Human Design – jak to rozumieć?

System Human Design jest praktycznym opisem naszych osobowości, energii i potencjałów, które przejawiają się w zupełnie ziemskich okolicznościach.

Chociaż tego nigdzie nie wyczytałem, to jednoznacznie można to widzieć, że jest to opis jak nasza Dusza została „przykrojona” do życia w obecnym wcieleniu z powodu posiadania swojej karmy z poprzednich wcieleń. Możemy to czy tamto, z tego powodu, że Dusza niegdyś dobrze sobie poczynała sobie w tych tematach. Nie możemy tego czy tamtego (ale tak na twardo nie możemy) z tego powodu, że Dusza wtedy czy kiedyś indziej mocno zawaliła sprawę w danym temacie.

System Human Design jest oparty także na astrologii. Ale w odróżnieniu od niej, jest o wiele bardziej konkretny.

Nie jest jakoś mocno duchowy, więc proszę nie mieć wobec niego przesadnie dużych duchowych oczekiwań. Natomiast to co opisuje, to robi bez pudła. Niejeden raz zdarzyło mi się określić sobie w myślach człowieka „kim on może być?” a potem patrzę w jego wykres; „no, tak właśnie myślałem..”

Poniżej są linki do tekstów o Human Design.

Własny wykres HD można bezpłatnie zrobić tu:

mybodygraph.com

albo tu:  jovianarchive.com


Tu podstawowe informacje: jak wyglądają TYPY w HD, jak się ci ludzie zachowują. I jak z nimi efektywnie współpracować? Można łatwo wzmocnić lub poprawić swoje relacje z innymi osobami, używając najprostszych poziomów wiedzy systemu Human Design:

Relacje w Human Design


Mimo, iż HD jest skomplikowane, to ma proste hasła: „Kochaj siebie”, „Nie ma nic do zrobienia”. Czemu? Bo prostota może (w tym przypadku) świadczyć o dobrym zrozumieniu spraw życiowych:

Nie ma nic do zrobienia

Nie mamy co napinać się, starać się ponad miarę – wystarczy, że będziemy robić to, co dla nas odpowiednie.


Human Design wyróżnia kilka typów ludzi. Można to pokazać na obrazkach:

Typy Ludzi


Dla każdego z typów można doszukiwać się innych celów życiowych,
do których warto by dążyć:

Cele życiowe w HD

Najliczniejszym typem osób jest Manifesting Generator. I to, jakie są sugestie jak  warto, aby się zachowywał w życiu, opisuje ten tekst:

Strategia dla Generatora Manifestującego


Wrażliwość jest często cechą osób podążających ścieżką duchową, a właśnie wrażliwość [bądź aktywność] bardzo dobrze opisywana jest przez HD.
W tym tekście także jest o regułach jakim się poddają energie w związkach między ludźmi:

My Nadwrażliwcy w Praktyce


W Human Design mówi się, że pewne typy ludzi są bardziej wrażliwe [Reflektor, Projektor],
a inne już zdecydowanie mniej [Generator, Manifestujący Generator, Manifestor].

Jednak jak się bliżej przyjrzeć, to zasada leży w zdefiniowanych bądź nie własnych czakramach, a nie w typie, do którego się należy. O tym jest tekst:

Wrażliwość Generatora


Zdefiniowanie centrów energetycznych ma duże znaczenie dla codziennego życia, zwłaszcza gdy żyjemy „w pojedynkę”. Osoby z niezdefiniowanymi centrami mogą być mocno nadużywane/ wprowadzane w działanie do którego nie są przeznaczone. Zwłaszcza może to się odbywać na polu osobistych decyzji, woli. Jak się nie dać zrobić w balona? HD mówi: podążaj za swoim autorytetem.

Niezdefiniowane centrum woli


Reszta postów:
Moje wątpliwości wobec systemu Human Design
Niezdefiniowane centrum Woli (serca fizycznego)

i to na razie tyle. Zapraszam do Spisu Treści

Jeśli ktoś chce mieć zrobiony odczyt HD [czyli objaśnioną analizę], to można się udać do p. Henryka: [link]

Reklamy

4 Komentarze (+add yours?)

 1. Ewa
  Czer 26, 2016 @ 16:58:54

  -:)

 2. Wanda
  Lu 15, 2017 @ 14:42:17

  Dzień dobry.Zamieścił Pan inną tablicę Human Design niż początkowo.W pierwszej wersji sprawdziłam „siebie” bez problemu,a teraz kończy się na wpisaniu swoich danych bo dalej nie chce przejść,nawet zmieniałam na większą miejscowość i nic,koniec zabawy :/

 3. Niftu
  Lu 15, 2017 @ 18:54:37

  To ja podpowiem 🙂 że jak coś nie chce przejść, to może oznaczać, że trzeba zmienić przeglądarkę, najlepiej jakiś Firefox albo Opera, no i koniecznie instalacja albo aktualizacja Javy.

 4. Swiat Ducha
  Lu 16, 2017 @ 14:43:32

  Pani Wando,
  ja rozumiem, że chodzi ci o dwa linki:

  mybodygraph.com
  albo tu: jovianarchive.com

  drugi był na początku jedynym.
  Ale są to strony o bardzo znacznej niezawodności i jeśli coś się nie udaje, zwykle jest to po stronie użytkownika, jego komputera. Może wynikać nawet z nieodpowiedniego wpisania danych. Komputery w pewnych momentach są sztywne i nie ma zmiłuj.

  Podobnie do Niftu proponuję, jeśli nie zna pani tematu, poprosić kogoś z zaawansowanymi umiejętnościami komputerowymi, aby sprawdził.

  Proszę pamiętać, że pracujemy tu w środowisku zaawansowanej technologii informatycznej. To, że akurat jest to na tyle przyjazne, że zwykle każdy może z tego skorzystać, nie oznacza, że ta technologia nagle stała się o wiele prostsza niż była.

  Z punktu widzenia duchowego zaś – zaawansowana technologia i jej pady mogą pięknie punktować pewne istotne dla człowieka tematy, bądź nagromadzenia energii. Po prostu sprzęt nie wytrzymuje tych energii i pada.

Komentarze

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Follow Opowieści o duchowości on WordPress.com
%d blogerów lubi to: