Sesje wglądowe 1


Spisuję warunki prowadzenia, wchodzenia w sesje wglądowe – regresyjne, dla grupy osób, które by się tym we Wrocławiu zechciały ze mną zając.

Może się tak zdarzyć, że za pierwszym razem trafisz na doskonałego prowadzącego i dotrzesz do problemu, i go rozwiążesz.
Ale może się zdarzyć, że trzeba przeprowadzić będzie ileś sesji.

Z mojego doświadczenia wynika, że stare Dusze mają wiele pokładów karmy, przekonań, postaw. I nie wszystko chcą od razu puszczać.
Mają swoje argumenty na to.

  1. Zwykle na początku pojawiają się najprostsze wglądy, np. wspomnienia dotyczące obecnego wcielenia. Te są powszechne i Dusze je chętnie przedstawiają, choćby w rozmowach towarzyskich.
  2. Potem pojawiają się wglądy z poprzednich wcieleń, jednak takie, w których Dusza ma postawę ofiary. Łatwe do zaakceptowania.
  3. Na końcu zaś (i to często przy dosyć dużych blokadach, sprzeciwach) pojawiają się te wspomnienia wielowcieleniowe, w których Dusza była oprawcą, agresorem. Nie zawsze bowiem Dusza w poprzednich wcieleniach była „grzeczna”. Miała momenty, gdy robiła numery, do których nikt się w towarzystwie nie przyznaje. To oczywiście powoduje chęć zachowania tych wspomnień w tajemnicy.
    Jest to zrozumiałe, bo w naszej kulturze takie postawy są naganne i od razu są oceniane jako złe. Wiele osób zaprzestawało pracy z sesjami dlatego, że docierali do tej trzeciej fazy. Napięcie, które przeżywała ich Dusza było tak duże, tak bardzo Dusza nie chciała nic z tego pokazać, że oni sami „wyskakiwali” z pracy w sesjach jak korek z wody. Nie kontynuowali oczyszczania – na co mieli realną szansę.

Aby utrzymać się w pracy nad oczyszczaniem Duszy potrzeba delikatnego acz stanowczego podejścia. Nie mamy siebie przymuszać, ale potrzeba zrozumieć tą dynamikę, która Duszę wyrzuca poza sesje.

Im starsza Dusza, tym ma więcej sił i tym jej chęci bądź niechęci mają silniejsze działanie na człowieka. Tym bardziej Świadome Ja potrzebuje świadomości, wiedzy, mądrości, aby przeprowadzić swój proces, choćby taki jak praca z sesjami wglądowymi.

Można zmniejszyć to wewnętrzne napięcie pracując następującymi metodami:

1. Afirmacje z odpowiedziami
Zmniejszają napięcie wewnętrzne, redukują Ciało Bolesne, jednocześnie pokazując, konfrontując nas (Osobowość) z zawartością Podświadomości, Duszy.

2. Relaks
Daje trening utrzymywania się w stanie spokoju, wyciszenia i niereagowania na bodźce płynące z otoczenia.

3. Medytacje
Ugruntowują w przeżywaniu świata duchowego w bieżącym, codziennym trybie życia.

4. Modlitwy
Umacniają połączenie z Bogiem/Górą/Tao/Absolutem.

Reklamy