System Human Design (HD w skrócie) jest praktycznym opisem naszych osobowości, energii i potencjałów, które przejawiają się w zupełnie ziemskich okolicznościach.

Chociaż tego nigdzie nie wyczytałem, to jednoznacznie można to widzieć, że jest to opis jak nasza Dusza została „przykrojona” do życia w obecnym wcieleniu z powodu posiadania swojej karmy z poprzednich wcieleń. Możemy to czy tamto, z tego powodu, że Dusza niegdyś dobrze sobie poczynała sobie w tych tematach. Nie możemy tego czy tamtego (ale tak na twardo nie możemy) z tego powodu, że Dusza wtedy czy kiedyś indziej mocno zawaliła sprawę w danym temacie.

System Human Design jest oparty także na astrologii. Ale w odróżnieniu od niej, jest o wiele bardziej konkretny. Jak do astrologii potrzeba jakiejś specjalnej inspiracji, aby czytać horoskop, tak tu nie potrzeba aż tyle. Jest o wiele łatwiej przeczytać cechy człowieka z tego podstawowego wykresu. Sam wykres, obrazek człowieka, może się źle kojarzyć – takie pokodowanie człowieka.. Poprzecinanie jego sylwetki jakimiś liniami, pasami. Jeśli ci nie pasuje, spróbuj zacząć od tekstów o krytyce HD.

Czy Human Design jest niebezpieczny? Czy można sobie nim zaszkodzić?

Moje artykuły z krytyką HD – linki są na końcu tekstu.

centra-hd-obr-henryka

System opisu człowieka HD nie jest jakoś mocno duchowy, więc proszę nie mieć wobec niego przesadnie dużych duchowych oczekiwań. Natomiast to co opisuje, to robi bez pudła. Niejeden raz zdarzyło mi się określić sobie w myślach człowieka „kim on może być?” a potem patrzę w jego wykres; „no, tak właśnie myślałem..”

Poniżej są linki do tekstów o Human Design.

Własny wykres HD można bezpłatnie zrobić tu:

mybodygraph.com

albo tu:  jovianarchive.com


Tu podstawowe informacje: jak wyglądają TYPY w HD, jak się ci ludzie zachowują. I jak z nimi efektywnie współpracować? Można łatwo wzmocnić lub poprawić swoje relacje z innymi osobami, używając najprostszych poziomów wiedzy systemu Human Design:

Relacje w Human Design


Mimo, iż HD jest skomplikowane, to ma proste hasła: „Kochaj siebie”, „Nie ma nic do zrobienia”. Czemu? Bo prostota może (w tym przypadku) świadczyć o dobrym zrozumieniu spraw życiowych:

Nie ma nic do zrobienia

Nie mamy co napinać się, starać się ponad miarę – wystarczy, że będziemy robić to, co dla nas odpowiednie.


Human Design wyróżnia kilka typów ludzi. Można to pokazać na obrazkach:

Typy Ludzi


Dla każdego z typów można doszukiwać się innych celów życiowych,
do których warto by dążyć:

Cele życiowe w HD

Najliczniejszym typem osób jest Manifesting Generator. I to, jakie są sugestie jak  warto, aby się zachowywał w życiu, opisuje ten tekst:

Strategia dla Generatora Manifestującego


Wrażliwość jest często cechą osób podążających ścieżką duchową, a właśnie wrażliwość [bądź aktywność] bardzo dobrze opisywana jest przez HD.
W tym tekście także jest o regułach jakim się poddają energie w związkach między ludźmi:

My Nadwrażliwcy w Praktyce


W Human Design mówi się, że pewne typy ludzi są bardziej wrażliwe [Reflektor, Projektor],
a inne już zdecydowanie mniej [Generator, Manifestujący Generator, Manifestor].

Jednak jak się bliżej przyjrzeć, to zasada leży w zdefiniowanych bądź nie własnych czakramach, a nie w typie, do którego się należy. O tym jest tekst:

Wrażliwość Generatora


Zdefiniowanie centrów energetycznych ma duże znaczenie dla codziennego życia, zwłaszcza gdy żyjemy „w pojedynkę”. Osoby z niezdefiniowanymi centrami mogą być mocno nadużywane/ wprowadzane w działanie do którego nie są przeznaczone. Zwłaszcza może to się odbywać na polu osobistych decyzji, woli. Jak się nie dać zrobić w balona? HD mówi: podążaj za swoim autorytetem.

Niezdefiniowane centrum woli


Wątpliwości co do systemu Human Design

Pytanie:
Kompletnie nie mam entuzjazmu ani zainteresowania tematem, nie tykam tego. Niemniej chciałam poruszyć temat bo widzę że wielki entuzjazm jest wszędzie w związku HD a jakos nikt nie wnika jakie energie za tym stoją i jaki interes mogą mieć w udostępnianiu tego „objawienia” ludzkości.

Czy da się wobec tego korzystać z HD bezpiecznie? Czy w ogóle jest sens? Czy nie lepiej opierać się na wiedzy astrologicznej, wielowiekowej i sprawdzonej?

Odpowiedź:

Zarówno astrologia jak i HD są tylko systemami opisującymi to, co się w naturze dzieje.

Czy o lodzie mówimy po polsku czy po eskimosku nie zmienia natury lodu.

Jedynie jakość, dokładność opisu będzie różna. Innuici, Eskimosi mają dziesiątki określeń na lód. Polacy generalnie jedno: „lód”.

arktyka

Język polski możesz znać od dawna, i mówić o nim, że jest wielowiekowy i sprawdzony, bo go znasz.
Ale określenia lodu, sytuacji pogodowych w obrębie Arktyki, to stawiam, że jednak Eskimosi potrafią o wiele lepiej to określać, niż Polacy..

Natomiast arktyczny lód i arktyczna pogoda – istnieją same z siebie, niezależnie od systemu językowego, który może je opisywać – lepiej lub gorzej.

Tak samo jest z używaniem astrologii i HD.

Astrologia jest „stara i sprawdzona”, a HD jest „nowe i bardzo dokładne i kto wie, czy nie niebezpieczne”.

Ale oba są tylko opisami tego programowania zodiakalnego, które nas (wydaje się), że więzi. Nie jest to więc jedynie „opis”, jak mówią astrolodzy, a po prostu wysokowibracyjne, acz manipulujące nami programy duchowe, które wydaje się nie dają nam swobodnie żyć. [więcej o programowaniu zodiakalnym]

Ryzyko w przypadku obu systemów jest podobne, że się mocniej ugrzęźnie w ograniczenia, które właśnie prezentuje taki czy inny opis..
„No bo jak to jest opisane – to przecież musi być to prawdziwe!”

A im dokładniejszy opis – to programowanie może być z jednej strony lepiej poznane, ale z drugiej – bardziej przekonujące, że jest prawdziwe.

A to jest Maja, czyli ułuda, czyli Samsara – czyli złudny, widmowy obszar duchowy, który został narzucony jako część tzw. „Dolnego Świata”. [link do artykułu o tym]

Ale też zagłębiając się w opisy Samsary można ją lepiej poznać.
Aby łatwiej z niej wyjść.
Więc – jak to woli, na ile kto ma silną własną świadomość i samoświadomość.

System HD został przekazany osobie Roberta Krakowera (znanego potem jako Ra Uru Hu – czyli „zamykający bramy”) w formie czanellingu. Jak dla mnie nie ulega wątpliwości, że ów Jinn (duchowa istota niewcielona, Jinn to akurat nazwa tych istot biorąca się z Islamu), który mu to dyktował to oczywiście jest niewcielony Anunnak i oczywiście chcący wyssać swoją dolę z ludzi. Więc i system, który przekazał ma to na celu. My możemy z niego skorzystać, natomiast jeśli nie mamy duchowej, wysokiej świadomości, można „utknąć” na pozycji, że człowiek składa się niemal wyłącznie z tego co HD opisuje. A to jest mocne zawężenie. Wręcz demonizacja osoby ludzkiej – brak pokazania boskich cech w człowieku. HD ich nie pokazuje. Owszem, podaje drogę, na której można wyjść poza to programowanie zodiakalne, ale.. nie mówi wiele o tym, i właściwie, jeśli ktoś się nie domaga, nie doczytuje, nie dopracowuje tematu, to można zostać na poziomie ekstra ciekawego opisu Osobowości człowieka. A tu no niestety Anunnaki „nas mają” i dzięki programom ulokowanym w Niższym Świecie [link] mogą nas kontrolować. Jeśli świadomością nie wychodzimy ponad ten Niższy Świat.

Podobnie jak „wielkim dobrem” jest „system Keshe”, który mi wychodzi w badaniach radiestezyjnych, że programuje ludzkość na wysokim, acz jeszcze karmicznym poziomie..

Moje artykuły pokazujące inną stronę HD, tą niekorzystną wobec człowieka:

Moje wątpliwości wobec systemu Human Design

Human Design i dwa poziomy uwarunkowania człowieka

System Human Design był przekazany jako channeling przez Jinna (ducha anunackiego), więcej o Anunnakach: [link]

W sieci jest dużo artykułów i innych treści o HD. Dwie cenne rzeczy chcę wskazać, autorstwa Rosy Aronson (po angielsku):

i to na razie tyle. Zapraszam do Spisu Treści

Jeśli ktoś chce mieć zrobiony odczyt HD [czyli objaśnioną analizę], to można się udać do p. Henryka: [link]

Reklamy