ziemię, nie dawała mu ta osoba żadnego prawa głosu, to ta osoba starała się za wszelką cenę udowodnić mojemu koledze, który także jest bardzo zdolny i obdarzony świetnym słuchem, że tylko ona ma rację. Skończyło się na tym, ze mój kolega nie chciał sprzedać temu panu swojej kolekcji (i dobrze, szkoda takich pięknych płyt i muzyki na niej zawartej) komuś takiemu, bo on chciał zaproponować połowę wartości. Ja do teraz czuje taki dziwny, metaliczno-zimny odcień bijący od tej osoby, jakby był jakimś humanoidem a nie człowiekiem z uczuciami. Maskara, nawet na odległość moja energetyka spadła na łeb na szyję.

  Wiecie co Wam powiem? Pokażcie mi osoby bogate które nie mają obciążeń to zmienię zdanie ale póki co po raz kolejny przekonałem się, że być bogatym i nie mieć obciążeń i dużego Ego to jak to przysłowie z Biblii, gdzie prędzej wieloryb prześlizgnie się przez ucho igielne :P.

 147. Swiat Ducha
  Mar 02, 2018 @ 18:14:23

  Ganadlf
  Te odczucia „Stalowego chłodu” oczywiście pochodzą od ciemnej strony, od ich ciemnych wzorców, od łączy z ciemnymi opiekunami, od symbiontów..
  Wzorce ciemne mogą być takie: „Mnie to można tak postępować” „Ja mogę kogoś nadużywać, wykorzystywać, mając jednocześnie duży z tego zysk”
  Takie postawy profanujące kogoś, czyjąś wrażliwość, czyjeś dobre serce, uczucia – to jest na porządku dziennym u ciemnych.

Komentarze

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Follow Opowieści o duchowości on WordPress.com
%d blogerów lubi to: