Poczucie skrzywdzenia, pokrzywdzenia występuje często u ludzi. Jeśli nie świadomie, to podświadomie. W moich badaniach, w badaniach ezoterycznych za to odpowiadają wzorce ofiary, wejścia i pogryzienie.

 

Pogryzienie to taki typ obciążenia, który jest odpowiedzialny za poczucie bolesności i skrzywdzenia. Poczucie niedostosowania, poczucie nieumiejętności sprostania życiu są typowe dla pogryzienia. Niestety, nie jest to łatwo uleczalne. Argumentowanie, pocieszanie na niewiele się zdaje. Powiedzenie „do wesela się zagoi” nie pasuje tu. Pogryzienia można się nabawić przebywając z osobą atakującą, która ma tzw. krokodyla [nazwa nie jest tu najważniejsza, ale dobrze oddaje efekt działania]. To pewna forma w ciele duchowym, taka „pół-istota”, która niestety jest nastawiona na krzywdzenie otoczenia. Więcej o pogryzieniach tu: [link]

 

Wzorce ofiary są wzorcami, które powodują nieświadomy przymus wewnętrzny, aby być skrzywdzonym. Oczywiście najczęściej taka osoba broni się przed skrzywdzeniem, a i tak, właśnie nieświadomie „przyciąga” atak, czy też wchodzi w relacje, środowisko, gdzie może zostać skrzywdzona. Ale wzorce ofiary mogą też być przyczyną ataku. Więcej o wzorcach ofiary tu [link].

Reklamy